اعتراض‌های سراسری معلمان در شماری از شهرهای میهن ـ در یک نگاه

از اولین ساعات بامداد امروز دور جدید اعتراضهای سراسری معلمان در شماری از شهرهای کشور از جمله تهران، یزد، کرمانشاه، ساری و نکاء آغاز شد ـ ۲۳دی۱۴۰۰

ندپرایس سخنگوی وزارت‌خارجهٔ آمریکا: رژیم ایران هرگز نمی‌تواند به‌سلاح اتمی برسد.

آستین اسکات نماینده کنگره آمریکا: تحت هیچ شرایطی نباید اجازه داد رژیم ایران تسلیحات اتمی داشته باشد. من و همکارانم نامه‌یی به وزیر خارجه فرستادیم و از او خواستیم از مذاکرات وین خارج شود و تحریم‌های شدیدی علیه این رژیم اعمال کند.

۰۹۰۳اعتراف تکاندهدهٴ پاسدار هادیان‌فر، رئیس پلیس راهور رژیم: در جریان تصادف جادهٔ بهبهان-رامهرمز که ۵۰ خودرو تصادف کردند و ۴کشته و ۲۷ مجروح بر جای گذاشت، «ایربگ» AIR BAG هیچ‌یک از خودروها باز نشد.

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت با اشاره به اعتراف پاسدار هادیانفر: چرا ارابهٔ مرگ تولید می‌کنیم؟!

روزنامهٔ حکومتی روزگار: خرداد ۱۴۰۱، زمان حذف ۳دهک دیگر از فهرست یارانه‌بگیران!

روزنامهٔ حکومتی عصر ایرانیان: بازار گوشت، روزهای پر تلاطمی را سپری می‌کند. علی‌رغم مازاد بودن دام در کشور، قیمت گوشت قرمز باز هم افزایش یافته است.

اعتراف روزنامهٔ حکومتی کاروکارگر به یک فقره دزدی نجومی توسط مافیای حکومتی: بیش از ۶میلیارد دلار سرمایه از کشور خارج شده است.

قوامی، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در تلاش برای کوچک‌نمایی پیامدهای حذف ارز ترجیحی گفت: با حذف ارز ترجیحی از روی کالاهای اساسی، ۷ الی ۱۰درصد تورم ایجادخواهد شد.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب یزد: این روزها مردم در حال تماشای مسئولان نظام هستند که (با موضوع ارز ترجیحی) با خط فقرشان شوخی می‌کنند. آنچه برای مردم مهم است و برای دولت و مجلس مهم نیست (آغاز گرانی‌های) فردای عید ۱۴۰۱ است.

خبرگزاری فرانسه: رژیم ایران به‌علت نپرداختن ۱۸میلیون دلار حق عضویت خود در سازمان ملل متحد، برای دومین بار در دو سال اخیر، از حق رأی در سازمان ملل‌متحد محروم شد.

۱۱۰تن از نمایندگان کنگره آمریکا از حزب جمهوریخواه، طی نامه‌یی به وزیر خارجه آن کشور، خواهان خروج آمریکا از مذاکرات هسته‌یی با رژیم ایران شدند.

وزیر خارجه انگلستان: انگلستان از همه گزینه‌ها شامل گزینهٔ نظامی برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب اتمی استفاده می‌کند.

رئیسی جلاد در ادامهٔ سفرهای نمایشی خود، صبح امروز وارد بندرعباس شد. کارشناسان رژیم بارها این سفرها را بی‌حاصل و علت آنها را اقدامی برای سرپوش گذاشتن بر بحرانهای حاد اجتماعی عنوان کرده‌اند.

 

زنجیرهٔ آتش‌سوزی‌ها

نبود ایمنی و استانداردسازی و ادامهٔ زنجیره‌ای از آتش‌سوزی‌ها و انفجارهای گسترده.

از روز گذشته تاکنون چند آتش سوزی گسترده و انفجار در نقاط مختلف کشور رخ داده است.

عصر روز گذشته در مشهد یک خانه مسکونی منفجر شد و متأسفانه ۴تن از هموطنان مجروح شدند.

 

صبح امروز نیز انفجاری بزرگ در شهرک صنعتی اشتهارد، نزدیک تهران رخداد که منجر به آتش‌سوزی گسترده‌یی شد که کماکان ادامه دارد.

بامداد امروز یک آتش‌سوزی گستردهٔ دیگر هم در انباری در خیابان شوش شرقی تهران رخ داد.

کارشناسان، علت آتش‌سوزیهای پی‌درپی را نبود زیرساخت برای ایمن‌سازی اماکن توسط رژیم آخوندی عنوان می‌کنند.

 

مقدمه‌چینی برای گران کردن و کوپنی کردن نان!

میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجهٔ رژیم ضمن بیان این‌که دولت رئیسی تصمیم گرفته ارز ترجیحی را در سال۱۴۰۱ حذف کند، به طرحی اشاره کرد که به‌گفتهٴ کارشناسان، زمینه‌چینی برای کوپنی و گران کردن باز هم بیشتر نان است.

بر اساس این طرح غارتگرانه، مردم با کارت ارائه شده، تنها می‌توانند میزان مشخصی نان به قیمت فعلی بخرند و در صورت نیاز به خرید بیشتر، باید نان را با قیمت‌های جدید، یعنی بسیار گرانتر خریداری کنند.

 

احتکار و عرضهٔ قطره‌چکانی خودرو به‌سود مافیای حکومتی!

قیمت خودرو پیوسته رو به افزایش است. آخوند حسینی کیا، نایب‌رئیس کمیسیون صنایع مجلس ارتجاع علت این موضوع را احتکار و «عرضهٔ قطره‌چکانی» خودرو توسط مافیای حکومتی عنوان کرد و گفت:

هم اکنون ۱۷۰هزار دستگاه خودرو در پارکینگ شرکتهای خودروساز موجود است. او گفت با این احتکار «روند افزایش قیمت خودرو ادامه خواهد داشت».

این در حالیست که کیفیت خودروهای داخلی آن‌چنان پایین است که مردم آنها را «ارابه‌های مرگ» نامگذاری کرده‌اند.

اکنون فضاحت غارتگری مافیای حکومتی خودرو به آنجا رسیده که در یک گفتگو در تلویزیون رژیم هم، گوشه‌هایی از غارتگری این مافیا برملا شد.

 

گزارش آبتین، تازه‌ترین قربانی قتل‌های زنجیره‌یی

روز گذشته هموطنان آزاده و اشرف‌نشانها، همزمان با دادگاه دژخیم حمیدنوری در سوئد، یاد بکتاش آبتین را گرامی داشتند.

شاعر زندانی سیاسی بکتاش آبتین، به‌جرم نوشتن برای زندگی، آزادی و اعتراض به «مرگ ارزان و در دسترس» در ایران آخوندزده و به‌ویژه به‌خاطر تسلیم نشدن به‌آخوندها به‌بند کشیده شد و در اوج بیماری در بیمارستان، با غل و زنجیر بر پای، در اسارت دژخیمان جان سپرد.

این رخداد به‌گفته فعالان اجتماعی بار دیگر رسواگر کسانی شد که به‌اصطلاح مبارزه مسالمت‌آمیز را در برابر این رژیم وحشی تبلیغ می‌کنند، رژیمی که حتی تحمل یک قلم علیه خود را هم ندارد.

 

ایرج پزشکزاد نویسنده و طنزپرداز مشهور در سن ۹۴ سالگی در آمریکا درگذشت. او نویسنده کتاب «دائی جان ناپلئون» اثر پر جاذبهٔ اجتماعی حول محور «انگلیسها» بود که بر اساس آن، یکی از پربیننده‌ترین سریالهای ایرانی در سال۱۳۵۵ ساخته شد. درگذشت او را به دوستدارانش تسلیت می‌گوییم.

 

عناوین برخی روزنامه‌های امروز رژیم

روزگار: کم در برابر کم؛ راه جدید واشنگتن در مذاکرات وین

حمایت: پلیس بد وارد می‌شود! تناقض‌گویی در ادعاهای پاریس در مذاکرات وین

عصر ایرانیان: اما و اگرهای لایحه بودجه ۱۴۰۱

جوان: بساط «حقوق با چانه‌زنی» را جمع می‌کنیم

جهان صنعت: ۴میلیون تومان برای خانواده ۴نفره خط مرگ است! واکسن به اظهارنظر وزیر رفاه درباره خط فقر

مردم‌سالاری: حذف ارز دارو بدون راه‌حل جایگزین!

کار و کارگر: رانتی‌ها و دولتها، عامل فرار سرمایه‌گذاران از ایران

اسکناس: فقر مطلق ۳میلیون خانوار ایرانی

آفتاب یزد: سیاسی بازی در تلویزیون (نظام)

رویش ملت: فوتبال ایران از سوء‌مدیریت لطمه خورده است

 

ادامه در یک نگاه با خبرهایی از دیگر نقاط جهان

پس از نشست مشترک آمریکا و روسیه در بروکسل دربارهٴ بحران اوکراین، ایالات متحده هشدار داد روسیه بین رویارویی و دیپلماسی، یکی را باید انتخاب کند.

پزشکان سودانی از حمله نیروهای دولتی به بیمارستانهایی که معترضان مجروح در آ‌ن بستری هستند، خبر دادند. پزشکان گفتند از شدت این حملات تکان خورده‌اند.

واحدهای ذخیره ارتش اوکراین که در تابستان گذشته به خدمت احضار شده بودند، در بحبوحه افزایش تنشهای مرزی بین اوکراین و روسیه، به تمرین و کسب آمادگی پرداختند.

مدیر منطقه‌یی سازمان جهانی بهداشت در اروپا: سویه اومیکرون در حال تبدیل شدن به ویروس غالب در اروپای غربی وبالکان است.

موج اومیکرون در فرانسه و افزایش مبتلایان، باعث چالش جدی حضور دانش‌آموزان در مدارس شده تا جائی‌که بسیاری از دانش‌آموزان در کلاس‌های درس، حاضر نمی‌شوند.

 

کشته‌شدن ۶نفر در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده درسومالی

روز چهارشنبه ۲۲دیماه، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در موگادیشو پایتخت سومالی، باعث کشته شدن دست‌کم ۶نفر شد. این حمله در جاده‌یی شلوغ در جنوب پایتخت سومالی به‌وقوع پیوست و گروه «الشباب» مسئولیت این حمله تروریستی را به‌عهده گرفت.

 

موج گرمای بی‌سابقه در آرژانتین

در شرایطی که موج سرما، نیم‌کره شمالی را فرا گرفته، آرژانتین با یک موج گرمای بی‌سابقه با دمای بالای ۴۰ درجه سانتیگراد روبه‌رو است، گرمایی که این کشور را به یکی از گرمترین اماکن روی کره زمین در حال حاضر تبدیل کرده است.

مطالب مرتبط

حمایت سازمان آموزش بین‌المللی با ۳۲میلیون معلم عضو از اعتراضات معلمان و فرهنگیان ایران

تجمع سراسری معلمان و فرهنگیان در ۷۸ شهر - ۲۹ استان با شعار «معلم زندانی آزاد باید گردد»