خیزش سراسری معلمان در ۲۶ شهر و ۱۴ استان ـ در یک نگاه

خیزش سراسری معلمان در ۲۶ شهر و ۱۴ استان ـ در یک نگاه ـ ۲۳دی۱۴۰۰

خیزش سراسری معلمان. از صبح امروز  معلمان در اعتراض به سرهم‌بندی کردن لایحة رتبه‌بندی و اجرا نشدن آن،‌ همچنین به‌خاطر سیاست‌های غارتگرانة‌ رژیم آخوندی، تجمع اعتراضی خود را آغاز کردند. تا این لحظه از ۲۶ شهر و ۱۴ استان فیلم و گزارش به‌دستمان رسیده است.

 

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا: واشینگتن هرگز برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته‌ای، فتوای علی خامنه‌ای در منع این تسلیحات را مد نظر نگرفته، بلکه پروتکل‌های مذاکره شده همچون برجام و پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را مبنا قرار داده است.

 

آستین اسکات نماینده کنگره آمریکا: تحت هیچ شرایطی نباید اجازه داد رژیم ایران تسلیحات اتمی داشته باشد. من و همکارانم نامه‌یی به وزیر خارجه فرستادیم و از او خواستیم از مذاکرات وین خارج شود و تحریمهای شدیدی علیه این رژیم اعمال کند.

فرماندهی سایبری امریکا اعلام کرد چند ابزار هک را که یک گروه وابسته به وزارت اطلاعات رژیم ایران، موسوم به «مادی‌واتر»، علیه شبکه‌های رایانه‌ای استفاده کرده‌اند، شناسایی کرده است.

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت رژیم: مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران مشاهده شده که اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود.

اعتراف تکاندهدة پاسدار هادیان‌فر، رئیس پلیس راهور رژیم: در جریان تصادف جادة بهبهان-رامهرمز که ۵۰ خودرو تصادف کردند و ۴کشته و ۲۷ مجروح برجای گذاشت، «ایربگ» AIR BAG هیچ یک از خودروها باز نشد.

روزنامة حکومتی روزگار: خرداد ۱۴۰۱، زمان حذف ۳دهک دیگر از فهرست یارانه‌بگیران!

روزنامة حکومتی عصر ایرانیان: بازار گوشت، روزهای پر تلاطمی را سپری می‌کند. علی‌رغم مازاد بودن دام در کشور، قیمت گوشت قرمز باز هم افزایش یافته است.

اعتراف روزنامة حکومتی کاروکارگر به یک فقره دزدی نجومی توسط مافیای حکومتی: بیش از ۶ میلیارد دلار سرمایه از کشور خارج شده است.

 

نبود ایمنی و  استانداردسازی و ادامة زنجیره‌‌ای از آتش‌سوزی‌ها و انفجارهای گسترده.

از روز گذشته تا کنون چند آتش‌ سوزی گسترده و انفجار در نقاط مختلف کشور رخ داده است.

عصر روز گذشته در مشهد یک خانه مسکونی منفجر شد و متاسفانه ۴ تن از هموطنان مجروح شدند.

صبح امروز نیز انفجاری بزرگ در شهرک صنعتی اشتهارد، نزدیک تهران رخداد که منجر به آتش‌سوزی گسترده‌ای شد که کماکان ادامه دارد.

بامداد امروز یک آتش‌سوزی گستردة‌ دیگر هم در انباری در خیابان شوش شرقی تهران رخ داد.

کارشناسان، علت آتش‌سوزی‌های پی در پی را نبود زیرساخت برای ایمن‌سازی اماکن توسط رژیم آخوندی عنوان می‌کنند.

 

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

دولت امریکا روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه نخستین تحریم‌های خود علیه برنامه موشکی کره شمالی را اعمال کرد. این تحریم‌ها شامل شش شهروند کره شمالی، یک شهروند روسیه و یک شرکت روسی می‌شود

مسئولان بهداشتی نروژ می‌گویند خطر بستری شدن پس از ابتلا به سویه اومیکرون، ۶۹ درصد کمتر از از سویه دلتا است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شماری از سناتورهای آمریکایی طرحی تهیه کرده‌اند که در صورت تجاوز نظامی روسیه به اوکراین، این کشور هدف تحریم‌های شدید قرار خواهد گرفت.

پس از نشست مشترک آمریکا و روسیه در بروکسل دربارة‌ بحران اوکراین، ایالات متحده هشدار داد روسیه بین رویارویی و دیپلماسی، یکی را باید انتخاب کند.

پزشکان سودانی از حمله نیروهای دولتی به بیمارستانهایی که معترضان مجروح در آ‌ن بستری هستند، خبر دادند. پزشکان گفتند از شدت این حملات تکان خورده‌اند.

واحدهای ذخیره‌ ارتش اوکراین که درتابستان گذشته به خدمت احضار شده بودند، در بحبوحه افزایش تنش‌های مرزی  بین اوکراین و روسیه، به تمرین و کسب آمادگی پرداختند.

مطالب مرتبط

اعتراض‌های سراسری معلمان در شماری از شهرهای میهن ـ در یک نگاه

تجمع سراسری معلمان و فرهنگیان در ۷۸ شهر - ۲۹ استان با شعار «معلم زندانی آزاد باید گردد»