صحبت‌های نمایندگان معلمان در جنبش اعتراضی فرهنگیان ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ صحبت‌های نمایندگان معلمان در جنبش اعتراضی فرهنگیان ـ ۲۴دی۱۴۰۰

روز گذشته جنبش اعتراضی فرهنگیان و معلمان  در ۱۱۶ شهر از ۳۰  استان کشور برگزار شد.
کلیپی از صحبت های نمایندگان معلمان در شهرهای قزوین و نورآباد ممستنی بدستمان رسیده است که توجه شما را به آن جلب میکنیم

وزیر خارجه امریکا : برای نجات برجام تنها چند هفته باقی مانده است

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا، روز پنج‌شنبه ۲۳ دی هشدار داد که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده و اگر مذاکرات شکست بخورد، واشینگتن «گزینه‌های دیگری» را بررسی خواهد کرد. وی در ادامه افزود که «وقت ما خیلی خیلی کم است»

دریانوردان خارجی می گویند در کشتی های رژیم ایران فریب خورده اند

تعداد زیادی از ملوانان هندی میگویند که فریب رژیم ایران را خورده اند.
واشنگتن پست در بخش از گزارش خود نوشت ملوانان هندی میگویند که شرکت‌های کشتیرانی رژیم ایران  که با شرکت‌های بین‌المللی همکاری می‌کنند، تعداد زیادی از دریانوردان هندی را مجبور به کار در شرایط خطرناک و  با دستمزد کم یا بدون دستمزد، کرده‌اند و آنها مجبور می شوند مواد مخدر و محموله هایی را که تحت تحریم های بین المللی است  را حمل کنند. ».

جان کربی  : امریکا تهدیدات رژیم ایران را خیلی خیلی جدی قلمداد میکند. 

جان کربی سخنگوی پنتاگون، با اشاره به شلیک دیشب دو راکت به سمت سفارت  امریکا در بغداد گفت که ایالات‌متحده این تهدید را «خیلی خیلی جدی» قلمداد می‌کند. او افزود: «ما از طریق کانال‌های دیگر برای رژیم ایران مشخص کرده‌ایم که چقدر این مساله را جدی می‌گیریم.» 

سخنگوی پنتاگون، همچنین در یک مصاحبه دیگری با فاکس‌‌نیوز درباره انتشار ویدیوی شبیه‌سازی‌شده ترور دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا در سایت ولی فقیه ارتجاع گفت: «این بخشی از فعالیت‌های مخربی است که ایران در منطقه مرتکب می‌شود و از همان تهدیدهایی است که علیه امنیت ملی ما انجام می‌دهد.»

از سوی دیگر، سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام ضمن انتقاد از واکنش نشان ندادن واشنگتن به ویدیوی ساخت ایران که ترور دونالد ترامپ، را شبیه‌سازی کرده است، از جو بایدن، خواست در پاسخ به این اقدام رژیم ایران، مذاکرات هسته‌ای با ایران را متوقف کند.

دانمارک، رژیم ایران را متهم به جاسوسی در این کشور کرد

دانمارک رژیم ایران را متهم به فعالیت های جاسوسی در کشور خود کرد.
رویترز به نقل از سرویس اطلاعات و امنیت دانمارک نوشت : «  سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، «از جمله رژیم ایران، در تلاش‌اند تا با دانشجویان، محققان و شرکت‌ها ارتباط برقرار کنند تا از اطلاعات مربوط به فناوری و پژوهش‌های دانمارکی استفاده کنند». 

سفر مردم ایران به عراق برای فروش کلیه

حسین بیگلری رییس انجمن حکومتی حمایت از بیماران کلیوی کرمانشاه، از سفر مردم ایران به عراق برای فروش کلیه خبر داد.
این کارگزار حکومتی افزود:  «‌ برخی شهروندان ایرانی داوطلب اهدای کلیه به عراق می‌روند و کلیه خود را در آن‌جا با قیمت بیشتر و به دلار می‌فروشند!

بیگلری در ادامه گفت: « آنها می‌گویند ما می‌رویم عراق کلیه می‌فروشیم، ما حدس می‌زنیم عراقی‌ها به ایران مراجعه می‌کنند و کسی‌که می‌خواهد کلیه خود را بفروشد را پیدا می‌کنند، اما چون در ایران پیوند اعضا به شهروندان خارجی ممنوع است، آن‌ها فرد را به عراق دعوت می‌کنند، دلار هم به طرف می‌دهند و آن‌جا پیوند می‌زنند»

عضو مجلس ارتجاع: سالانه ۱۷ میلیارد دلار قاچاق توسط گردن‌کلفت‌ها انجام می‌شود

احمد مرادی، عضو مجلس ارتجاع از بندرعباس، با اشاره به حجم ۲۰ میلیارد دلاری قاچاق کالا در ایران، گفت: « ۱۷ میلیارد دلار موارد قاچاق‌ توسط گردن کلفت‌ها انجام می‌شود و فقط ۳ میلیارد دلار توسط افراد خرد انجام می‌شود.».

شایان ذکر است « گردن کلفت ها » که اظهارات این نماینده ارتجاع از آن نام برده میشود، همان کارگزاران دزد و غارت رژیم هستند که از راه قاچاق به ثروت های میلیاردی دست پیدا کردند.

مطالب مرتبط

کارشناسان سازمان ملل از ایران خواستند اعدام حسین شهبازی را متوقف کند ـ در یک نگاه

تجمع سراسری معلمان و فرهنگیان در ۱۱۶شهر - ۳۰ استان با شعار «معلم زندانی آزاد باید گردد» + توئیت خانم مریم رجوی