جلال‌زاده، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ارتجاع: آمریکایی‌ها نسبت به لغو تحریم تسلیحات متعارف نظام طفره می‌روند ـ دریک نگاه

جلال‌زاده، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ارتجاع: آمریکایی‌ها نسبت به لغو تحریم تسلیحات متعارف نظام طفره می‌روند.ـدریک نگاه  ـ۲۵دی ۱۴۰۰

شب گذشته مذاکره‌کنندگان برجام در وین، به پایتختها بازگشتند. تا این لحظه هیچ‌کدام از آنها اشاره‌یی به چشم‌انداز رسیدن به یک توافق، نکرده‌اند.

جلال‌زاده، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ارتجاع: آمریکایی‌ها نسبت به لغو تحریم تسلیحات متعارف نظام طفره می‌روند.

هم‌چنین آمریکا یک لیست قرمز دارد که در آن بسیاری از اشخاص حقیقی و حقوقی نظام را تحریم کرده‌اند و لغو آن تحریم‌ها را نمی‌پذیرند.

جلال‌زاده: بانک مرکزی نظام جزو تحریم‌های هسته‌یی بوده که در دوران ترامپ با عنوان تروریست و حقوق‌بشر هم تحریم شده؛ آمریکا می‌گوید فقط تحریم هسته‌ای‌اش را بر می‌دارد. این یک کلاه‌برداری سیاسی است! بنابراین تا ساختار تحریم‌ها از بین نرود، لغو هیچ تحریمی برای ما ضمانت ندارد.

لودریان، وزیر خارجهٔ فرانسه: آنچه در مذاکرات وین دیده می‌شود، دلگرم‌کننده نیست. به‌باور ما رژیم ایران در پی این است که مذاکرات را به‌بن‌بست بکشاند.

لودریان: همه چیز در مذاکرات وین به‌کندی پیش می‌رود و اگر این روند تغییر نکند، دیگر چیزی از مذاکرات باقی نخواهد ماند و هیچ تحریمی لغو نخواهد شد.

جن ساکی: «رئیس‌جمهور به رژیم ایران اجازه نخواهد داد که تسلیحات اتمی داشته باشد. چند هفته پیش، بایدن از تیم خود خواست تا طیف وسیعی از گزینه‌ها را آماده کنند».

هشدار روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا به سران رژیم: وجود مشکلات معیشتی موجب می‌شود مردم با شرکت در تجمعات (اعتراضی) به‌دنبال خواسته‌های خود باشند (بدانیم که). بحران فقر و گرسنگی هیچ یک از انواع ایدئولوژی را برنمی‌تابد.

اقتصاد پویا: نرخ تورم به‌بیش از ۶۰درصد رسیده؛ ۶۰میلیون ایرانی در شرایط سخت و دشوار زندگی می‌کنند؛ آنوقت (دولت رئیسی) صحبت از موفقیت در حوزه‌های اقتصادی و ایجاد رفاه برای مردم را در بوق و کرنا می‌کند در صورتی که واقعیت این‌گونه نیست!

قرایی مقدم، جامعه‌شناس حکومتی: مردم روزانه فقیرتر می‌شوند و بیکاری ساعتی صورت می‌گیرد و تکدی‌گری ثانیه‌ای بیشتر می‌شود. فقر و بیکاری باعث تکدی‌گری (زیاد) بانوان هم شده است.

روزنامهٔ حکومتی اسکناس: چرا خبری از جاماندگان سهام عدالت در بودجهٔ ۱۴۰۱ نیست؟

شب گذشته سیل خیابانهای شهر مورموری، در جنوب شرقی ایلام را فراگرفت.

سیل در شهر مورموری ایلام-۲۴دی

در آغاز ساعت کاری امروز، شاخص بورس با ریزش ۳۸۰ واحدی تا عدد یک میلیون و ۳۳۳هزار افت کرد.

مردم گوشت نمی‌خورند

مردم در مراجعه به‌قصابی‌ها استخوان و موارد دورریز را می‌خرند!

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا در گزارشی تکان‌دهنده دربارهٔ شدت فقر در ایران آخوندزده نوشت: بیش از ۶۰ تا ۷۰درصد مردم توانایی خرید گوشت و مرغ را ندارند و بیشتر مراجعة مردم به‌قصابی‌ها جهت خرید استخوان و سایر موارد دورریز است. آن هم در سرزمینی که بر روی انواع معادن غنی نفت و گاز و سایر مواهب خدادای است».

این روزنامهٔ حکومتی به شیادی سران رژیم هم اشاره کرد و با طعنه نوشت: «از مسئولان نظام انتظار می‌رود که غیر از خوردن یک وعده اشکنه در روز و یا لنگ پوشیدن، راه‌کار قابل اجرای دیگری بدهند تا مردم بتوانند زیر بار این همه فقر و گرسنگی دوام بیاورند!».

حمله به مغازه‌های مردم در اهواز

بر اساس گزارشها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، مزدوران خامنه‌ای در شهرداری اهواز، موسوم به «اجراییات»، شامگاه ۲۳دی‌ماه به صورت گله‌ای به مغازه‌های مردم حمله کردند. این یورش وحشیانه در خیابان ۱۳ محله کیانپارس رخ داد و مزدوران ضمن ضرب‌وشتم مغازه‌داران، شیشه‌های مغازه‌های آنها را شکستند.

فضاحت انتصابات فامیلی

انتصاب عسگری و جدال میان مافیای حکومتی!

انتصاب عسگری، رئیس پیشین صدا و سیمای رژیم و از نزدیک‌ترین نفرات خامنه‌ای به ریاست هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس توسط رئیسی، مسئله داری بدنهٔ نظام و بسیجی‌ها را هم دو چندان کرده است.

روزنامهٔ حکومتی دنیای اقتصاد در مطلبی با عنوان «ادامهٔ واکنش‌ها به‌انتصاب رئیس پیشین صدا و سیما به مدیرعاملی پتروشیمی خلیج‌فارس»، برخی از توئیتها بسیجی‌ها و مهره‌های رژیم را درج کرده است.

یک بسیجی با طعنه به وعدهٔ ایجاد شغل با یک میلیون تومان، توسط وزیر رئیسی جلاد نوشت: «فهمی‌دید با کمتر از یک میلیون تومن هم میشه شغل ایجاد کرد، حتی بدون پول! نفهمی‌دید؟ برید به علی عسگری بگید بهتون آ‌موزش بده!»

یک مهرهٔ دیگر رژیم با اشاره به‌دزدی‌های نجومی دولت رئیسی نوشت: «علی عسگری... اکنون در تراست خصولتی پتروشیمی خلیج‌فارس، مشکل مالی دولت (رئیسی) را هم حل خواهد کرد!».

یک بسیجی دیگر نوشت: «به یقین رسیده‌ام قحط الرجال با کفایت در این کشور موج می‌زند! رئیسی، مچکریم!».

یک مهرهٔ دیگر رژیم نوشت: «امیرالمومنین می‌فرماید جوامع زمانی به انحطاط گرایش پیدا می‌کنند که فرومایگان سمتها را برعهده گیرند... دولت رئیسی، مصداق اتم این حدیث است!».

در سیرک موسوم به جشنوارهٴ عمار هم، مجری بسیجی رژیم با طعنه، به‌این انتصاب مافیایی اشاره کرد.

مطالب مرتبط

ند پرایس ـ پیشرفت مذاکرات هسته ای با رژیم ایران بسیار کند است، ما در مذاکرات وین بیشتر از این میخواهیم

وزیر خارجه فرانسه: در صورتی‌که در مذاکرات پیشرفتی نباشد هیچ تحریمی برداشته نخواهد شد