روزنامه حکومتی همدلی ـ افزایش متقاضیان فروش کلیه ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ روزنامه حکومتی همدلی ـ افزایش متقاضیان فروش کلیه ـ ۲۵دی۱۴۰۰

روزنامه حکومتی همدلی در گزارشی از وضعیت فقر در ایران آخوندزده نوشت: «بار تورم روزبه‌روز بیشتر بر دوش کم‌درآمدها سنگینی می‌کند و تأمین معیشت آنها را سخت و سخت‌تر کرده است. اگر گوش شنوایی باشد گزارشهای ملموس را می‌توان از صدای خرد شدن استخوانهای فقرا شنید».

این روزنامه حکومتی افزود: «گزارشهای جدید از افزایش متقاضیان فروش کلیه حکایت دارد، اما این آمارها زمانی دردناک‌تر می‌شود که بدانیم تقاضا برای خرید کلیه نیز به‌دلیل گرانی آن کاهش قابل توجهی پیدا کرده است. اوضاع معیشت مردم هر روز سخت‌تر می‌شود. افزایش نرخ تورم به بیش از ۵۰درصد و افزایش خط فقر به ۱۲میلیون تومان، خود گواه وضعیت اقشار ضعیف است. کافی است به این شرایط، تشدید نرخ بیکاری را هم اضافه کنیم»

فاجعه زیست‌محیطی در شرق تهران

عزیز میکائیلی، رئیس حکومتی اداره محیط‌زیست شهر پردیس از یک فاجعه زیست‌محیطی پرده برداشت.

وی گفت: «نزدیک به ۱۰سال است که فاضلاب تصفیه‌نشده شهر پردیس وارد تاج سد «ماملو» می‌شود و در حال حاضر تنها ۲۵درصد فاضلاب منطقه تصفیه می‌شود. سد ماملو در محل تلاقی دو رود جاجرود و دماوند ساخته شده و بخشی از آب شرب شهر تهران از آن تأمین می‌شود.

به گفته میکائیلی، این سد در زمان تأسیس، مشکل ورود فاضلاب نداشته، اما از سال۹۱ که بارگذاری در حومه شهر تهران به واسطه شهرک‌سازی‌ها و ایجاد مسکن مهر بیش از ظرفیت این استان شده، فاضلاب انسانی و صنعتی تصفیه نشده راهی مسیل‌های منتهی به سد ماملو می‌شود.

افزایش ۱۶۰۰درصدی قیمت مسکن در ۱۰سال اخیر

بررسی تحولات بازار مسکن تهران حاکی از آن است که طی ۱۰ سال اخیر قیمت مسکن حدود ۱۶۰۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری نیروی تروریستی قدس، مطابق آمار منتشر شده بانک مرکزی، طی آذرماه امسال متوسط قیمت مسکن در تهران یک رشد ۱.۸ درصدی نسبت به ماه قبل نشان می‌دهد.

این خبرگزاری حکومتی افزود: بررسی متوسط قیمت مسکن مناطق ۲۲گانه تهران طی یک دهه اخیر، منتهی به آذر ۱۴۰۰ حکایت از افزایش ۱۵۹۴درصدی دارد.

بازداشت یک دلال رژیم ایران در آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه، ۲۴ دی‌ماه، یک دلال رژیم آخوندی به نام کامبیز عطارکاشانی را به اتهام «توطئه برای صادرات غیرقانونی تجهیزات الکترونیک و فناوری آمریکایی» به ایران، بازداشت کرد.

بر اساس این گزارش که در وب‌سایت وزارت دادگستری منتشر شده است، این دلال رژیم یک روز پیش‌تر در شیکاگو دستگیر و روز جمعه در دادگاه فدرال حاضر شد.

او متهم است که با دور زدن قوانین صادراتی ایالات متحده و هم‌چنین استفاده از سیستم مالی آمریکا، قصد داشته تجهیزات الکترونیکی و فناوری آمریکایی را در اختیار بانک مرکزی رژیم ایران قرار دهد.

عضو اتاق بازرگانی رژیم: دولت و مردم عراق تمایلی به دخالت رژیم ایران در این کشور ندارند.

یک عضو اتاق بازرگانی رژیم ایران گفت دولت و مردم عراق تمایلی به دخالت رژیم ایران در این کشور در عرصه تجارت ندارند و آن را آسیب‌زا می‌دانند.

علی شریعتی روز شنبه، ۲۵دی، در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایلنا یکی دیگر از دلایل عدم تمایل عراق به دلالان وابسته به رژیم ایران را اتصال آنها به «قدرت» دانست.

این عضو اتاق بازرگانی رژیم در ادامه با اشاره به تلاش سایر کشورهای منطقه از جمله ترکیه و عربستان برای کسب سهم بیشتری از بازار عراق افزود برآیند فعالیت‌های مؤسسات بزرگ خصولتی رژیم ایران در عراق مثبت نیست.

مردم گوشت نمی‌خورند

مردم در مراجعه به‌قصابی‌ها استخوان و موارد دورریز را می‌خرند!

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا در گزارشی تکان‌دهنده دربارهٔ شدت فقر در ایران آخوندزده نوشت: بیش از ۶۰ تا ۷۰درصد مردم توانایی خرید گوشت و مرغ را ندارند و بیشتر مراجعه مردم به‌قصابی‌ها جهت خرید استخوان و سایر موارد دورریز است. آن هم در سرزمینی که بر روی انواع معادن غنی نفت و گاز و سایر مواهب خدادادی است».

این روزنامهٔ حکومتی به شیادی سران رژیم هم اشاره کرد و با طعنه نوشت: «از مسئولان نظام انتظار می‌رود که غیر از خوردن یک وعده اشکنه در روز و یا لنگ پوشیدن، راه‌کار قابل اجرای دیگری بدهند تا مردم بتوانند زیر بار این همه فقر و گرسنگی دوام بیاورند!».

هشدار روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا به سران رژیم

روزنامهٔ حکومتی اقتصاد پویا به سران رژیم نسبت به تبعات تجمعات اعتراضی هشدار داد و نوشت:

«وجود مشکلات معیشتی موجب می‌شود مردم با شرکت در تجمعات (اعتراضی) به‌دنبال خواسته‌های خود باشند (بدانیم که). بحران فقر و گرسنگی هیچ‌یک از انواع ایدئولوژی را برنمی‌تابد».

این روزنامه حکومتی در ادامه افزود: «نرخ تورم به‌بیش از ۶۰درصد رسیده؛ ۶۰میلیون ایرانی در شرایط سخت و دشوار زندگی می‌کنند؛ آنوقت (دولت رئیسی) صحبت از موفقیت در حوزه‌های اقتصادی و ایجاد رفاه برای مردم را در بوق و کرنا می‌کند در صورتی که واقعیت این‌گونه نیست!»

شورای امنیت خواستار آزادی کشتی ربوده شده در یمن شد

شورای امنیت سازمان ملل متحد، برای آزاد کردن کشتی اماراتی ربوده شده توسط حوثیهای مزدور رژیم آخوندی فراخوان داد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز جمعه، در بیانیه‌یی که انگلستان پیش‌نویس آن را تهیه کرد و به‌اتفاق آرا به تصویب رسید، شورای امنیت سازمان ملل‌متحد خواهان «آزادسازی فوری» یک کشتی با پرچم امارات شد که خدمه آن‌که از اوایل ماه ژانویه در دست حوثیهای مزدور رژیم آخوندی در یمن می‌باشد، .

مطالب مرتبط

سناتور جوزف لیبرمن،باید در مذاکرات وین در برابر رژیم ایران باید شدت عمل به خرج داد ـ در یک نگاه

مراجعه مردم به قصابی‌ها برای خرید استخوان و موارد دور ریز