دور هشتم مذاکرات برجام، تا این لحظه هیچ تحریمی لغو نشده و چشم‌انداز روشنی برای آن دیده نمی‌شود ـ در یک نگاه

دور هشتم مذاکرات برجام از روز دوشنبه در وین ادامه می یابد ـ در یک نگاه ـ ۲۶دی۱۴۰۰

دور هشتم مذاکرات برجام از روز دوشنبه در وین ادامه می‌یابد. پس از ۱۰ماه و ۸ دور که از مذاکرات می‌گذرد، تا این لحظه هیچ تحریمی لغو نشده و چشم‌انداز روشنی برای آن دیده نمی‌شود.

خبرگزاری حکومتی ایسنا: همان‌طور که بارها گفته شده است، در مذاکرات وین تا دربارهٔ همه چیز توافق نشود، دربارهٴ هیچ چیز توافق نشده است.

میرتاج‌الدینی، نایب‌رئیس کمیسیون بودجهٔ مجلس ارتجاع: حذف ارز ترجیحی به مرحلهٔ اجتناب‌ناپذیر رسیده است.

در ادامهٔ جنگل‌خواری توسط مافیای خامنه‌ای، روزنامهٔ حکومتی همشهری اعتراف کرد طی سالهای اخیر بیش از ۲۰درصد اراضی جنگلی و کشاورزی گیلان و ۳۳درصد مراتع و جنگل‌های مازندران نابود شده و برای ساخت خانه استفاده شده است.

در یک حادثهٔ دلخراش دیگر، کورة شرکت فروآلیاژ در اسلام‌آباد غرب منفجر شد و یک کارگر دچار سوختگی شدید شد. حوادث کارگری در ایران آخوندزده، به‌خاطر نبود ایمنی کارگران، پیاپی تکرار می‌شود.

ساعت ۶ و ۱۹دقیقه صبح امروز زمین‌لرزه‌ای به‌شدت ۴ و ۸ دهم ریشتر و ساعت ۷ و ۵۵دقیقه زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۴ و ۶ دهم جزیره خارک در استان بوشهر را لرزاند.

صدای انفجار

شب گذشته صدای زنجیره‌یی از انفجارها در کرمانشاه، و کردستان شنیده شد. مردم در شبکه‌های اجتماعی انفجارها را مهیب توصیف کردند که خانه‌ها را لرزاند. رژیم آخوندی در ابتدا هیچ خبری در این‌باره منتشر نکرد؛ اما پس از انتشار گستردهٔ این خبر در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های حکومتی از جمله صابرین نیوز که وابسته به سپاه پاسداران است، صدای انفجارها را ناشی از رزمایش پدافندی عنوان کرد!

اما در موضعی متناقض با خبر صابرین نیوز، سعید کتابی، فرماندار رژیم در اسدآباد همراه ضمن تأیید شنیده شدن صداهای «صدای مهیب»، گفت علت صدا مشخص نیست.

عباس زاده، سخنگوی کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع هم گفت در این‌باره تماس‌های زیادی با نهادهای ذیربط داشتیم، اما هنوز دلیل این صداهای مهیب مشخص نیست.

اخبار جهان

شب گذشته تیم نجات ۴تن را که در کنیسه‌ای در شهر کلویل تگزاس توسط یک گروگان‌گیر به گروگان‌گرفته شده بودند، آزاد کردند.

مطالب مرتبط

اهواز ـ حمله وحشیانه مأموران جنایتکار رژیم به مغازه های منطقه کیانپارس

تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی مقابل مجلس ارتجاع