تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ تجمع اعتراضی کارگران شهرداری کوت عبدالله ـ ۲۶دی۱۴۰۰

تجمع اعتراضات بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهرهای تهران، اصفهان، اهواز، تبریز، رشت، قزوین و لوشان، کرمانشاه و خرم‌آباد

روز یکشنبه ۲۶ دیماه بازنشستگان تأمین اجتماعی، فولاد و مخابرات در تهران، اصفهان، اهواز، تبریز، رشت، قزوین و لوشان، کرمانشاه و خرم‌آباد، در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان تجمع کردند. توجه شما را به تصاویری که از این تجمعات اعتراضی به‌دستمان رسیده است، جلب می‌کنم:

انریکه مورا همآهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام: موفقیت مذاکرات وین درباره برجام هنوز نامشخص است

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همآهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام در توئیتی از برگزاری نشست کارگروه رفع تحریم‌ها در وین خبر داد و افزود جلسات بیشتری برای امروز برنامه‌ریزی شده است.

وی در توئیت نوشت: نشست کارگروه رفع تحریم‌ها هم‌اکنون در (هتل) کوبورگ در حال برگزاری است. جلسات بیشتری برای امروز برنامه‌ریزی شده است.

مورا افزود: موفقیت مذاکرات وین درباره برجام هنوز نامشخص است.

کارشناس حکومتی: شمارش معکوس شکست مذاکرات شروع شده است

قربان اوغلی کارشناس حکومتی در ارتباط با سرنوشت مذاکرات اتمی رژیم با کشورهای ۱+۴ و آمریکا

گفت: تا چند روز دیگر پنجاه روز می‌شود که نظام و قدرتهای جهانی برای احیای توافق هسته‌یی در حال تلاش‌اند.

اما آن‌گونه که اخبار منتشر می‌شود در این مدت مذاکرات پیشرفت چندانی نداشته است، در ۷۲ساعت گذشته لحن نمایندگان کشورهای غربی عوض شده و می‌توان گفت شمارش معکوس شکست مذاکرات شروع شده است. ». .

صدای انفجار

شب گذشته صدای زنجیره‌یی از انفجارها در کرمانشاه، همدان و کردستان شنیده شد. مردم در شبکه‌های اجتماعی انفجارها را مهیب توصیف کردند که خانه‌ها را لرزاند. رژیم آخوندی در ابتدا هیچ خبری در این‌باره منتشر نکرد؛ اما پس از انتشار گستردهٔ این خبر در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های حکومتی به این خبر واکنش نشان دادند.

از جمله: خبرگزاری سپاه پاسداران به‌نقل از فرماندار شهرستان اسدآباد دربارهٔ شنیده شدن صدای مهیب در این شهرستان نوشت: «ما در حال بررسی موضوع هستیم اما تاکنون گزارش خاصی به‌دست ما نرسیده است».

هم‌چنین فرماندار رژیم در اسدآباد نیز گفت: «در حال حاضر دستگاههای خدمات‌رسان در حال بررسی هستند و با تمام دستگاههای خدمات رسان در ارتباط هستیم و اتفاقی در حوزهٔ گاز، اورژانس، آتش‌نشانی نبوده است و ستاد بحران در حال پیگیری است».

و نهایتاً باب‌الحوائجی، معاون امنیتی استانداری رژیم در همدان در یک اظهارنظر گفت: پیگیریها نشان داد در استان همدان انفجاری رخ نداده و مربوط به استانهای همجوار بوده است، استاندار همدان با استانداران همجوار تماس گرفت آنها نیز اعلام کردند انفجاری نبوده است

فوران آتشفشانی عظیم در اقیانوس آرام و زلزله هفت و چهار ریشتری در جزایر تونگا

آتشفشان هونگا تونگا در اقیانوس آرام فوران عظیمی انجام داد. تصاویر ماهواره‌یی نشان می‌دهد که توده‌یی از خاکستر، بخار و گاز به وسعت ۵ کیلومتر تا ارتفاع ۲۰ کیلومتر به هوا بر خواسته است.

پایتخت مجموع جزایر تونگا حدود ۶۵ کیلومتر با این فوران آتشفشانی فاصله دارد. مقامات اعلام کردند که زلزله‌ای به بزرگی ۷ و ۴دهم ریشتر نیز رخ داده است.

به گفته مرکز نظارت بر سونامی در اقیانوس آرام، امواج سونامی به ارتفاع یک تا سه متر پس از فعالیت آتشفشانی در تونگا ایجاد شده است.

فعال شدن ۱۴۶۹ ماهوارهٔ استارلینک

گامی به جلو برای فراگیر شدن اینترنت ماهواره‌ا‌ی!

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که ۱۴۶۹ ماهوارهٔ این شرکت فعال خواهند شد. او افزود ۲۷۲ ماهواره وارد مدار عملیاتی شده‌اند و به‌زودی لینک‌های لیزری آنها فعال خواهند شد.

یادآوری می‌کنیم هدف این کلان‌برنامه با فرستادن هزاران ماهواره به فضا، برقراری اینترنت ماهواره‌یی برای کشورهای مختلف جهان است.

مطالب مرتبط

تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی مقابل مجلس ارتجاع ـ در یک نگاه

تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی، فولاد و مخابرات در تهران، اصفهان، اهواز، رشت و البر غربی