رسانه‌های حکومتی ـ فضای موجود رسانه‌یی و فضای مجازی بوی آلبانی می‌دهد ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ رسانه‌های حکومتی: فضای موجود رسانه‌یی و فضای مجازی بوی آلبانی می‌دهد ـ ۲۷دی۱۴۰۰

فضای موجود رسانه‌یی و فضای مجازی بوی آلبانی می‌دهد!

روزنامهٔ حکومتی ابتکار در یادداشت امروز خود با عنوان «فضای مجازی بر خیمهٔ رسانه‌های رسمی می‌کوبد»، با سوزش و نگرانی نسبت به افشاگریهای مجاهدین و تأثیرات آن بر جوانان نوشت: «دشمن دارد به تاخت به سوی شما می‌آید و تیغ آخته در هوا می‌چرخاند و فرق سر شما را هدف گرفته است... و می‌دانیم اگر به ما برسد، به ضربتی ما را خواهد انداخت. اصلاً قدرت رفتن را از ما خواهد گرفت و به خاک مذلت خواهد نشاند. اکنون فضای موجود رسانه‌یی و ایلغار فضای مجازی بوی آلبانی دارد!»

بارش برف و باران در استانهای کشور

بارش برف و باران در بسیار از استانهای کشور باعث مسدود شدن بسیاری راههای روستاهای کشور شده است.

بنا‌به گزارشات، از شب گذشته بارش‌ها در استان زنجان شروع شده است و مسیر مو اصلاتی ۳۷۴روستا در آذربایجان‌غربی مسدود شد.

هم‌چنین در پی بارش‌های شدید باران و برف در استان لرستان نیز از عصر روز جمعه ۲۴ دیماه تا امروز جاده‌های حداقل ۶۶۳ روستای استان مسدود شده است.

نبود حداقل زیرساختهای حیاتی در ایران تحت حاکمیت آخوندها، باعث وضعیت فاجعه‌بار به‌خصوص در مناطق روستایی کشور شده است.

رئیس اتاق بازرگانی رژیم: از این‌که اعضاء مجلس و دولت کشور را اداره می‌کنند حس درماندگی دارم

غلامحسین شافعی، سرکرده اتاق بازرگانی رژیم در یک گفتکو از اوضاع به‌شدت آشفته رژیم پرده برداشت. این کارگزار حکومتی ضمن اظهار درماندگی از این‌که افرادی مانند اعضاء مجلس آخوندی کشور را اداره می‌کنند گفت: دولت (آخوند جلاد رئیسی) هم دست کمی از این «نمایندگان» ندارد.

سویه امیکرون در ایران و موج ششم

مسعود یونسیان دبیر حکومتی کمیته اپیدمیولوژی کرونا گفت حدود ۴۰درصد از موارد کرونایی که در کشور در حال گردش است، از نوع سویه اُمیکرون است.

یونسیان هشدار داده که "درصد ابتلا به امیکرون و تعداد موارد بیماری در کشور در حال افزایش است و به‌نظر می‌رسد که سیگنالی برای موج ششم دریافت کرده‌ایم و در صورت ادامه این شرایط، هفته آینده اُمیکرون به ویروس غالب در کشور بدل می‌شود".

افزایش ۱۰درصدی قیمت انواع برنج در یک هفته

رئیس حکومتی اتحادیه شالیکوبی داران مازندران از افزایش ۱۰درصدی برنج خبر داد.

تقی جعفریان ضمن اذعان به احتکار برنج توسط کارگزاران حکومتی که آنها را «صاحبان فروشگاههای زنجیره‌یی و دلالها» می‌خواند، گفت که۸۰ درصد برنج تولیدی از کشاورزان خریداری و در انبارها دپو می‌شود و برای این‌که آنها نرخ را تعیین کنند این محصول را به‌صورت قطره چکانی در بازار عرضه می‌کنند.

گرانی برنج به حدی رسیده که امروز در بازار، یک کیسهٔ ۱۰کیلویی برنج دودی هاشمی، تا یک میلیون و ۱۰۰هزار تومان، یعنی یک‌سوم حقوق یک ماه کارگر، به‌فروش می‌رسد.

نقش نهادهای سرکوبگر رژیم در فاجعه فرونشست زمین

فرونشست زمین به‌دلیل سیاستهای ضدمردمی این رژیم، تبدیل به یک بحران فاجعه‌بار شده است.

مهرداد مال عزیزی کارشناس حوزه شهری در گفتگو با خبرگزاری حکومتی رکنا گفت:

« متأسفانه در پایتخت، عدم مدیریت منابع آب زیرزمینی در دهه‌های گذشته باعث شده است تا شاهد فرونشست زمین به‌صورت بحران‌زا باشیم به‌طوریکه هر روز به‌وقوع می‌پیوندد».

این کارشناس حکومتی در ادامه به نقش نهادهای سرکوبگر در به‌وجود آمدن این فاجعه اشاره کرد و افزود:

«سکونت‌گاههای غربی و شرقی تهران که روزبه‌روز نیز به تعداد آنها اضافه می‌شود در اختیار نهادهای نظامی است و این نهادهای نظامی توجهی به استعلامات محیط‌زیستی و نقاط بحران نمی‌دهند. فلذا توسعه تهران از سمت شرق و غرب غیرمجاز بوده که خطرات جبران‌ناپذیری را خواهد داشت».

شایان ذکر است که فرونشست زمین بیش از ۲ میلی‌متر فاجعه است و متأسفانه به‌دلیل سیاستهای ضدمردمی رژیم اکنون شاهد سالانه ۳۶ سانتی متر فرونشست زمین در تهران هستیم.

کاهش ۲۷درصدی مخازن سدهای کشور

بنا بر گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا، مخازن سدهای کشور شاهد یک کاهش ۲۷درصدی می‌باشند.

این گزارش حکومتی نوشت: «آمار دفتر اطلاعات و داده‌های آب نشان می‌دهد با سپری شدن ۱۱۵روز از سال آبی، تا ۲۵ دیماه میزان کل حجم آب در مخازن سدهای کشور حدود ۱۹.۶ میلیارد متر‌مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۷درصد کاهش نشان می‌دهد».

شناسایی ویروسی که منجر به بیماری «ام اس» می‌شود

نتیجه پژوهش گروهی از دانشمندان آمریکایی نشان می‌دهد که بیماری «ام اس» به احتمال بسیار زیاد به‌دلیل ابتلا به ویروس اپشتین ـ بار بروز می‌کند.

تحقیق پژوهشگران در دانشگاه هاروارد در این باره چند روز پیش در نشریه علمی و معتبر «ساینس» منتشر شد. این برای اولین بار است که عاملی برای ابتلا به بیماری «ام اس» شناسایی می‌شود.

مطالب مرتبط

کاهش مصرف گوشت و لبنیات در میان مردم ایران ـ در یک نگاه

نمای روز ـ ایران آبستن چه حوادثی است؟