امارات متحده عربی ، از آمریکا خواست حوثیهای وابسته به رژیم ایران را در لیست تروریستی قرار دهد ـ‌ در یک نگاه

حوثی ها همسو با ایران مسئولیت حمله به ابوظبی را پذیرفتند ـ در یک نگاه ـ ۲۸دی۱۴۰۰

بلومبرگ: امارات متحده عربی پس از حمله پهپادی حوثیها به‌ابوظبی، از آمریکا خواهد خواست تا حوثیهای وابسته به رژیم ایران را مجدداً در لیست تروریستی خود قرار دهد.

آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل‌متحد حمله حوثی‌های وابسته به رژیم آخوندی به امارات متحده عربی را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای اماراتی خود، حمله حوثیهای مورد حمایت رژیم ایران به امارات را محکوم کرد.

وزیر خارجه امارات حمله حوثیهای مورد حمایت رژیم ایران به اهداف غیرنظامی ابوظبی را محکوم کرد و قول داد که این حمله «بی مجازات نخواهد ماند».

کشورهای عربستان، مصر، کویت، بحرین، قطر، اردن، الجزائر، یمن و سازمان همکاری اسلامی حمله پهپادی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران به‌فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را محکوم کردند.

معمرالاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن: جامعهٔ جهانی و سازمان ملل‌متحد مؤکداً باید تروریسم رژیم ایران را متوقف کنند و حوثیهای وابسته به این رژیم را در لیست تروریستی قرار دهند.

عباسی، عضو مجلس ارتجاع: این‌قدر نباید موضوع مذاکرات وین را کش و قوس داد. اگر حرف‌های وزیر خارجهٔ نظام را بررسی کنیم، می‌بینیم مذاکرات کنونی هیچ تفاوتی با مذاکرات ۲۰سال گذشته ندارد!

بیگدلی، کارشناس حکومتی: احتمال دارد روسیه پشت‌پرده با آمریکا زد و بند کند و در مورد اوکراین امتیازاتی بگیرد و در برجام به نظام فشار بیاورد.

معین الدین سعیدی عضو مجلس ارتجاع در یک حمله باندی گفت: نمی‌شود که مردم ریاضت بکشند اما آقازاده‌ها برای تحصیلات به کشورهای غربی مثل آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی بروند.

شاوردیان، عضو مجلس ارتجاع: با رشد افسارگسیختهٔ در حوزهٔ اجاره‌بهای مسکن مواجه هستیم و بیش از ۶۰درصد درآمد بسیاری خانوارها صرف پرداخت اجاره‌بها می‌شود.

اعتراف دهنوی، عضو هیأت رئیسهٔ مجلس ارتجاع: تصادف محور بهبهان-رامهرمز فاجعه بود. اما وزیر نه‌تنها استعفا نداد، حتی از مردم معذرت‌خواهی هم نکرد!

امروز ۲۸دی، شاخص بورس با ریزش ۲۲هزار و ۷۱ واحدی به عدد یک میلیون و ۲۸۴هزار سقوط کرد.

در اثر سیلاب در جنوب کرمان با کمال تأسف ۳ هموطن جان باختند.

ریزش بهمن در آزاد راه تهران ـ شمال یک کشته و سه مصدوم بر جای گذاشت.

وضعیت معلمان

حقوق معلمان پیمانکاری، زیر ۲میلیون تومان!

خبرگزاری حکومتی ایلنا در گزارشی به‌وضعیت وخیم معیشت معلمان پیمانکاری اعتراف و نوشت: دستمزد یک معلم پیمانکاری حتی از دستمزد یک کارگر ساده نیز کمتر است و در ماه زیر ۲میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

یادآوری می‌کنیم پدیدهٴ معلم پیمانکاری که ساختهٔ حکومت آخوندی است برای استثمار شدید معلمان است و در این طرح معلم ضمن ارائهٔ کامل کار خود، اما از کمترین حقوق و مزایایی برخوردار نیست و کارگزاران رژیم هر لحظه می‌توانند آنها را اخراج هم بکنند. این در حالیست که وضعیت معیشتی معلمان کشور بحرانی است و همین وضعیت باعث شده معلمان از آذر تا دی ۳رشته خیزش سراسری، به‌خاطر سیاستهای چپاولگرانهٔ رژیم آخوندی داشته باشند.

آلوده بودن گندم

نان هم گران می‌شود، هم آلوده و غیربهداشتی!

سایت حکومتی اقتصادنیوز اعتراف کرد که دولت رئیسی جلاد گندم آلوده به سرب از روسیه وارد کرده و با وجود آگاهی از این آلودگی خطرناک، به‌خاطر خالی بودن سیلوها گندم‌ها را برگشت نداده و اجازهٔ ترخیص آنها در داخل کشور را داده است.

تصاویر و گزارشهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هم نشان می‌دهد رژیم آخوندی ضمن گران کردن نان، اما گندم‌های آلوده و غیربهداشتی را به‌بازار عرضه می‌کند که مدتها زیر خاک، باد، باران و در معرض تماس حیوانات بوده است.

خسارت ۱۱۷میلیارد تومانی سیل به مورموری

مجید بیگلریان مدیرکل حکومتی بحران ایلام گفت: برآورد اولیه خسارت ۱۱۷میلیارد تومان است که ۹۷میلیارد تومان مربوط به تخریب زیرساختها و ۲۰میلیارد تومان آن به منازل و مغازه‌های شهروندان است.

اخبار جهان

انگلستان اعلام کرد ارسال تسلیحات ضدتانک برای ارتش اوکراین را آغاز کرده است. انگلستان هدف از این اقدام را بالابردن توان ارتش اوکراین برای مقابله با حملهٔ احتمالی روسیه عنوان کرد.

وزیر خارجهٔ آلمان در سفر به کی یف، به دولت اوکراین گفت که برلین از هیچ اقدامی برای تضمین امنیت اوکراین چشم‌پوشی نمی‌کند.

در سالروز بازداشت ناوالنی، شخصیت اپوزیسیون در روسیه، اتحادیهٔ اروپا از مسکو خواست تا او را بدون قید و شرط آزاد کند.

آمریکا قصد دارد قبل راه‌اندازی سیستم ارتباطی پیشرفته «جی۵» نیمی از ناوگان هواپیمای تجاری خود را به‌دلیل دید کم از دور پرواز خارج کند.

دولت یونان اعلام کرد که افراد بالای ۶۰ساله را که واکسینه نشده باشند جریمه خواهد کرد. این جریمه در ماه فوریه ۱۰۰یورو افزایش می‌یابد.

آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت فایزر: به لطف امکاناتی که اکنون داریم، در مبارزه با کرونا در وضعیت مناسبی هستیم و احتمالاً تا بهار به زندگی عادی برگردیم.

وزارت‌خارجهٔ روسیه گزارشها دربارهٔ ارسال سلاح به «جبهه مقاومت ملی افغانستان» در ولایت پنجشیر را رد کرد.

گسترش بی‌سابقه آنفلونزا در اروپا

بیماری آنفولانزا با سرعتی بیش ازحد انتظار در اروپا گسترش یافته است و این امر در حالیست که در سال گذشته میلادی موارد ابتلا به این بیماری در اروپا مشاهده نشده بود.

این موضوع در کنار گسترش سویه اومیکرون یک نگرانی درمردم اروپا در مورد وضعیت «دو همه‌گیری» به‌وجود آورده است و آنها اطمینان خود را به واکسنهای آنفلونزا از دست داده‌اند.

مطالب مرتبط

پاسدار وحیدی وزیر کشور دولت رئیسی جلاد ـ رژیم نسبت به دستان توطئه‌گر در جامعه دچار غفلت شده است

دادگاه رسیدگی به جنایات پزشک سوری در فرانکفورت شروع می‌شود