بارش برف و باران سنگین و وقوع سیلاب در شهرهای ایران ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ بارش برف و باران سنگین و وقوع سیلاب در شهرهای ایران ـ ۲۸دی۱۴۰۰

بارش سنگین برف و باران و وقوع سیلاب، باعث سقوط بهمن در جاده چالوس شده است که متأسفانه این حادثه موجب کشته شدن یک هموطن و مصدوم شدن ۲تن دیگر شد.

وقوع سیلاب هم‌چنین در استان هرمزگان باعث تخریب و بسته‌شدن جاده بین شهرهای دشتی و پارسیان شده است

تجمع اعتراضی نیروهای شرکتی مخابرات استان گیلان

سه‌شنبه ۲۸دی ۱۴۰۰ نیروهای شرکتی مخابرات استان گیلان نسبت به اصلاح نشدن قراردادها، اجرا نشدن درست طرح طبقه‌بندی مشاغل و مشکلات بیمه خود دست از کار کشیده و یک تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری خرمشهر

امروز سه‌شنبه ۲۸دی کارگران شهرداری خرمشهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق چهار ماه گذشته خود در مقابل شورای قلابی شهر خرمشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

وحشت کارگزاران حکومتی از اعتراضات اقشار و هموطنان بجان‌آمده

علیرضا بیگی عضو مجلس ارتجاع که سابقه سرکوب در کمیته‌های ضدمردمی اوایل انقلاب و نیروی سرکوبگر انتظامی رژیم را دارد نسبت به گسترش اعتراضات مردمی هشدار داد و گفت:

«آمار تجمعاتی که در کشور چه در سال گذشته و در سال جاری برگزار شده آمار قابل توجهی است، که شاید بیش از ۹۳درصد این تجمعات، تجمعات صنفی و کارگری بوده است. مشکلاتی هم در جریان آنها پیش آمده، مثلا شما در تجمع اصفهان می‌بینید که مشکلات جدی پیش آمده».

فاجعه اتوبوس خوابی و تلاشهای مذبوحانه رژیم برای لاپوشانی آن

بعد از افشای فضاحت اتوبوس خوابی که چمران رئیس شورای قلابی شهر تهران از آن به‌عنوان مشکل حاشیه‌ای نام برد، سایت حکومتی تجارت نیوز در گزارشی تازه‌یی از این فاجعه نوشت:

«بیست اتوبوس شب در سطح شهر مستقر شده تا سرپناه بی‌آرتی خواب‌ها شود. اما ساعت ۴صبح، در دل سرما و تاریکی آنها را پیاده می‌کنند (آنها). مجبورند دوباره بلیت بگیرند و سوار اتوبوس‌های شرکت واحد شوند تا سوز سرما تمام شود».

شایان یادآوریست نفراتی که در این گزارش رسانه‌های حکومتی با آنها به‌عنوان اتوبوس خواب مصاحبه شده، نفرات شاغلی هستند که فقط به‌دلیل عدم توان تأمین مخارج زندگی به اتوبوس خوابی روی آورده‌اند.

حمله باند مغلوب به ادعای صادرات مطلوب نفت توسط رئیسی‌جلاد

روزنامه شرق وابسته به باند مغلوب رژیم در یک حمله به رئیسی‌جلاد، ادعای افزایش صادرات نفت توسط دولت او را یک «آسان‌گیری» خواند و نوشت:

«در گزارش سال۲۰۲۱ به تفکیک سه‌ماهه، تولید نفت ایران رقمی نزدیک به ۲.۳ میلیون بشکه بوده. یعنی در خوش‌بینانه‌ترین حالت... صادرات ایران به چیزی نزدیک ۶۰۰ تا ۷۰۰هزار بشکه رسیده است. این رقم نصف پیش‌بینی صادرات نفت از جانب خود دولت در بودجه سال آینده است. این‌که رئیس دولت از نصف میزان صادرات نفت ایران در بدترین حالت برآورد تیم اقتصادی خودش خرسند است و «نگران نیست» شاید به طبع سهل‌گیر ایشان مربوط است».

مطالب مرتبط

عضو مجلس ارتجاع با نگرانی از سیاستهای آخوند رئیسی جلاد ـ طبقات پایین له می‌شوند ـ در یک نگاه

تجمع اعتراضی نیروهای شرکتی مخابرات استان گیلان