وضعیت در کرمان بحرانی است، راه ۱۳۰۰روستا بسته شده ـ در یک نگاه

وضعیت اضطراری در کرمان ، قربانیان سیل۴نفر ، ۱۰۶روستا در معرض خطر ـ در یک نگاه ـ ۲۹دی۱۴۰۰

شمار قربانیان سیل در کرمان به ۴نفر رسید. وضعیت در کرمان بحرانی است، راه ۱۳۰۰روستا بسته شده و ۱۰۶روستا در معرض خطر قرار دارد.

سیل در استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و مناطقی از فارس، خسارت‌های جدی به‌جا گذاشت.

خانم مریم رجوی: با مردم به‌جان آمده در استانهای سیل‌زده ابراز هم‌دردی می‌کنم و به‌خانواده‌های داغ‌دار تسلیت می‌گویم.

فرود اضطراری پرواز تهران ـ مشهد در سبزوار و انتقال مسافران با اتوبوس و تاکسی به مشهد

سجادی سفیر اسبق رژیم در روسیه: رئیس دفتر پوتین گفت مسلح شدن شما به سلاح اتمی امنیت ما را به خطر می‌اندازد. روس‌ها ما را تحقیر می‌کنند.

محسن دهنوی: بدهی ۶۳میلیارد دلاری شرکت ملی نفت، بیش از بودجه سال آینده است.

تامین کسری بودجه از جیب مردم

در یک برنامه تلویزیونی حکومتی، به ابعاد جدیدی از ورشکستگی اقتصادی رژیم و تأمین کسری بودجه از جیب مردم اشاره شد.

کاظم دلخوش عضو مجلس ارتجاع گفت: همین چند روزه در تلفیق به ما اعلام کردند که آقا ما اصلاً ارز نداریم.

و زنگنه یک عضو دیگر مجلس ارتجاع افزود: سرانه مردم الآن در مصرف گوشت حدود ۷ کیلو است،

زنگنه تأکید کرد؛ ما حداقل ۶۰۰هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم، که فقط یک راه دارد آن هم این است که ما از جیب مردم برداریم. یعنی از بانک مرکزی استقراض بشود یا به‌قول معروف پول چاپ بشود. وی گفت: در شرایط فعلی دولت حکم یک کشتی را دارد که در اقیانوس گیر کرده!

گران کردن بنزین

روزنامهٔ حکومتی اعتماد ضمن اعتراف به‌زمینه‌چینی‌های کارگزاران و رسانه‌های حکومتی، برای گران کردن باز هم بیشتر بنزین، از دو گزینهٔ احتمالی که توسط رژیم دنبال می‌شود، نام برد. اعتماد نوشت

گزینهٔ اول، گران کردن قیمت حامل‌های انرژی به‌صورت تدریجی است.

گزینهٔ دوم افزایش یکبارهٴ قیمت حامل‌های انرژی، تا سطح قیمت جهانی است.

بسیاری از کارگزاران و رسانه‌های دولت رئیسی، برای این گران کردن چپاول‌گرانه، بدون اشاره به‌اختلاف سطح درآمدها در ایران آخوندزده با سایر کشورها، توجیه می‌کنند که قیمت جهانی انرژی بسیار بالاتر از قیمت انرژی در ایران است. اما این توجیه آن‌چنان رسواست که حتی توسط مجریان بسیجی تلویزیون رسمی آخوندها هم، مورد تمسخر قرار می‌گیرد.

خودرو

دریافت پول خودروی خارجی از مردم، تحویل خودروی خطرناک داخلی به آنها!

واکنش اجتماعی به تصادفات فاجعه‌بار در ایران آخوندزده و تلفات به‌خاطر کیفیت پایین خودروهای ساخت مافیای حکومتی، سرکردگان رژیم را واداشته تا تقصیر را متوجه یکدیگر کنند.

پاسدار هادیانفر، سرکردهٔ پلیس راهور رژیم ضمن شانه‌خالی کردن از زیر بار این فجایع، مافیای حکومتی را مقصر شناخت که خودروهای خطرناک و بی‌کیفیت می‌سازند.

سرکردهٔ پلیس راهور رژیم هم‌چنین اعتراف کرد که مافیای حکومتی، با پشتیبانی دولت رئیسی، از مردم به‌اندازه پول خودروهای خارجی می‌گیرند، اما خودروی بی‌کیفیت و خطرناک داخلی تحویل می‌دهند.

اخبار جهان

مقامات بهداشت جهانی هشدار دادند مسکو اولین شهری است که ممکن است با موج سنگین اومیکرون تا اواخر بهمن روبه‌رو شود

اولین جلسه شورای وزیران دارایی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۲۸ دیماه در بروکسل برگزار شد. در این جلسه چارچوب قوانین مالی و بدهی‌های کشورهای اروپایی مورد بحث قرار گرفت.

دولت انگلستان گفت بودجه شبکه بی.بی.سی را به‌مدت دو سال قطع می‌کند و بررسی خواهد کرد که آیا این بودجه در دوران تلویزیونهای مدرن ادامه پیدا کند یا خیر؟

بحران ساخت تراشه برای خودرو، چشم‌انداز کارخانه تویوتا را برای تولید سالانه ۹میلیون خودرو کاهش داده است. شرکت تویوتا گفت رقابت برای تولید تراشه به این شرکت امکان نمی‌دهد که تولیدات از دست رفته طی سالهای بحران کرونا را جبران کند.

جوزف بورل،حمله گسترده روسیه به اوکراین بعید است

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد خطر حمله نظامی روسیه به اوکراین محتمل نیست، اما روسیه ممکن است حملات سایبری مانند آنچه که در هفته گذشته انجام داد، دوباره انجام دهد.

تخریبهای طولانی‌مدت آتشفشان زیر‌آبی «تونگا»

دانشمندانی که در حال ارزیایی خسارتهای ناشی از فوران عظیم آتشفشان زیر آبی «تونگا در اقیانوس آرام هستند، گفتند آسیب‌های این آتشفشان زیرآبی می‌تواند طولانی‌مدت باشد و تا سالهای آینده به محیط‌زیست آسیب برساند.

مطالب مرتبط

بیست و ششمین همیاری ملی با سیمای آزادی ـ رژه شکوهمند کانون های شورشی و یاران شورشگر در ۴۲ کشور

خامنه‌ای و ریلی به سمت ته دره