تجمع اعتراضی نیروهای آتش‌نشانی تهران ـ در یک نگاه

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در برابر شهرداری غارتگر رژیم در تهران  ـ در یک  نگاه ـ ۲۹دی۱۴۰۰

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در برابر شهرداری غارتگر رژیم در تهران به‌خاطر سیاستهای غارتگرانهٴ رژیم. آتش‌نشانان خواهان استعفای کارگزاران دزد رژیم هستند.

نگرانی روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت: این روزها اعتراضات اصناف مختلف، از جمله کارگران، معلمان، کارمندان، بازنشستگان، کادر درمان و تولیدکنندگان به‌دلیل حقوق پایین و درگیری معیشت، فراگیر شده است.

جهان صنعت: مطالبات و اعتراضات اقشار در شرایطی رخ می‌دهد که هر روز فساد جدیدی در نظام نمایان می‌شود. وعده‌های دولت رئیسی هم در حالی بیان می‌شود که حقوق‌های نجومی و زندگی لاکچری خودشان در شبکه‌های مجازی دست به‌دست می‌شود.

محمود حریرچی، جامعه‌شناس حکومتی: مردم با برگزاری اعتراضهای کف خیابان می‌گویند دیگر اجازه نمی‌دهیم بیش از این تحقیرمان کنید.

حریرچی: آخر در شرایط کنونی مردم چگونه می‌توانند شکم گرسنهٴ خانوادهٴ خود را سیر کنند؟ امروزه بسیاری از والدین شرمندة فرزندانشان هستند.

ساعت ۹ و سی و پنج دقیقه صبح امروز بوقت محلی، زلزله‌ای به‌شدت ۴ و چهار دهم ریشتر در عمق ۱۳ کیلومتری زمین، چْرام در کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند.

در ادامهٔ آتش‌سوزیهای پیوسته در کشور، شب گذشته باشگاه سوارکاری در نزدیک چیتگر تهران، دچار آتش‌سوزی مهیب شد.

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت: سال‌هاست دهها میلیون ایرانی گروگان چند خودروساز داخلی هستند، نه‌فقط گروگان، بلکه قربانی! همین الآن تعداد پر شماری از مردم ایران، به‌خاطر کیفیت نازل خودروهای داخلی زیر خروارها خاک خوابیده‌اند!

صبح امروز رئیسی جلاد راهی روسیه شد.

روزنامهٔ حکومتی اعتماد: به روسیه نمی‌شود اعتماد کرد و تنها به‌منافع خودش فکر می‌کند. برای نمونه روسیه یکی از پیشرفته‌ترین روابط را با اسراییل دارد و اینجا تعارض منافع نظام با روسیه جدی می‌شود.

اعتماد: ما نمی‌توانیم پوتین را وادار کنیم که چون می‌خواهد با نظام رفاقت کند، از فلان منافعش دست بردارد. او چنین توصیه‌ای را جدی هم نمی‌گیرد.

گرانی و خط فقر

۱۰ میلیون خانوار زیر خط فقر!

فرشاد مؤمنی، اقتصاددان حکومتی در یک نشست با عنوان «چشم‌انداز اقتصاد ایران» در اهواز، اعتراف کرد از سال۱۳۹۰ تا ۱۳۹۹ تعداد خانوار‌هایی که به‌زیر خط فقر رفته‌اند از ۳میلیون و ۷۰۰هزار، به ۱۰میلیون رسیده و اکنون از این رقم هم فراتر رفته است.

یادآوری می‌شود تعداد هر خانوار به‌طور متوسط ۳ و ۳ دهم نفر محاسبه شده، که بر این اساس و به‌گفتهٴ این کارشناس رژیم، بیش از ۳۳میلیون ایرانی زیر خط فقر هستند.

این وضعیت در حالیست که دولت رئیسی جلاد در حال حذف ارز ۴۲۰۰تومانی است که به‌گفتهٴ اعضای مجلس ارتجاع و کارشناسان رژیم، میلیونها خانوار دیگر را هم زیر خط فقر مطلق قرار خواهد داد.

اخبار جهان

امروز وزیر خارجهٔ آمریکا به‌خاطر شدت گرفتن بحران روسیه و اوکراین به اروپا سفر می‌کند. نخستین ایستگاه بلینکن کیف، پایتخت اوکراین است.

مطالب مرتبط

نامه نمایندگان پارلمان کانادا به وزیر خارجه ـ ضرورت ارجاع پرونده جنایت سران رژیم ایران به شورای امنیت

تجمع اعتراضی نیروهای آتش‌نشانی تهران