بحران سیل در استان‌های جنوبی کشور بدون هیچگونه پشتیانی دولتی ـ در یک نگاه

استان‌های جنوبی کشور بدون هیچگونه حمایت و پشتیبانی دولتی، هم‌چنان با بحران سیل روبه‌رو هستند ـ در یک نگاه ـ ۳۰ دی ۱۴۰۰

بارش برف و بی‌عملی کارگزاران رژیم، مسیرهای دسترسی به ۱۵۰روستا در آذربایجان‌غربی را مسدود کرد.

به‌علت بحران برف در اردبیل، کلیه ادارات این شهر، امروز پنجشنبه تعطیل شد.

۰۸۰۴بارش سنگین برف منجر به مسدود شدن راه ارتباطی ۲۰۸روستا و قطع برق ۳۴روستا در استان لرستان شد. ارتفاع برف در گردنه «گله بادوش» الیگودرز به ۶ متر رسید.

وزارت بهداشت رژیم: آمار بیماران مبتلا به‌کرونا صعودی شد.

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت رژیم: در سال۹۹، مجموع سالهای عمر از دست رفته در شهر تهران، به‌خاطر آلودگی هوا، ۴۵هزار سال بوده است.

سناتور جمهوریخواه تد کروز: جمهوریخواهان در نخستین روز مدیریت سنا، برجام را پاره خواهند کرد.

آنتونی بلینکن: نمی‌توانیم دولتهای آینده آمریکا را به پایبندی در برجام ملزم کنیم.

آلگماینر چاپ آمریکا: آزمایش سیستم جدید و پیشرفتهٔ دفاعی آمریکا و اسراییل برای خنثی کردن موشکهای بالستیک رژیم ایران با موفقیت انجام شد.

پوتین در ملاقات با رئیسی از رژیم ایران به‌عنوان «ناظر» در سازمان شانگهای اسم برد. این در حالی است که رژیم از ماه‌ها پیش رسماً اعلام کرده بود به عضویت کامل این پیمان پذیرفته شده است.

فقر جامعه و خطر اجتماعی

افزایش ناهنجاریهای اجتماعی

هاشمی‌طبا، کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری نظام، ضمن اعتراف به وضعیت حاد اقتصادی، نسبت به پیامدهای اجتماعی آن هشدار داد و گفت: «وقتی مردم می‌بینند که هر چه سخن می‌گویند به‌جایی نمی‌رسند، دست به اعتراض می‌زنند. در چنین شرایطی، آینده‌ای روشن پیش‌بینی نمی‌شود و این فقر و ناامیدی گسترده، پیامدهای جانبی بسیار خطرناکی به‌دنبال دارد».

رانت و فساد

روزنامهٔ حکومتی مستقل دربارهٴ گرانی‌های سرسام‌آور دارو، نوشت: افزایش بی‌رویه قیمت اقلام دارویی، باعث شده شمار بیمارانی که به‌علت فقدان توان مالی، قادر به خرید دارو نیستند، افزایش چشمگیری داشته باشد.

این روزنامهٔ حکومتی با اذعان به کارکرد مافیای حکومتی در این بحران، نوشت: «مشکل اصلی، شرکت‌های وارد کننده و توزیع کننده دارو هستند. اکثر این شرکتها به مقامات دولتی و مسئولانی وصل هستند که از فرصت حضور در جایگاه «قدرت»، به رانت‌های گوناگون دسترسی داشته و به ثروت‌اندوزی مشغولند».

اخبار جهان

وزارت امور خارجه نیوزیلند روز چهارشنبه ۲۹دیماه اعلام کرد تعمیر کابل ارتباطی زیردریایی که جزایر «تونگا» را به بقیه جهان متصل می‌کند و در اثر فوران و سونامی از بین‌رفته است، حداقل چهار هفته طول خواهد کشید.

در پی یک آتش‌سوزی در اواخر شب سه‌شنبه ۲۸دیماه در یکی از خانه‌های سالمندان در حومه والنسیا دراسپانیا، شش نفر جان باختند.

 دو شرکت مخابراتی اعلام کردند به‌علت نزدیکی برخی ازفرودگاهها به مراکز خدمات بی‌سیم جدید جی پنج () که در ارتباطات هوایی اخلال ایجاد می‌کند، راه‌اندازی این مراکز را به تعویق میاندازد.

شرکت مایکروسافت با خرید چندشرکت سازنده بازیهای کامپیوتری، به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بازی کامپیوتری در جهان تبدیل شد.

انگلستان از یک خودرو کنترل از راه دور رونمایی کرد. این خودرو اکنون توسط کارکنان یک استادیوم فوتبال در انگلستان آزمایش می‌شود.

یک شرکت استرالیایی موفق شد از روغنهای استفاده شده آشپزی، «شارژر» تولید کند.

بوسیله این شارژرها، دورافتاده‌ترین نقاط استرالیا هم می‌توانند دارای برق شوند.

احتمال حضور مجدد برلوسکنی در صحنه سیاسی ایتالیا

پارلمان ایتالیا اعلام کرد که روز ۲۴ژانویه جلسه رأی‌گیری برای ریاست‌جمهوری جدید ایتالیا برگزار می‌شود. یکی از کاندیداهای این مقام «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر سابق ایتالیاست.

آمریکا: روسیه می‌تواند «درهر نقطه‌ای» به اوکراین حمله کند

درپی نقل و انتقال نیروهای روسی مستقر در مرز اوکراین، مقامات آمریکایی هشدار دادند روسیه ممکن است از هر نقطه‌ای به خاک اوکراین حمله کند.

مطالب مرتبط

۳۰دی سالروز آزادی آخرین زندانیان سیاسی از زندانهای دیکتاتوری شاه در سال ۱۳۵۷

تجمع اعتراضی سهامداران در برابر مجلس ارتجاع

لطفا به اشتراک بگذارید: