اکسیوس، آمریکا اواخر ژانویه یا اوایل فوریه در مورد مذاکرات وین تصمیم می‌گیرد ـ در یک نگاه

پایگاه خبری آکسیوس: آمریکا ۱۱ و ۱۲بهمن را به‌عنوان ضرب‌الاجل غیررسمی برای مذاکره با رژیم تعیین کردند ـ در یک نگاه ـ ۳۰دی۱۴۰۰

پایگاه خبری آکسیوس: مقام‌های دولت آمریکا پایان ژانویه یا اول فوریه (۱۱ و ۱۲بهمن) را به‌عنوان ضرب‌الاجل غیررسمی برای مذاکره با رژیم تعیین کرده‌اند.

آکسیوس: یک مقام بلندپایهٔ آمریکایی گفت اخیراً پیشرفتهایی در مذاکرات اتمی با رژیم ایران حاصل شد اما به‌طرز دردناکی ک ند و کم بود و مسائل بسیاری در مذاکرات، حل ناشده باقی مانده است.

سناتور تد کروز: رژیم ایران بر روی یک توافق فاجعه‌بار جدید اتمی کار می‌کند که برنامه هسته‌یی این رژیم را دست نخورده باقی می‌گذارد و درعین‌ حال میلیاردها دلار به‌جیب خود سرازیر می‌کند.

صبح امروز زلزله‌ای به‌شدت ۴ و ۹ دهم درجه به مقیاس ریشتر آران و بیدگل در استان اصفهان را لرزاند.

بامداد امروز در جادهٔ خاور، در یک تصادف دلخراش، دو تن از هموطنان جان باختند.

در ادامهٔ آتش‌سوزیهای گسترده در کشور، صبح امروز چندین مغازه در خیابان ناصرخسرو تهران دچار آتش‌سوزی شدند.

تورم و گرانی

امیرمحمد اسلامی، اقتصاددان حکومتی که صحبت‌هایش را خبرگزاری رسمی ایسنا منتشر کرد، از تورم بالای ۵۹درصدی در سال۱۴۰۱ خبر داد. این اقتصاددان حکومتی دربارهٔ علت افزایش سرسام‌آور تورم و گرانی گفت: ساختار و جهت‌گیری بودجهٔ (دولت رئیسی) در راستای کج روی‌های قبلی است. سهم‌خواهی بودجه‌یی و تقسیم غنائم دستگاهها و گروه‌های دارای نفوذ (در حکومت) باعث ادامهٔ چرخهٴ معیوب اقتصاد است که منجر به افزایش قیمت‌های کلیدی می‌شود.

اخبار جهان

بایدن گفت احتمال می‌دهد روسیه قصد حمله به اوکراین را دارد، اما قصد یک جنگ تمام‌عیار را ندارد. رئیس‌جمهور آمریکا این موضوع را در نشست خبری در نخستین سالروز ریاست‌جمهوری خود گفت.

رئیس‌جمهور آمریکا: من نگرانم اوضاع بر سر چالش اوکراین از کنترل خارج شود. امیدوارم پوتین درک کند که در موقعیت خوبی برای تسلط بر جهان نیست. مگر این‌که به یک جنگ تمام‌عیار اتمی رو بیاورد.

ساتورنیو گارسیا، شهروند اسپانیا که در کتاب رکورد گینس به‌عنوان پیرترین مرد جهان معرفی شده است، درگذشت. او که ۱۱۲سال و ۳۴۱روز سن داشت، متأسفانه نتوانست جشن تولد ۱۱۳ سالگی خود را که در ماه آینده بود، برگزار کند

مطالب مرتبط

واشینگتن تایمز ـ سفیر رابرت جوزف ـ گزینش رئیسی نشان داد که امید به اعتدال در رژیم ایران یک توهم بود

۳۰دی یک روز بزرگ در تاریخچه آزادی