روزنامه حکومتی جوان ـ خط تبلیغی و رسانه‌ای القای ناامنی در کشور در رأس آنان مجاهدین هستند ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ روزنامه حکومتی جوان ـ خط تبلیغی و رسانه‌ای القای ناامنی در کشور در رأس آنان مجاهدین هستند ـ ۲بهمن۱۴۰۰

وحشت روزنامه حکومتی جوان، رسانه نزدیک به‌سپاه: خط تبلیغی و رسانه‌یی القای ناامنی در کشور، از همراهی میدانی ضدانقلاب برخوردار است که در رأس آنان مجاهدین هستند.

جوان: این (دشمنان) که دارای رسانه هم هستند، سعی کرده‌اند با نفوذ در بین اجتماعات اعتراضی، با طرح شعار‌های ساختارشکنانه، اهانت‌آمیز و محرک، زمینه بروز رفتار‌های افراطی برای ایجاد درگیری و خشونت، تحقق سناریوی خود فراهم آورند.

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت: اعتراضها فراگیر می‌شود! در ماه‌های گذشته بازنشستگان، آموزگاران، کارکنان، سرمایه‌گذاران خرده‌پا در بورس، هر روز ناراضی‌تر از روز پیش اعتراض خود را به‌شکل‌های گوناگون نشان می‌دهند.

هشدار جهان صنعت: اگر شاهد ادامهٔ وضعیت موجود در سیاست داخلی و در اقتصاد باشیم، نارضایتی‌های (اجتماعی) گسترده‌تر هم می‌شود.

روزنامهٔ حکومتی آفتاب اقتصادی: اگر آتش‌سوزی بود یا سیل و زلزله، با هر میزان خرابی، پس از مدتی تمام می‌شد. اما ریزش بورس بدتر از هر بلای طبیعی دیگر برای مالباختگان، برای مدتی نامعلوم ادامه دارد.

اعتراف روزنامهٔ حکومتی ابرار: بزرگترین معضل صدا و سیما، وجود فیلمنامه‌های فرمایشی است.

به‌دلیل طوفان شن، راه ارتباطی حداقل ۴۰روستا در شهرستان بم بسته شد.

سرعت وزش باد در شهر کوهرنگ به ۱۳۰کیلومتر در ساعت و در گردنه‌ها به بیش از ۱۵۰ کیلومتر در ساعت رسید. وزش باد شدید و کولاک برف، راه ارتباطی ۱۵۰روستا را در این شهرستان مسدود کرد.

ولی‌پور رئیس هلال احمر ر‌ژیم: تاکنون ۸نفر بر اثر سیل و برف و کولاک فوت کرده‌اند و ۶نفر هم مفقود هستند.

سعیدی رئیس ستاد حکومتی بحران در کرمان: هنوز بیش از ۱۰هزار نفر در کرمان گرفتار سیلاب هستند.

 

 

زباله‌گردی توسط کودکان، سود آن به‌جیب مافیا

محمدمهدی عزیزی سرپرست پسماند شهرداری رژیم در تهران ضمن اذعان به گسترش زباله‌گردی اعتراف کرد که این پدیدهٔ شوم، سودهای کلانی به جیب مافیای حکومتی می‌ریزد.

این مهرهٔ رژیم برای توجیه گسترش زباله‌گردی و استثمار کودکان زباله‌گرد توسط مافیای حکومتی گفت: «تا زمانی که زباله‌ها قابل بازیافت باشند، زباله‌گرد هم هست!».

 

حوزه شبیه یک گوشت قربانی شده که هرکس یک تکه‌اش را می‌برد!

آخوند عالم زاده، معاون حوزه‌های جهل و جنایت آخوندی، به‌ریزش گسترده در حوزه‌های رژیم اعتراف کرد. آخوند عالم‌زاده که حرفهایش در سایت رسمی حوزه منتشر شده، گفت: ورودی حوزه‌ها که کم بود، الآن کمتر هم شده است؛ از میان همین ورودی هم ریزش داریم. جدای از آن، ریزش‌های پنهان هم هست.

آخوند عالم‌زاده در مورد ریزش‌های پنهان گفت: انواع ریزش پنهان داریم، خیلی از آخوندها پول جمع می‌کنند، برخی مجری‌گری می‌کنند، برخی حافظ حقوق حیوانات شده‌اند و سگ‌های پیس و مریض را تیمار می‌کنند، بعضی هم مدیر باشگاه بولینگ و بیلیارد شده‌اند. همه کار می‌کنند، اما آن کاری که برای نظام باشد را نمی‌کنند.

معاون حوزه‌های آخوندی با نگرانی گفت: ریزش طلبگی زیاد شده که خیلی برای نظام خسارت دارد. حوزه تبدیل به گوشت قربانی شده و هرکس تکه‌ای از آن را می‌کند.

 

سیل و آبگرفتگی به‌خاطر بی‌عملی دولت رئیسی جلاد، زندگی مردم را دچار فاجعه کرده است. در همین حال یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش رژیم، در دیدار نمایشی از کرمان، در برابر مدرسه‌ای که تمامی راههای منتهی به‌آن دچار آبگرفتگی شده، به‌جای این‌که دستور دهد تجهیزات برای خارج کردن آن بیاورند و راه‌سازی درست انجام شود، با وقاحت مدیران و معلمان را متهم به «تنبلی» کرد و گفت: بروید صد تا دویست تا بلوک بیاورید بچینید که بچه‌ها از رویش به‌مدرسه بروند!

 

بحران گرانی اقلام پایه و افزایش روزافزون قیمت خوراکی‌های اولیه مردم، هم‌چنان ادامه دارد. گزارشی ببینیم درباره گرانی‌ها در ایام اخیر.

تامین کسری بودجه با افزایش قیمت‌ها

بودجه ۱۴۰۱ رئیسی جلاد به گواهی کارشناس‌ها و رسانه‌های حکومتی یک کسری جبران‌ناپذیر دارد، رقمی بین ۱۵۶ تا۴۷۰ هزار میلیارد تومان!

این در شرایطی است که همین دولت به گواهی مرکز پژوهش‌های مجلس ارتجاع و دیوان محاسبات رژیم، هزار تریلیون تومان بدهی هم دارد. اما اکنون روشن شده که رئیسی برای تأمین کسری بودجه مستقیماً دست در جیب مردم می‌کند.

نگاهی به لیست گرانی‌های اعمال شده ماه‌های اخیر توسط رژیم این واقعیت را به‌روشنی نشان می‌دهد:

برنج بین ۱۰ تا ۲۰درصد گران شد.

شکر دست‌کم کیلویی هزار تومان گران شد.

گران شدن نان به‌صورت گام‌به‌گام و استانی از روز ۲۱دی با اعلام مدیرغله رژیم در لرستان آغاز شد.

افزایش اجاره بهای مسکن و قیمت آن سرعت گرفت و به‌نوشته روزنامه همشهری ۷آذر ودیعه اجاره‌بها ۵۰درصد بیشتر ش، تا جایی‌که مردم به‌صورت خانوادگی رو به اتوبوس‌خوابی و گرم‌خانه‌خوابی روی آوردند.

در اواخر پاییز و اوایل زمستان قیمت میوه افزایش ۴۰درصدی یافت.

قیمت سویا ۵برابر شد

گوشت گوسفند کیلویی ۱۵هزار تومان افزایش یافت.

و تعرفه برق نیز ۲۵درصد افزایش یافت.

این راه‌کار رئیسی جلاد برای تأمین کسری بودجه‌یی است که قسمت عمده آن برای تروریست‌های جنایکار حزب‌الشیطان لبنان، حوثی‌ها و بدر و سوریه ارسال می‌شود.

 

وزرای خارجهٔ اتحادیهٔ اروپا روز ۱بهمن، در نشستی در پایتخت لیتوانی، خواستار افزایش اقدامات برای حفاظت از مرزهای این اتحادیه و وضع قوانین تازه برای بازگرداندن پناهجویان شدند.

وزارت‌خارجهٔ روسیه غرب را متهم کرد که در مورد چالش اوکراین، نگرانی‌های امنیتی روسیه را نادیده می‌گیرد.

نخستین محموله کمک نظامی آمریکا به‌اوکراین، امروز وارد کیف شد.

لیز تراس، وزیر امور خارجه انگلستان گفت روسیه باید ازاوکراین عقب‌نشینی کند. وزیر خارجه انگلستان حمله احتمالی روسیه به اوکراین را یک اشتباه استراتژیک خواند و گفت روسیه نباید مرتکب آن شود.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد دو بمب‌افکن استراتژیک با قابلیت حمل سلاح اتمی را در یک پرواز آموزشی بر فراز قطب شمال به پرواز درآورده است. همزمان روسیه درپی تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که ۱۴۰کشتی جنگی به دریای سیاه اعزام خواهد کرد.

دو شرکت بزرگ توتال (Total) و شورون (Chevron) اعلام کردند وضعیت نقض حقوق‌بشر در میانمار از کودتای نظامی اسفند گذشته تاکنون وخیم‌تر شده و به همین علت این دو شرکت، سرمایه‌گذاری در این کشور را متوقف و میانمار را ترک می‌کنند.

 

اتحادیه اروپا روسیه را به تحریم‌های کلان اقتصادی تهدید کرد

او رسولا فن در لاین (Ursula von der Leyen)، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ۳۰دی در مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد اتحادیه اروپا آماده است در صورت حمله روسیه به اوکراین، علیه این کشور تحریم‌های کلان اقتصادی وضع کند. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در ادامه گفت امیدوارم حمله‌یی صورت نگیرد اما ما آ‌مده‌ایم و زیر بار تلاش‌های روسیه برای تقسیم اروپا به مناطق مختلف تحت نفوذ نخواهیم رفت.

مطالب مرتبط

اعتراف روزنامه حکومتی خراسان به استقبال تحقیرآمیز روسها از رئیسی و تمسخر او در رسانه‌ها

دیپلمات سابق رژیم ـ جمهوری اسلامی کارت بازی مسکو و پکن در برابر اروپا و آمریکاست ـ دریک نگاه