سومین زلزله شدید در تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته ـ در یک نگاه

 صبح امروز دوشنبه زلزله‌ای به‌شدت ۴ و ۳ دهم ریشتر تبریز و مناطق اطراف آن‌را لرزاند ـ در یک نگاه ـ ۴بهمن۱۴۰۰

در سومین زلزله طی ۲۴ساعت گذشته، صبح امروز زلزله‌ای به‌شدت ۴ و ۳ دهم ریشتر تبریز و مناطق اطراف آن‌را لرزاند، در پی این زلزله مدارس تبریز و مناطق اطراف تعطیل اعلام شد.

امارات متحده عربی اعلام کرد صبح امروز پدافند هوایی امارات دو فروند موشک شلیک شده از سوی یمن توسط حوثی‌ها را رهگیری و منهدم کرده است.

نیروی دریایی انگلستان یک قایق حامل ۱۰۰میلیون پوند (معادل ۱۳۵میلیون دلار) انواع مواد مخدر را در آبهای دریای عمان کشف و ضبط کرد. قایق توقیف شده در حال عبور از مسیر دریایی سواحل مکران ایران به سواحل شرقی آفریقا بود.

رئیس کمیته پیشگیری و بهداشت ستاد کرونا: «روند ابتلا به سویه جدید اومیکرون در کشور به شکل تصاعدی رو به افزایش است، ابتلا به این سویه، روزانه صعودی است».

رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت رژیم: هوای پایتخت برای تمام گروهها در شرایط ناسالم قرار دارد.

اداره کل آموزش و پرورش البرز: به‌علت آلودگی هوا، مدارس ابتدایی و پیش دبستانی شهرستانهای کرج و فردیس امروز دوشنبه تعطیل است.

عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در یک جنگ باندی به اتهام فساد دستگیر شد. کردی از سال۹۵ رئیس این منطقه آزاد است.

رئیس حکومتی انجمن تولیدکنندگان شیرخشک: حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، قیمت شیرخشک را تا سه برابر افزایش می‌دهد.

اعتراف دبیرکل انجمن استعدادهای برتر به‌فرار مغزها: از ۸۶ مدال‌دار المپیادی، ۸۲نفر مهاجرت کردند.

فلاحت‌پیشه عضو پیشین مجلس ارتجاع: سفر رئیسی به مسکو هیچ دستاوردی نداشت. روس‌ها «اس۴۰۰» را به متحدان آمریکا با اصرارمی‌فروشند ولی حاضر به فروش «اس۳۰۰» به ایران نبودند.

مافیا

سود ۲۰ بنگاه خصولتی، برابر کل کسری بودجهٔ دولت!

احسان سلطانی، اقتصاددان حکومتی ضمن اذعان به سودهای نجومی مافیای وابسته به دولت رئیسی، تحت نام شرکتهای خصولتی، گفت: دولت رئیسی اگر صداقت دارد به جای مقابله با یارانهٔ فقرا، برود با یارانهٔ بنگاههای خاص مقابله کند.

این کارشناس حکومتی گفت: «فقط سود ۲۰ بنگاه خصولتی برابر کسری بودجه امسال دولت است (دولت رئیسی). برود جلوی این را بگیرد که همه‌اش شده رانت. گرفتن مرغ و تخم‌مرغ از سفره مردم، چاره جبران کسری بودجه نیست».

مافیای خودرو

امیرحسین کاکایی، کارشناس حکومتی با اشاره به افزایش قیمت نجومی خودروهای داخلی بی‌کیفیت، به‌نقش دلالان و مافیای حکومتی در این غارتها اعتراف کرد و یکی از شیوه‌های چپاول آنها را فاش نمود.

اخبار جهان

دولت انگلستان اعلام کرد اطلاعاتی دارد که روسیه درصدد است یکی از نفرات طرفدار خود را در اوکراین بقدرت برساند. روسیه این ادعا را رد کرد.

سفارت آمریکا در «کی‌یف» پایتخت اوکراین عکسهایی از محموله‌های سلاح را که به‌تازگی برای تقویت دفاع اوکراین به این کشور ارسال کرده، نشان داد.

به گفته مقامات ایالت کالیفرنیا، آتش‌سوزی در منطقه ساحلی بیگ‌سور  به مساحت ۱۵۰۰هکتار باعث تخلیه اهالی و بسته‌شدن بخشی از بزرگراه اصلی این منطقه شد.

دولت پرو روز شنبه ۲بهمن‌ماه، یک فرمان اضطراری زیست‌محیطی ۹۰روزه برای منطقه ساحلی شمال «لیما» صادر کرد. سواحل این منطقه به‌علت نشت ۶۰۰۰ بشکه نفت در هفتهٔ گذشته، آلوده به لکه‌های نفتی شده است.

کشف یک کانون جدید اپیدمی در چین

در حالیکه دو هفته بیشتر به شروع بازیهای المپیک زمستانی درپکن باقی‌نمانده است، مقامات شهر پکن روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه اعلام کردند تمام ساکنان منطقه‌یی در جنوب پکن را به‌علت کشف کانون اپیدمی، غربالگری خواهند کرد

مطالب مرتبط

مسعود رجوی ـ آمار جانباختگان کرونای ولایت به نیم میلیون رسید، برای خیزش های پس از کرونا آماده شویم

رویترز: دفع حمله پهپادی حوثیها توسط امارات و شلیک موشک بالستیک به عربستان