عربستان حملات شبه‌نظامیان حوثیها وابسته به رژیم ایران را به اهداف غیرنظامی ابوظبی را محکوم کرد ـ در یک نگاه

محکوم کردن عربستان به حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران به اهداف غیرنظامی و تأسیسات حیاتی ـ در یک نگاه ـ ۵بهمن۱۴۰۰

عربستان حملات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران را به اهداف غیرنظامی و تأسیسات حیاتی در جنوب این کشور و ابوظبی محکوم کرد.

دولت آلمان اعلام کرد کلیه مسافران ایرانی برای ورود به آلمان باید کارت واکسیناسیون کامل و تست پی سی آر ارائه دهند.

محمد مهاجری مهره حکومتی: «اگر جای امیر عبداللهیان بودم، به‌خاطر ندانم‌کاری و ضعف تشریفات سفر غیرعزت مندانه رئیسی به روسیه، همین امروز استعفا می‌دادم»

اعتراف آخوند مسیح مهاجری: به‌حال منبر جمعه با چنین ائمه جمعه‌ای باید گریست.

بازار پر رونق قاچاق در رژیم آخوندی: کشف ۴۴ قطعه عتیقه قاچاق متعلق به قبل از میلاد مسیح در کرمان. این قطعات در بار پسته جاسازی شده و آماده خروج از کشور بود.

گرانی هم‌چنان بیداد می‌کند. یک عدد لیموترش چهار هزار و شصت تومان!

برف و بوران

بسته‌شدن راههای عبور بر اثر برف و بی‌عملی رژیم.

بر اساس گزارشهای دریافتی، راه بسیاری از روستاها در استانهایی که در معرض بارش برف هستند، بسته است. ارگانهای حکومتی هم اقدامی برای باز شدن راه‌ها نمی‌کنند و هزاران تن از مردم در معرض گرسنگی و بیماری، بدون پشتیبانی مانده‌اند.

بحران اقتصادی و خطر قیام

روزنامهٔ حکومتی آرمان طی مطلبی با‌عنوان «با برجام و بی‌برجام، مشکلات اقتصادی را دریابیم»، به‌شدت فروپاشی اقتصاد ایران در حاکمیت آخوندی اذعان کرد و نوشت تحریم‌ها بخشی از مشکلات را تشکیل می‌دهد، «اما بخش عمده‌تر این معضلات از عدم اصلاح زیرساختی اقتصاد نشات می‌گیرند».

این روزنامهٔ حکومتی به پیامد‌های خطرناک اجتماعی این وضعیت هم اشاره کرد و هشدار داد: «چنین وضعیتی می‌تواند به بروز مشکلات امنیتی جدی برای نظام منجر شود، به‌ویژه که بخش مهمی از نقشه دشمنان برای فروپاشی نظام» حساب کردن روی نارضایتی‌های اجتماعی طراحی شده است.

اخبار جهان

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حال حاضر قصد ندارد خانواده‌های دیپلمات‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا را از اوکراین خارج کند.

تایوان از بزرگترین ورود غیرقانونی جنگنده‌های چینی به حریم هوایی خود خبر داد و گفت نیرو هوایی این کشور ورود ۱۲ جنگنده چینی را به آسمان خود رهگیری و به آنها هشدار داده است.

خبرگزاری فرانسه به‌نقل از منابع امنیتی از دستگیری رئیس‌جمهور بورکینا فاسو توسط نظامیان این کشور خبر داد. بنا بر اخبار رسیده شورشیان، یک پادگان ارتش را در پایتخت این کشور تصرف کرده‌اند.

شرکت فرانسوی رنو و شرکت ژاپنی نیسان و میتسوبیسی به‌دنبال گسترش فعالیت‌های مشترک خود هستند زیرا رقبای این کمپانیهای خودروسازی در حال پیشی‌گرفتن از آنها در زمینه تولید خودروهای برقی هستند.

کارخانه ژاپنی توشیبا اعلام کرد زلزله شدیدی که در آخر هفته در ژاپن به‌وقوع پیوست، فعالیت‌های کارخانه این شرکت در جنوب ژاپن را متوقف کرده است.

حکم به عدم استرداد جولیان آسانج به آمریکا

جولیان آسانج بنیانگذار ویکی‌لیکس که به‌علت انتشار ۷۰۰هزار سند طبقه‌بندی شده، تحت پیگرد آمریکا قرار دارد و آن دولت خواستار استرداد او به آمریکا شده، این درخواست ایالات متحده را دادگاه عالی انگلستان به چالش کشید و دادگاه به‌نفع او رأی داد. بر اساس حکم دادگاه، آسانج دیگر به آمریکا استرداد نخواهد شد.

مطالب مرتبط

آسوشیتدپرس ـ رهگیری و انهدام دو موشک بالستیک حوثی های وابسته به رژیم ایران بر فراز ابوظبی توسط پدافند امارات

نگرانی خامنه‌ای از فروریزی «زندان پانوپتیکون» ولایت