جنجال«مذاکره با آمریکا»آخوندهای قم خواستار برخورد مجلس با وزیر خارجه شدند ـ در یک نگاه

هشدار آخودهای قم به وزیرخارجه ،از اشتباه روحانی و ظریف عبرت بگیرـ در یک نگاه ـ ۷بهمن۱۴۰۰

انتشار نامه آخوندهای قم خطاب به امیر عبداللهیان: صحبتهایتان در مورد مذاکره مستقیم با آمریکا عجیب و غیرمنطقی بود؛ اصلاحش کنید. قرار بود اشتباه ظریف و روحانی را تکرار نکنید. دارید رسماً پاس گل به آمریکایی‌ها می‌دهید.

پاسدار شمخانی: هرگز با مذاکره مستقیم ایران و آمریکا موافق نبوده و نیستم. روز گذشته شمخانی گفته بود اگر «یک توافق خوب در دسترس» باشد امکان مذاکرة مستقیم با آمریکا هست.

ستاد حکومتی کرونا: زنگ خطر آغاز موج ششم کرونا به صدا در آمده است

طبرسی عضو ستاد حکومتی کرونا: تعداد موارد ابتلا به کرونا روزانه تا ۵۰درصد افزایش پیدا می‌کند

اعتراف دختر پاسدار حسن ایرلو سفیر به هلاکت‌رسیده رژیم در یمن: پدرم جزء نیروهای اصلی عملیات در زمان تخلیه مجاهدین از اشرف بود.

بلینکن وزیر خارجه آمریکا: ما از همکاری نزدیک کویت و گروه کاری‌مان تشکر می‌کنیم جایی که در کنار هم علیه اعمال بی‌ثبات کننده ایران در منطقه ایستاده‌ایم.

ابراز نگرانی شدید اتحادیه اروپا در کنفرانس خلع‌سلاح ملل‌متحد در ژنو نسبت به نقض تعهدات هسته‌یی و فعالیت‌های موشکی مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل توسط رژیم ایران

نماینده اتحادیه اروپا: ما از رژیم ایران می‌خواهیم که طبق قطعنامه‌های ذیربط شورای امنیت سازمان ملل متحد، هیچ موشک یا قطعات موشکی یا فناوری موشکی برای شبه‌نظامیان ارسال نکند

۳۴ نماینده کنگره آمریکا خطاب به رئیس‌جمهور این کشور: واضح است که رژیم ایران مطلقاً قصد مذاکره برای توافق هسته‌یی جدید را ندارد.

مشکلات برف

بارش برف و مسدود شدن راه‌ها، قطعی برق و آب و نبود کم‌ترین کمک‌رسانی، زندگی مردم را در بسیاری نقاط کشور دچار مشکلات جدی کرده است. در پی افزایش اعتراضات و رسوایی بی‌عملی دولت رئیسی جلاد، روز گذشته پاسدار وحیدی، وزیر کشور رژیم پس از چند هفته که از بارش سنگین برف و بحرانی شدن وضعیت زندگی مردم در نقاط مختلف کشور می‌گذرد، در اقدامی نمایشی در بازدید از اردبیل اذعان کرد که وضعیت زندگی مردم آن‌چنان بحرانی است که حتی محتاج «تأمین نان و آرد و مایحتاج» اولیه هستند.

از طرف دیگر تصاویر و گزارشهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، وضعیت دردناک زندگی مردم فقیر و بی‌سرپناه را نشان می‌دهد.

گرانی لوازم خانگی

گرانی سرسام‌آور لوازم خانگی.

سایت رسمی وزارت صمت رژیم در مطلبی با اعلام «گرانی بی‌سر و صدای لوازم خانگی»، اعتراف کرد مافیای لوازم خانگی، پیوسته در حال کار است تا به‌ویژه در آستانهٴ سال نو، ضروری‌ترین امکانات زندگی مردم را، باز هم گران‌تر کند.

سایت وزارت صمت دولت رئیسی جلاد نوشت: کاهش سبد درآمدی مردم باعث شده کمتر کسی به‌سراغ خرید لوازم خانگی برود. به‌ویژه هر چند ماه یکبار قیمت لوازم خانگی با افزایش روبه‌رو می‌شود.

اخبار جهان

یک تحلیلگر‌آمریکایی هشدار داد حمله روسیه به اوکراین می‌تواند مهمترین درگیری بعد از جنگ جهانی دوم باشد.

ناوگان شمالی نیروی دریایی روسیه در قطب‌ شمال مانور برگزار می‌کند. هدف از این مانور گسترده، تمرین حفاظت از یک خط کشتیرانی اصلی درقطب شمال می‌باشد.

اعتراض گسترده به‌قتل روزنامه‌نگاران در مکزیک. بعد از کشته‌شدن سومین روزنامه مکزیکی در این ماه، مردم این کشور با شعار «شما نمی‌توانید حقیقت را با کشتن روزنامه‌نگاران بکشید» دست به تظاهرات اعتراضی زدند.

قطع گسترده برق در سه کشور آسیای مرکزی، قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان. مقامات این سه کشور می‌گویند این قطعی برق ناشی از نقص‌فنی است.

ناپدیدشدن ۳۹سرنسین یک قایق در سواحل فلوریدا

بر اثر واژگون شدن یک قایق در آبهای فلوریدا، ۳۹نفر از سرنشینان آن ناپدید شده‌اند. ماهیگیران با پیدا کردن یکی ازسرنشینان روی قایق واژگون شده از این حادثه مطلع شدند. گاردملی آمریکا در جستجوی ۳۹ سرنشین این قایق می‌باشد. مقامات آمریکایی می‌گویند این قایق ممکن است بخشی از یک عملیات قاچاق انسان باشد.

مطالب مرتبط

کانال تلویزیونی اسپانیایی زبان رژیم ـ شرکت فیسبوک اقدام به بستن همیشگی حساب آن کرده است

برجام - تنگنای تصمیم‌گیری و تناقض ریشه‌ای!