تجمعات اعتراضی در رشت همزمان با سفر رئیسی جلاد به استان گیلان ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ تجمعات اعتراضی در رشت همزمان با سفر رئیسی جلاد به استان گیلان ـ ۸ بهمن۱۴۰۰

تجمعات اعتراضی در رشت

همزمان با سفر رئیسی جلاد به استان گیلان اقشار مختلف مردم برای مطالباتشان در برابر استانداری رژیم در گیلان تجمع کرده‌اند.

در رشت شماری از سهامداران کارخانه رشت الکتریک در محل این کارخانه تخریب شده، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

سایت حکومتی دنیای اقتصاد: «اولین پس‌لرزه‌ٔ هک و یا نفوذ در شبکه یک صدا و سیما، قطع پخش زنده آنلاین شبکه یک صدا و سیما از فضای مجازی»

ند پرایس، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: ما معتقدیم که تاکنون در مذاکرات وین پنجره فرصت باز بود، هم‌اکنون در حال بسته‌شدن است و کوچکتر و کوچکتر می‌شود.

سایت حکومتی انتخاب: صفهای طولانی در ایرانشهر؛ قیمت نان ۱۰هزار تومان شد.

درخشان، عضو مجلس ارتجاع: قیمت نان را تا ۱۰هزار تومان افزایش داده‌اند. مردم باید پارتی داشته باشند که بتوانند حتی نان بخرند.

محسنی اژه ای

در پی بالای گرفتن فضاحت ساحل خواری توسط مافیای حکومتی و موج نفرت مردم، آخوند اژه‌ای رئیس قوه قضاییه جلادان، مجبور به اعتراف به غارت و چپاول اموال عمومی مردم ایران توسط کارگزاران حکومتی شد.

آلودگی هوا در آبادان

هوای آبادان برای گروه‌های مسن، کودکان و افراد حساس پرخطر اعلام شد.

رئیس حکومتی اداره حفاظت محیط‌زیست آبادان در این رابطه گفت: «میزان گردو غبار شهر آبادان در ساعت ۱۰صبح ۱۲برابر بیشتر از استاندارد رسیده است».

شایان ذکر است که میزان گردو غبار در حال حاضر در آبادان یکهزار و ۸۵۱ میکرو گرم در متر‌مکعب اعلام شده است که در مقایسه با شاخص استاندارد محیط‌زیست این میزان آلودگی ۱۲برابر استاندارد است.

تعداد مبتلایان به اومیکرون

طی دو هفته آتی تعداد مبتلایان به اومیکرون به ۳۰هزار نفر در روز خواهد رسید

علی‌اکبر ساری؛ رئیس مؤسسه تحقیقات سلامت رژیم با اعلام این‌که در حال حاضر روزانه حدود ۲هزار مبتلا به کرونا از سویه اومیکرون داریم گفت که طی دو هفته آینده تعداد مبتلایان به بیش از ۳۰هزار نفر در روز خواهد رسید.

علی اکبری ساری هم‌چنین افزود: «بر اساس پیش‌بینی‌هایی که مؤسسات علمی خارج از کشور و مؤسسات علمی داخلی انجام داده‌اند رسیدن آمار فوتی‌ها به بالای ۱۰۰ الی ۱۵۰نفر در روز در طی یک تا دو ماه آینده محتمل است».

خبری از سایر نقاط جهان

آژانس دارویی اتحادیه اروپا

قرص ضد کووید تولیدی شرکت فایزر تأیید شد

آژانس دارویی اتحادیه اروپا قرص ضد کووید تولیدی شرکت فایزر را به‌صورت مشروط تأیید کرد.

نهاد ناظر و کنترل کننده وضعیت توزیع و استفاده از دارو در اتحادیه اروپا روز پنجشنبه هفتم بهمن با تجویز از قرص «پکسلووید» (Paxlovid) در سطح ۲۷کشور عضو موافقت کرد. این اولین داروی خوراکی برای مهار ویروس کووید۱۹ است که در اتحادیه اروپا مجوز می‌گیرد و در خارج از بیمارستان‌ها هم در دسترس خواهد بود.

مطالب مرتبط 

تجمع اعتراضی سهامداران بورس در مقابل سازمان برنامه و بودجه ـ در یک نگاه

رشت - تجمعهای اعتراضی همزمان با سفر رئیسی جلاد