چهار هواپیما، سه هلیکوپتر  متعلق به نیروهای روسیه، توسط نیروهای مسلح اوکراین سرنگون شد ـ در یک نگاه

 چهار هواپیما، سه هلیکوپتر  متعلق به نیروهای روسیه، توسط نیروهای مسلح اوکراین سرنگون شد ـ در یک نگاه ـ ۲۳اسفند۱۴۰۰

ستاد نیروهای مسلح اوکراین: چهار هواپیما، سه هلیکوپتر و چندین هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروهای روسیه را در ۲۴ساعت گذشته با موفقیت سرنگون کرده‌ایم.

رئیس‌جمهوری اوکراین خطاب به کشورهای غربی: اگر شما آسمان ما را نبندید، فقط مسأله زمان می‌ماند و این‌که راکتهای روسی کی در سرزمین شما، قلمروی ناتو، فرود می‌آیند.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در یک موضعگیری شدید‌اللحن، تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم کرد و گفت تجاوز مسلحانه غیرقابل قبول است، قتل‌عام باید متوقف شود. این دومین موضعگیری پاپ در مورد بحران اوکراین است.

استمرار مشکل اف.ای.تی. اف

رئیس حکوتی کنفدراسیون صادرات رژیم (محمد لاهوتی) گفت: عدم تصویب لوایح FATF تأثیر منفی خود را بر تجارت خارجی ما می‌گذارد و اگر تحریم‌ها برداشته شود باز هم مشکل FATF می‌تواند مانع تجارت شده و به‌نوعی بهانه برخی از کشورها شود که علاقه‌مند به توسعه تجارت در ایران نیستند. به‌نظر می‌رسد که اگر توافق صورت بگیرد، FATF هم باید تعیین‌تکلیف شود.

محکومیت حمله موشکی رژیم به کردستان عراق

در پی حمله موشکی رژیم به کردستان عراق، چندین کشور عربی از جمله مصر، اردن، بحرین، امارات متحده عربی، یمن، شورای همکاری خلیج‌فارس و اتحادیه عرب حمله موشکی به اربیل در شمال عراق را محکوم کردند. وزارت‌خارجه مصر با ابراز همبستگی با عراق، حمله موشکی را «به شدیدترین وجه» محکوم کرد. اردن این حمله را یک حمله تروریستی توصیف کرد.

موضع‌گیری دولت عراق

همزمان مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق نیز این حمله را محکوم کرده و آن را حمله به تمامیت عراق نامید و از آغاز تحقیقات دولت عراق درباره این حمله خبر داد.

انتخابات کلمبیا

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری کلمبیا؛

«گوستاوو پترو» نامزد پیشتاز انتخابات ریاست‌جمهوری کلمبیا در ماه می، روز یکشنبه در جریان رأی‌گیری در انتخابات مقدماتی نامزدی ائتلاف چپ را به‌دست آورد.

«سرجیو فاجاردو» میانه‌رو و فدریکو گوتیرز، راست‌گرا، هر دو شهردار سابق دومین شهر کلمبیا، مدلین، نیز نامزدهای ائتلاف مربوطه خود را کسب کردند.

و خانم «اینگرید بتانکور» میانه‌رو نامزدی ائتلاف خود را به دست آورد. او خود را جایگزینی برای جناح راست حاکم و پترو معرفی می‌کند.

مطالب مرتبط

بحرین و پارلمان عربی حمله حوثی ها به پالایشگاه نفت عربستان را محکوم کردند

«چهارشنبه‌سوری آتشین»! در کمین عمامه‌داران