مافیای آرد، گندم و ماکارونی در نظام آخوندی ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ مافیای آرد، گندم و ماکارونی در نظام آخوندی ـ ۲۷فروردین۱۴۰۱

وزارت دفاع آمریکا هدف قرار گرفتن رزمناو مسکوآ توسط اوکراین را تأیید کرد که طی آن تعداد بیشماری از ملوانان این رزمناو کشته شدند. یکی از کشته‌شدگان کاپیتان این رزمناو است.

زلنسکی در مصاحبه با سی.ان.ان: جهان باید برای احتمال استفاده روسیه از تسلیحات اتمی آماده باشد.

وزارت دفاع اوکراین: روسیه برای اولین بار از بمب‌افکنهای دوربرد برای حمله به شهر محاصره شده ماریوپل استفاده کرد.

وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد اکنون در شهر بندری و محاصره شده ماریوپل، نبردهای خیابانی بین مدافعان شهر و نیروهای روسیه جریان دارد.

ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) هشدار داد روسیه ممکن است از سلاحهای هسته‌یی کوچک‌تر در جنگ اوکراین استفاده کند.

روسیه هشدار داد در صورت پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو ممکن است نیروی اتمی در اروپا مستقر کند.

دولت روسیه در یک اقدام تلافی‌جویانه، ۱۸ دیپلمات اتحادیه اروپا را عنصر نامطلوب خواند و خواستار خروج آنها از روسیه شد.

صندوق بین‌المللی پول: جنگ اوکراین روی اقتصاد بیش از ۱۰۰کشور اثر منفی داشته است.

خبرهایی از میهنمان ایران

فراخوان شورای ملی مقاومت

به‌دنبال جان باختن زندانی سیاسی مهدی صالحی بر اثر شدت فشارهای دژخیمان و محروم ساختن او از امکانات و رسیدگی‌های درمانی در زندان همایونشهر اصفهان، مقاومت ایران، دبیرکل ملل‌متحد و دیگر ارگانهای ذیربط حقوق‌بشری را به تشکیل یک هیأت تحقیق بین‌المللی پیرامون چگونگی جان باختن مهدی صالحی و دیگر زندانیانی که در زندانهای این رژیم زجرکش شده‌اند، فراخواند.

یک میلیارد پست اینستاگرامی علیه رژیم

آخوند حبیب‌الله شعبانی نماینده خامنه‌ای در همدان اعتراف کرد فقط در اینستاگرام سالانه یک میلیارد پست به ضرر نظام منتشر می‌شود و در توئیتر ۴۰ تا ۵۰هزار اکانت معاند وجود داشته که پیوسته علیه نظام قلم می‌زنند.

پاسدار شریعتمداری و کره جنوبی

پاسدار حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در کیهان نوشت: تا هنگامی که کره جنوبی ۷میلیارد دلار بلوکه شده را به نظام پرداخت نکرده، باید تنگه هرمز را به روی کشتی‌های تجاری و نفت‌کشی که به هر ترتیب به کره جنوبی ربط دارند، بست.

ربودن نفت‌کش توسط سپاه

رویترز با استناد به اظهارات پاسدار غلامحسین ایرانی خبر داد سپاه پاسداران در یک اقدام تروریستی، یک نفتکش را با ۷ خدمه آن در خلیج‌فارس ربوده است.

گمرک آپرین (تهران) یک سرپل قاچاق دیگر

بر اساس گزارشهای دریافتی رژیم در ایستگاه راه‌آهن آپرین در نزدیکی اسلام‌شهر اقدام به ایجاد یک منطقه گمرکی عظیم کرده است. میعاد صالحی مدیرعامل راه‌آهن و معاون وزیر راه و شهرسازی رئیسی جلاد در بازدید از ایستگاه راه‌آهن آپریم گفت این گمرک در اردیبهشت ماه افتتاح خواهد شد. کارشناس‌ها گفتند پس از فرودگاه پیام کرج که یکی از سرپل‌های اصلی قاچاق و صدور تروریسم رژیم به منطقه است، گمرک آپرین می‌تواند به دومین سرپل قاچاق رژیم تبدیل گردد.

هیچ پولی برای رژیم آزاد نشده است

وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد هیچ پولی برای رژیم ایران آزاد نشده و تا زمان بازگشت کامل و متقابل طرفین به برجام، تمامی تحریم‌ها به قوت خود باقی خواهند ماند.

پرواز پراید به بالای ۲۰۰میلیون تومان

پراید باز هم گران شد. پراید که در فرهنگ مردم ایران به «تابوت متحرک» معروف است، از امروز با قیمت جدید و گرانتر از پیش وارد بازار شد. به‌نوشته رسانه‌های حکومتی مدل‌های مختلف پراید با افزایش قیمت۵، ۸ و ۹میلیون تومانی از امروز وارد بازار شد.

مافیای آرد و ماکارونی

در پی بالا‌گرفتن بحث مافیا‌های مختلف حکومتی، توجه شما را به بخشی از گفته‌های محمدرضا مرتضوی رئیس هیأت مدیره انجمن حکومتی آرد سازان درباره مافیای آرد و گندم جلب می‌کنم:

مملکت را بدهیم به دست مافیا، خلاص!

روزنامه حکومتی سیاست روز در یک تصفیه حساب باندی و با کنایه به دستجات رقیب که گناه گرانی‌ها را به گردن «مافیا» می‌اندازند، در شماره امروز خود نوشت:

«قیمت برنج بالا می‌رود، می‌گویند مافیای برنج!

قیمت گوشت بالا می‌رود، مافیای گوشت،

قیمت هویج و شلغم بالا می‌رود باز هم مافیا نقش دارد.

قیمت خانه بالا می‌رود مافیای مسکن خودنمایی می‌کند... این مافیا کیست و کجاست که سال‌های سال است هیچ نهاد و سازمانی نمی‌تواند آن را شناسایی و با آن مبارزه کند؟! آیا قدرت این مافیا از قدرت دولت، مجلس، قوه قضاییه و این همه دستگاه و نهاد موجود در نظام بالاتر است و توانایی مقابله و مبارزه با آن را ندارند؟!

با وجود چنین مافیایی عنان مملکت را بدهیم به دست این مافیا، خودش اداره کند، خلاص! »

ضرب‌وشتم منشی بیمارستان توسط مأمور حراست

در پی انتشار فیلم ضرب‌وشتم خانم منشی یک بیمارستان در بهبهان توسط مأمور حراست پالایشگاه بید‌بلند خلیج‌فارس در شبکه‌های اجتماعی، و بازتاب منفی گسترده آن، رژیم و رسانه‌های حکومتی ناگزیر از اعتراف به پاسدار بودن فرد ضارب شدند.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

به گزارش خبرگزاری سپاه پاسداران، یک فروند پهپاد ناشناس مقر هنگ ۷۸ حشد‌الشعبی در غرب موصل را بمباران کرد.

کشف اقدام غیرقانونی کارمند روسی در آمریکا

دادستانهای آمریکا روز پنجشنبه کیفرخواستی منتشر کردند که یک سیاستمدار ارشد و دو کارمند روسیه را متهم به توطئه برای پیشبرد غیرقانونی منافع روسیه در آمریکا، از جمله در تماس با اعضای کنگره، کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا

سازمان غذا و داروی آمریکا برای اولین استفاده اضطراری آزمایش کووید-۱۹ که ترکیبات شیمیایی مرتبط با ویروس کرونا را در تنفس تشخیص می‌دهد، مجاز شمرد.

این سازمان گفت دستگاه تنفسی شناسایی کووید۱۹ به نام InspectIR Covid-۱۹ که به اندازه یک چمدان دستی است، می‌تواند در مطبهای پزشکی و سایتهای آزمایش سیار استفاده شود و می‌تواند در کمتر از سه دقیقه نتیجه دهد.

ناسا

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) تصویری خیره‌کننده از یک دهانه مریخ منتشر کرد.

در عکس جدیدی که ناسا از سیاره سرخ منتشر کرده است، یخبندان در سراسر سطح دهانه جنوبی مریخ مشاهده می‌شود.

ناسا این تصویر را با استفاده از آزمایش علمی تصویربرداری با وضوح بالا از مریخ گرفته است و در مورد مقیاس نقشه توضیح داد: «نقشه در اینجا در مقیاس ۵۰ سانتی متر در هر پیکسل پیش‌بینی شده است».

مطالب مرتبط

زلنسکی در مصاحبه با سی.ان.ان ـ جهان باید برای احتمال استفاده روسیه از تسلیحات اتمی آماده باشد ـ در یک نگاه

راستی! پشت پردهٔ گرانی!