هشدار روسیه به آمریکا نسبت به ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ هشدار روسیه به آمریکا نسبت به ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین ـ ۲۸فروردین۱۴۰۱

روسیه به آمریکا نسبت به ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین هشدار داد. یادداشت دیپلماتیک روسیه از پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی صحبت می‌کند زیرا ایالات متحده اعلام کرده است ۸۰۰میلیون دلار سخت افزار نظامی برای ارسال به اوکراین آماده می‌کند.

متهم شدن صدها شهروند روس

خبرگزاری آسوشیتدپرس: در پیامدهای جنگ روسیه با اوکراین، صدها نفر از اتباع روسیه مطابق قانون &#۳۹;اطلاعات نادرست&#۳۹; که در ماه گذشته در روسیه به اجرا در آمد و بر اساس آن تهاجم و تحقیر ارتش را غیرقانونی می‌کند، متهم شده‌اند.

وزیر دادگستری آلمان

بوشمان وزیر دادگستری آلمان گفت از نظر حقوق بین‌الملل، هیچ خطری وجود ندارد که آلمان را در صورت تأمین سلاحهای سنگین برای اوکراین، تبدیل به یک‌طرف جنگ کند. او از پناهندگان اوکراینی خواست تا جنایات جنگی را به پلیس آلمان گزارش دهند.

تحریم انگلیس توسط روسیه

وزارت‌خارجه روسیه اعلام کرد ورود بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان، وزیر امور خارجه، لیز تراس، وزیر دفاع، بن والاس و ۱۰تن از اعضای دولت و سیاستمداران انگلستان به این کشور را ممنوع کرده است. این وزارتخانه در بیانیه‌یی اعلام کرد این اقدام «با توجه به اقدام خصمانه بی‌سابقه دولت انگلستان، به‌ویژه اعمال تحریم‌ها علیه مقامات ارشد روسیه» انجام شده و به‌زودی این فهرست را گسترش خواهد داد.

خبرهایی از میهنمان ایران

هشدار عضو تشکل حکومتی دانشجویی به رئیسی جلاد

روزنامه حکومتی فرهیختگان در جریان تشدید جنگ دستجات درونی باندهای خامنه‌ای با انتشار متنی از صالح ترکمان (عضو یکی از تشکلهای حکومتی دانشجویی) در حمله به رئیسی جلاد نوشت:

«صبح تا شب شعار می‌دهید که خط‌قرمز ما سفره مردم است، ولی در عمل با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، در حال قیچی‌کردن سفره مردم هستید.

این عنصر حکومتی در دانشگاه با هشدار به رئیسی نوشت:

«در این ۹ماه، عملکرد دولت شما در مجموع تقریباً زخمی را از مردم محروم دوا نکرده است. ما نگرانیم؛ نتیجه فشار به مستضعفان، خطر قهر آنها از انقلاب و خطر آبانهای۹۸ دیگری را در پیش خواهد داشت»

اعتراف عضو مجلس ارتجاع به بن‌بست برجام

غلامرضا نوری از اعضای مجلس ارتجاع در گفتگو با سایت حکومتی رویداد۲۴ به بن‌بست رژ‌یم آخوندی در مذاکرات اتمی اعتراف کرد و گفت:

«برخی فشار‌های داخلی مانع مذاکره ایران و آمریکا شد. حتی تلویحاً مجوز‌های این کار صادر شده بود، ولی تعداد معدودی که صدایشان بلند است، جلوی کار را گرفتند و اکنون شاهد توقف مذاکرات به‌لحاظ نتیجه هستیم که این اتفاق به واسطه جریانهای خاصی است که تعدادشان معدود، اما صدایشان بلند است».

عضو مجلس ارتجاع: مردم به آمارهای دولت می‌خندند

علیرضا پاک‌فطرت عضو مجلس ارتجاع با اشاره به بیسوادی اعضای مجلس ارتجاع گفت: «۵۰ درصد نماینده‌ها در کمیسیون‌ها سر جای خود نیستند و تخصص ندارند».

این عضو مجلس ارتجاع در ادامه با حمله به کابینه رئیسی‌جلاد، به ساختگی بودن آمارهای ارائه شده توسط آنان اعتراف کرد و گفت:

«مردم کوچه و بازار به‌راحتی، خودشان متوجه افزایش هفتگی تورم و بالا رفتن نرخ بیکاری هستند،

وقتی آمار‌ها به دور از واقعیت باشد نه تنها خروجی حاصل نمی‌شود، بلکه آن فردی که دانشجو، کارمند، کاسب، خانه‌دار و... است فقط به آمار اعلام شده می‌خندد».

مالک پتروشیمی میان‌کاله یکی ازابر بدهکاران بانکی است

در جریان درگیری دستجات درونی باند خامنه‌ای مشخص شد مالک پتروشیمی میان‌کاله یکی از کارگزاران حکومتی به نام عبدالله عبدی است که یکی از ابربدهکاران به بانک حکومتی «توسعه صادرات» است که بیش از ۱۳۰۰میلیارد تومان به این بانک بدهکار می‌باشد. شایان یادآوریست تسهیلات بانکی فقط به کارگزاران بالای حکومتی و یا کسانی که از طرف آنها سفارش شده باشند، تعلق می‌گیرد.

خضریان: لیست‌های افشا شده از بدهکاران بانکی کامل نیست

خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ارتجاع با اعتراف به ساختگی بودن لیست اسامی اعلام شده بدهکاران به بانکها گفت:

«بانکها صرفاً لیست بدهکاران حقیقی و یا فعال در بنگاه‌داری بخش خصوصی را منتشر کرده‌اند و خبری از اعلام میزان بدهی ابربدهکاران در شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت نیست».

کارشناس حکومتی نرخ ارز حداقل تا ۵۰هزار تومان قابل پیش‌بینی است

مرتضی افقه کارشناس حکومتی درباره وضعیت وخیم اقتصادی حاکمیت آخوندی و چشم‌انداز قیمت دلار و برجام گفت:

«اگر مسأله (برجام) حل نشود نرخ ارز حداقل تا ۵۰هزار تومان قابل پیش‌بینی است. من فکر می‌کنم که واقع‌بینی‌هایی که از قبل هم داشتیم باعث شود که ما به‌هرحال مسأله تحریم را فکر کنیم چون شاخصهای اقتصادی بدتر از این هم می‌شود»

طرح کارت نان موفق نخواهد شد

درپی اعلام طرح کارتی شدن نان توسط کارگزاران دولت رئیسی، علی قنبری یکی از کارشناسان اقتصادی حکومتی آن را پیشاپیش طرح ناموفقی اعلام کرد و گفت:

«به هیچ عنوان نمی‌توان چنین طرحی را موفق دانست، این کار به هیچ عنوان گره‌ای از مشکلات معیشتی مردم باز نمی‌کند، انجام این کار نیازمند دارا بودن زیرساختها و امکاناتی است که در حال حاضر آنها در کشور وجود ندارد».

طوفان در پردیس جان یک نفر را گرفت

روز گذشته وزش طوفانی نسبتاً شدید در پردیس در استان تهران باعث کنده شدن جایگاه ایستگاه اتوبوس و سقوط آن بر روی یکی از عابران شد که متأسفانه عابر که یکی از اتباع افغانستان بود بر اثر این حادثه جان خود را از دست داد.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

کشتی تونسی

مقامات تونسی اعلام کردند یک کشتی حامل ۷۵۰تن سوخت دیزل که از مصر به سمت مالت در حرکت بود، در نزدیکی سواحل تونس با مشکل مواجه شده و در معرض خطر نشت و ایجاد &#۳۹;فاجعه زیست‌محیطی&#۳۹; می‌باشد.

محققان کالج کینگ لندن

دانشمندان اولین درمان در جهان برای درمان حملات قلبی با استفاده از فناوری mRNA مشابه واکسنهای کووید کشف کردند. این فناوری مورد استفاده برای ساخت واکسن کووید اکنون به بازسازی قلب کمک می‌کند.

محققان کالج کینگ King لندن گفتند کدهای ژنتیکی به نام mRNA ها پروتئین‌هایی را برای تولید سلول‌های قلب سالم تولید می‌کنندکه ممکن است منجر به درمان ایست قلبی شود.

مطالب مرتبط

مافیای آرد، گندم و ماکارونی در نظام آخوندی ـ در یک نگاه

جنگ در اوکراین - مقاومت مردم و ارتش، ادامه بحران بین‌المللی - شنبه ۲۷فروردین