تجمع اعتراضی مردم استان چهار محال و بختیاری در اعتراض به مافیای آب در این استان ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ تجمع اعتراضی مردم استان چهار محال و بختیاری در اعتراض به مافیای آب در این استان ـ ۲۸فروردین۱۴۰۱

زلنسکی به روسیه هشدار داد در صورت حذف کامل نیروهای اوکراینی در بندر ماریوپل، مذاکرات با مسکو را متوقف خواهد کرد.

یک مقام کاخ‌سفید گفت محموله‌های کمکهای امنیتی آمریکا به اوکراین رسیده است

او رسولافون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، گفت: اتحادیه اروپا بانکهای روسیه، به‌ویژه اسبر بانک را تحریم خواهد کرد و به‌دنبال «مکانیسم‌های هوشمندانه» برای گنجاندن نفت در تحریم‌ها است.

پاپ فرانسیس با مخاطب قرار دادن شهردار ماریوپل و دیگر شهروندان این شهر در مراسم عید پاک گفت، همه ما برای شما دعا می‌کنیم و با شما هستیم. ما دعا می‌کنیم زیرا رنج بسیار وجود دارد. ما فقط می‌توانیم همراهی و دعای خود را به شما بدهیم و به شما مردم شجاع بگوییم، ما شما را همراهی می‌کنیم.

وزیر دادگستری آلمان

بوشمان وزیر دادگستری آلمان گفت از نظر حقوق بین‌الملل، هیچ خطری وجود ندارد که آلمان به‌علت تأمین سلاحهای سنگین برای اوکراین تبدیل به یک‌طرف جنگ شود.

حکومت ایران حامی روسیه است مردم ایران حامی اوکراین

سفیر اوکراین در ایران با اشاره به حمایت مردم ایران از این کشور در جنگ با روسیه گفت «اوکراین حمایت مردم اکثر کشورها از جمله ایرانیان را داراست. به‌نظر می‌رسد افکار عمومی همواره حامی اوکراین است. در ایران از مردم عادی این حمایت از اوکراین را می‌بینیم. مثلاً وقتی در خیابان با ماشین ما که پرچم اوکراین بر آن نصب شده است مواجه می‌شوند فریاد می‌زنند و با دست خود اشاره می‌کنند که «اوکراین پیروز می‌شود!

خبرهایی از میهنمان ایران

بر طبق فراخوان قبلی مردم استان چهار محال بختیاری در اعتراض به مافیای آب در این استان در شهر کرد با شعار «وای اگر دست به برنو زنیم» تجمع کرده و خواستار برکناری کارگزاران رژیم از جمله وزیر نیروی کابینه آخوند جلاد رئیسی شدند.

ادامه جدال دستجات باند خامنه‌ای بر سر پتروشیمی میان‌کاله

با تشدید جدال دستجات درونی باند خامنه‌ای، سایت موسوم به «خانه ملت» متعلق به مجلس رژیم، دولت رئیسی جلاد را متهم ردیف اول پروژه پتروشیمی میان‌کاله اعلام کرد و نوشت: چرا دولت تمام مراحل اجرایی شدن این پروژه را از مصوبه هیأت وزیران تا صدور دستور اجرا را طی کرده است؟

هشدار عضو تشکل حکومتی دانشجویی به رئیسی جلاد

روزنامه حکومتی فرهیختگان در جریان تشدید جنگ دستجات درونی باندهای خامنه‌ای با انتشار متنی از صالح ترکمان (عضو یکی از تشکلهای حکومتی دانشجویی) در حمله به رئیسی جلاد نوشت:

«صبح تا شب شعار می‌دهید که خط‌قرمز ما سفره مردم است، ولی در عمل با حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، در حال قیچی‌کردن سفره مردم هستید.

این عنصر حکومتی در دانشگاه با هشدار به رئیسی نوشت:

«در این ۹ماه، عملکرد دولت شما در مجموع تقریباً زخمی را از مردم محروم دوا نکرده است. ما نگرانیم؛ نتیجه فشار به مستضعفان، خطر قهر آنها از انقلاب و خطر آبانهای۹۸ دیگری را در پیش خواهد داشت»

آغاز عملیات مافیای مسکن رئیسی جلاد

کانال تلگرامی آخرین خبر رژیم با انتشار خبری در مورد آغاز پروژه ساخت یک مجموعه مشتمل بر هزار و صد واحد مسکونی در غرب تهران نوشت:

«پیش خرید مسکن با پیش‌پرداخت ۳۰۰میلیون تومان»

لازم به یادآوری است پیش پرداختهایی از ۴۰میلیون تومان برای پروژه مسکن نهضت ضدملی رئیسی جلاد تا پیش‌پرداخت ۳۰۰میلیون تومانی در این پروژه، حتی برای اقشار متوسط هم دست‌نیافتنی است، چه رسد به کارگران که دستمزدشان فقط کفاف ۱۰روز اول ماه را می‌دهد.

عضو مجلس ارتجاع: مردم به آمارهای دولت می‌خندند

علیرضا پاک‌فطرت عضو مجلس ارتجاع با اشاره به بیسوادی اعضای مجلس ارتجاع گفت: «۵۰ درصد نماینده‌ها در کمیسیون‌ها سر جای خود نیستند و تخصص ندارند».

این عضو مجلس ارتجاع در ادامه با حمله به کابینه رئیسی‌جلاد، به ساختگی بودن آمارهای ارائه شده توسط آنان اعتراف کرد و گفت:

«مردم کوچه و بازار به‌راحتی، خودشان متوجه افزایش هفتگی تورم و بالا رفتن نرخ بیکاری هستند،

وقتی آمار‌ها به دور از واقعیت باشد نه تنها خروجی حاصل نمی‌شود، بلکه آن فردی که دانشجو، کارمند، کاسب، خانه‌دار و... است فقط به آمار اعلام شده می‌خندد».

مالک پتروشیمی میان‌کاله یکی از ابر بدهکاران بانکی است

در جریان درگیری دستجات درونی باند خامنه‌ای مشخص شد مالک پتروشیمی میان‌کاله یکی از کارگزاران حکومتی به نام عبدالله عبدی است که یکی از ابربدهکاران به بانک حکومتی «توسعه صادرات» است که بیش از ۱۳۰۰میلیارد تومان به این بانک بدهکار می‌باشد. شایان یادآوریست تسهیلات بانکی فقط به کارگزاران بالای حکومتی و یا کسانی که از طرف آنها سفارش شده باشند، تعلق می‌گیرد.

خضریان: لیست‌های افشا شده از بدهکاران بانکی کامل نیست

خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ارتجاع با اعتراف به ساختگی بودن لیست اسامی اعلام شده بدهکاران به بانکها گفت:

«بانکها صرفاً لیست بدهکاران حقیقی و یا فعال در بنگاه‌داری بخش خصوصی را منتشر کرده‌اند و خبری از اعلام میزان بدهی ابربدهکاران در شرکت‌های دولتی و وابسته به دولت نیست».

کارشناس حکومتی نرخ ارز حداقل تا ۵۰هزار تومان قابل پیش‌بینی است

مرتضی افقه کارشناس حکومتی درباره وضعیت وخیم اقتصادی حاکمیت آخوندی و چشم‌انداز قیمت دلار و برجام گفت:

«اگر مسأله (برجام) حل نشود نرخ ارز حداقل تا ۵۰هزار تومان قابل پیش‌بینی است. من فکر می‌کنم که واقع‌بینی‌هایی که از قبل هم داشتیم باعث شود که ما به‌هرحال مسأله تحریم را فکر کنیم چون شاخصهای اقتصادی بدتر از این هم می‌شود»

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

حمله هوایی پاکستان به افغانستان

به‌دنبال حمله هوایی پاکستان به شرق افغانستان، در حوالی ساعت ۲ بامداد امروز به وقت محلی، دست‌کم ۷نفر کشته شدند.

مسجد الاقصی

سخنگوی محمود عباس، رئیس‌جمهور فلسطین گفت: مداخله فوری جامعه بین‌المللی برای توقف تجاوزات اسراییل به‌مسجد الاقصی و جلوگیری از خارج شدن اوضاع از کنترل لازم است. در پی درگیریهای روز جمعه در مسجد الاقصی آمریکا خواستار کاهش تنش و حفظ وضعیت تاریخی مسجدالاقصی شد

کشتی تونسی

مقامات تونسی اعلام کردند یک کشتی حامل ۷۵۰تن سوخت دیزل که از مصر به سمت مالت در حرکت بود، در نزدیکی سواحل تونس با مشکل مواجه شده و در معرض خطر نشت و ایجاد &#۳۹;فاجعه زیست‌محیطی&#۳۹; می‌باشد.

کاهش جمعیت ژاپن

کاهش جمعیت در ژاپن رکورد زد بر اساس داده‌های منتشر شده، جمعیت ژاپن در سال گذشته ۶۴۴هزار نفر کاهش یافت و به ۱۲۵میلیون و ۵۰۰هزار نفر رسید که بزرگترین کاهش جمعیت در این کشور است.

مطالب مرتبط

مافیای آرد، گندم و ماکارونی در نظام آخوندی ـ در یک نگاه

تجمع اعتراضی مردم استان چهارمحال و بختیاری با شعار: «وای اگر ایل ما برنو به‌دست بگیرد»