شهردار کی‌یف ـ ما انتظار داریم که روسها برگردند و در حال کسب آمادگی هستیم ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ ولادیمیر کلیچکوف شهردار کی‌یف ـ ما انتظار داریم که روسها برگردند و برای روبه‌رو شدن با آن، در حال کسب آمادگی هستیم ـ ۲۹فروردین۱۴۰۱

ولادیمیر کلیچکوف شهردار کی‌یف و قهرمان سابق بوکس جهان در گفتگو با سی ان ان گفت: ما انتظار داریم که روسها برگردند، ما برای روبرو شدن با آن وضعیت، در حال کسب آمادگی هستیم.

شهردار کی‌یف خطاب به کشورهای غربی گفت: ما در حال دفاع از اصول شما( از اصول دمکراتیک) هستیم و به حمایت شما نیاز داریم. هنگامی که این جنگ تمام شود، شما چندبرابر چیزی که دادید را پس خواهید گرفت.

درخواست زلنسکی برای سلاح

زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین خطاب به کشورهای عمده غربی گفت اگر سلاح‌های مورد نیاز را دریافت کند، جنگ بسیار کوتاه‌تر خواهد بود.

خبرهایی از میهنمان ایران

استمرار جدال دستجات درون باند خامنه‌ای

روزنامه حکومتی فرهیختگان متعلق به ولایتی مشاور‌خامنه‌ای در یک کشمکش باندی، اختلاس‌های نهفته در حساب‌سازی‌های اتاق ایران رژیم و شرکت‌های تابعه آن را که عموما متعلق به سپاه می‌باشند، رو کرد و از جمله فقط در یک مورد نوشت: « به نظر می‌رسد رقم پول‌های گم‌شده در اتاق، چندین برابر ۱۵۰۰ میلیارد تومان است».

تشدید تنش بین مجلس ارتجاع و دولت جلاد

روز گذشته در مجلس ارتجاع، صدیف بدری عضو این مجلس با مخاطب قرار دادن رئیسی جلاد گفت:
صدیف بدری: تن نحیف مستضعفان تاب تحمل این گرانیها را ندارد نمی شود با کوچکترین تنش شایعه و حرف و حدیث قیمتها به پرواز در ایند مجلس با حسن نیت کابینه را حمایت کرد اما نشانه های تحول مثبت بویژه در عملکرد تیم اقتصادی دولت دیده نمی شود پیش از اینکه مجلس در رای اعتماد خود تجدید نظر کند به  وزرای خود هشدار دهید 

نظرسنجی خبرگزاری پاسداران

عصر روز گذشته یک خبرگزاری حکومتی به اسم فارس یک نظرسنجی در باره قدرت تحمل مردم در مواجهه با گرانی‌ها برگزار کرد که نتایج اولیه آن جالب توجه است،

در این نظرسنجی با وجود اینکه در ملاء اجتماعی عناصر وابسته به حکومت انجام شده، دستکم ۷۴ درصد شرکت کنندگان در همان اولین ساعت‌ها گفتند: صبر مردم لبریز و از دولت و مجلس ناامید شده‌اند.

میانکاله و جنگ گرگها

پس از اعتراضات گستردة‌ مردمی به‌خاطر اجرای پروژه پتروشیمی میانکاله توسط مافیای رژیم،‌ که باعث نابودی محیط زیست منطقه می‌شود،‌ بحران درونی رژیم بالا گرفته و هر یک از باندهای حکومتی تلاش دارند دیگری را مقصر قلمداد کنند. 
در همین رابطه خبرگزاری رسمی مجلس ارتجاع ضمن حمله به دولت رئیسی جلاد نوشت: «متهم ردیف اول ماجرای پتروشیمی میانکاله، دولت (رئیسی) است».

بحران آب

استان‌های ایران در آستانة تشدید بحران آب.
خبرگزاری حکومتی ایسنا ضمن اذعان به نقش مافیای آب در نابودی منابع آبی ایران و دزدیدن حقابه‌های کشاورزان، دربارة وضعیت آب در استان فارس نوشت: «انحراف در حقابه‌‏های سنتی رودخانه‌‏ها از جمله تامین آب صنایع خطرناک آب بر، از حقابه‌های سدها از عوامل و نشانه‌‏های جدی این فروپاشی جغرافیایی است».
روز گذشته نیز مردم استان چهارمحال و بختیاری در اعتراض به غارت آب توسط مافیای حکومتی،‌ در شهر کرد تظاهرات کردند.

کمبود سوخت

کمبود گازوئیل و صف‌های طولانی در جایگاه‌های سوخت.
مشکل کمبود گازوئیل، به‌ویژه در استانهای جنوبی ادامه دارد. گزارش‌ها و تصاویر صفهای طولانی خودروها در برابر جایگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای یافته است. مردم و کاربران علت این وضعیت را احتکار سوخت توسط مافیای حکومتی، برای سودآوری در صادرات و زمینه‌چینی برای گران‌کردن سوخت، عنوان می‌کنند. در این حال خبرگزاری رسمی رژیم، ایرنا با نگرانی از افشای نقش مافیای رژیم، به‌طرز مسخره‌ای علت کمبود سوخت را «آغاز فصل برداشت میوه و صیفی‌جات» عنوان کرد.

فروش کارتی آب

فروش آب با کارت بانکی!
خبرگزاری حکومتی ایسنا از گران شدن باز هم بیشتر تعرفه‌های آب خبر داد. این خبرگزاری رژیم نوشت: «متولیان امر تجدید نظر در شیوه تعرفه‌بندی آب را در دستور کار بودجه‌ریزی سال ۱۴۰۱ قرار» داده‌اند.
در همین حال تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد رژیم نه‌تنها هیچ اقدامی برای حل بحران آب انجام نمی‌دهد،‌ بلکه مافیای آب خامنه‌ای در سایة‌ این بحران،‌ با شیوه‌های مختلف، از جمله راه‌اندازی دستگاه فروش آب در معابر شهرها، هر چه بیشتر مردم محروم را غارت می‌کند.

مطالب مرتبط

استانهای ایران در آستانه تشدید بحران آب ـ در یک نگاه

پنجاه‌وچهارمین روز حمله روسیه به اوکراین - شهری به نام ماریوپل وجود ندارد + تصویر