افزایش ۲۵درصدی نرخ کرایه تاکسی در تهران ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ افزایش ۲۵درصدی نرخ کرایه تاکسی در تهران ـ ۳۰فروردین۱۴۰۱

آمادگی برای سلاح هسته‌یی

زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد با توجه به شرایط موجود ما باید برای استفاده روسیه از سلاح هسته‌یی آماده شویم.

موشک‌باران لویو در غرب اوکراین

آسوشیتدپرس اعلام کرد در حالی که نیروهای روسیه در مسیر آماده‌سازی حمله همه‌جانبه به شرق اوکراین حملات خود را به زیرساخت‌های اوکراین افزایش داده‌اند، مقامات اوکراینی اعلام کردند موشکهای روسیه روز دوشنبه به شهر لویو در غرب اوکراین اصابت کرده و دست‌کم شش نفر را کشتند.

انهدام تأسیسات نظامی اوکراین

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌یی اعلام کرد ۱۶ تأسیسات نظامی اوکراین را در جنوب و شرق این کشور منهدم کرده است.

جنگ اوکراین و جنگ سوریه

آسوشیتدپرس در خبری نوشت: در حالی‌که روسیه در اوایل جنگ در اوکراین نسبت به تقاضاهای سوری برای شرکت در جنگ، به خود میبالید، اما اکنون مقامات آمریکایی و فعالان نظارت بر اوضاع سوریه می‌گویند هنوز نیروی قابل توجهی از منطقه خاورمیانه به جنگ اوکراین نپیوسته است.

خبرهایی از میهنمان ایران

افزایش ۲۵درصدی نرخ کرایه تاکسی در تهران

در پی افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، نرخ کرایه تاکسی هم در تهران افزایش یافت. در حال حاضر کرایه تاکسی در مسیر ونک ـ کرج از ۲۵هزار تومان به ۳۲هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

کارگزاران رژیم تلاش می‌کنند افزایش نرخ کرایه تاکسی را اقدام خودسرانه رانندگان تاکسی اعلام کنند در صورتی‌که افزایش ۲۵درصدی نرخ کرایه و بلیت وسایل حمل ونقل عمومی در سال۱۴۰۱ بر اساس مصوبه شورای قلابی شهر تهران، تصویب شده بود.

احضار سفیر رژیم ایران در کره جنوبی به‌دلیل اظهارات پاسدار شریعتمداری

درپی ادعاهای ابلهانه پاسدار شریعتمداری مبنی بر بستن تنگه هرمز بر روی تردد کشتی‌های کره جنوبی به‌علت عدم پرداخت پول‌های بلوکه شده رژیم ا یران، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی، سفیر رژیم ایران در این کشور را فراخواند.

درپی این دیدار سفیر رژیم ایران در یک عقب‌نشینی اعلام کرد که این موضع رسمی رژیم ایران نیست

اعتراف کارگزار حکومتی به فاجعه سوء‌استفاده از کودکان کار

شهردار رژیم در منطقه ۱۹ تهران بدون اسم بردن از نهاد مربوطه، به فاجعه سوء‌استفاده از کودکان کار اعتراف کرد و گفت:

«از کودکان کار برای گل‌فروشی استفاده می‌کنند و روزانه تنها ۳۰ تا ۵۰هزار تومان به آنها می‌دهند، این در حالی است که درآمد گل‌فروشی برای هر فرد، بین یک و نیم تا دو میلیون تومان محاسبه شده است».

حمله عضو مجلس ارتجاع به وعده ساخت مسکن رئیسی‌جلاد

محمد وحیدی عضو مجلس ارتجاع در جریان درگیری دستجات درونی باند خامنه‌ای با حمله به رئیسی و وعده ساخت ۴میلیون مسکن او گفت: «بزرگترین شعار شما تولید مسکن انبوه بود؛ آیا آمار دقیقی از وضعیت اجرای این پروژه به شما می‌رسد؟ دولت یا خود را تقویت کند یا فرصت ورود افراد قوی را فراهم کند».

افشای یک فقره دیگر از حقوقهای نجومی کارگزاران حکومتی

در جریان درگیری باندهای درونی رژ‌یم، سند حقوق نجومی رئیس سابق فدراسیون فوتبال رژیم برملا شد. بر طبق این سند، جمع دریافتی ماهیانه عزیزی خادم رئیس سابق فدراسیون فوتبال رژیم، که تحت عناوین مختلف دریافت می‌کرده، ماهانه ۵۵میلیون و ۵۸۷هزار تومان بوده است. یادآوری می‌شود یک ماه دریافتی این کارگزار رژیم، کمی بیشتر از یک سال دستمزد پایه یک کارگر است.

عضو اتاق بازرگانی رژیم: منتظر ورود دلارها به ایران نباشید

درپی ادعاهای کارگزاران کابینه رئیسی جلاد مبنی بر آزاد شدن پولهای بلوک شده ایران در کشورهای خارجی، حمید حسینی به پوشالی بودن این ادعاها اعتراف کرد و گفت:

«خبر آزادسازی منابع، اذهان عمومی را حتی به این سمت برد که گویا کشور عراق نیز قرار است برخی از منابع ارزی ایران را آزاد کند، در حالی که چنین خبری نیست. بعید نیست که طرفین آمریکایی این اقدام را صورت دهند و ایران را پای مذاکره بیاورند ولی عملاً پولی را آزاد نمی‌کنند».

زباله‌گردی در کشور آن‌قدر زیاد شده که سطل‌های زباله کنونی کفاف زباله‌گردها را نمی‌دهد.

روزنامه حکومتی همدلی در مطلبی به‌گسترش فاجعه‌بار پدیده زباله‌گردی در ایران آخوندزده اعتراف کرد و نوشت:

«مشتری سطل‌های زباله آن‌قدر زیاد شده است که به‌نظر می‌رسد سطل‌های زباله کنونی در بسیاری شهرها، کفاف زباله‌گردها را نمی‌دهد. اگر گذری کوتاه به کوچه و خیابانهای پایتخت داشته باشید، از کودکان ۱۰ و۱۱ ساله گرفته تا پیرمردهای هفتاد و هشتادساله، از پسران جوان تا گروه‌های خانوادگی چند نفره و حتی زنان، از صاحبان وانت‌بارها، پیکان و پراید تا موتوردارها، چرخ‌دستی دارها، نان خشکی‌ها و پیاده‌های کیسه به دست را در میان زباله‌گردها مشاهده می‌کنید».

کارشناس حکومتی: اگر ساختار اصلاح نشود وضعیت اقتصادی بدتر می‌شود

بیژن عبدی کارشناس اقتصادی حکومتی نسبت به وضعیت فاجعه‌بار اقتصاد ایران و تأثیر حذف ارز ترجیحی هشدار دارد و گفت:

«هر گونه دست‌اندازی به قیمت ارز «دودی» دارد که فقط به چشم جامعه می‌رود، اگر ساختارها اصلاح نشود وضعیت اقتصادی از این‌که هست بدتر می‌شود. این‌که گفته می‌شود «قیمتها به قبل برگردد»؛ شعبده‌بازی نیست، روزبه‌روز قیمت خودروی داخلی روبه افزایش است».

گرانی داروهای مورد نیاز به‌علت حذف ارز ترجیحی از بهمن‌ماه

ابراهیمی عضو مجلس ارتجاع روز گذشته در جلسه علنی مجلس ارتجاع در درگیری دستجات درونی باند خامنه‌ای، برخلاف ادعاهای کارگزاران رئیسی جلاد از حذف ارز ترجیحی برای دارو از بهمن‌ماه سال گذشته پرده برداشت:

ناسا

ناسا با یک روش ارتباطی جدید که در ایستگاه فضایی بین‌المللی آزمایش کرده است در حال برداشتن گامی در مسیر پیشتازی در فضا است.

به‌منظور انتقال مجازی انسان به ایستگاه فضایی بین‌المللی، ناسا از یک دوربین متعلق به شرکت مایکروسافت در کنار یک رایانه شخصی با نرم‌افزار سفارشی توسعه‌یافته استفاده کرد.

به‌دنبال این پیشرفت، ناسا اکنون قصد دارد تا «تله پورت» یا به‌عبارت دیگر «دورنوردی» را با «واقعیت افزوده» ترکیب کند تا محیطی منحصر به‌فرد برای دانشمندان، پزشکان و دیگران ایجاد کند تا با فضانوردان در فضا تعامل داشته باشند.

مطالب مرتبط

شهردار کی‌یف ـ ما انتظار داریم که روسها برگردند و در حال کسب آمادگی هستیم ـ در یک نگاه

اعتصاب تاکسی‌داران گچسارانی خط کارکنان دولت و جمعی از کارکنان بخش‌های مختلف اداره آب و فاضلاب بهبهان