جهان در آستانه بزرگ‌ترین نبرد تانک‌ها پس از جنگ جهانی دوم ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ جهان در آستانه بزرگ‌ترین نبرد تانک‌ها پس از جنگ جهانی دوم ـ ۳۱فروردین۱۴۰۱

آمریکا و آلمان اعلام کردند تجهیزات توپخانه‌یی دوربرد و پیشرفته در اختیار اوکراین قرار خواهند داد.

گارد ساحلی یونان یک نفت‌کش روسی را در چارچوب تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه توقیف کرد.

آسوشیتدپرس: جنگ روسیه علیه اوکراین در ایران به یک نقطه درگیری سیاسی بین مردم که طرفدار اوکراین هستند و حاکمیت که مستقیم و غیرمستقیم طرف روسیه را می‌گیرد، تبدیل شده است.

کانادا ۱۴ مقام دولت روسیه از جمله دو دختر پوتین را تحریم کرد و روسیه نیز ۴۰ دیپلمات اروپایی از کشورهای هلند، بلژیک و اتریش را اخراج کرد.

آغاز روند اداری پذیرش اوکراین در اتحادیه اروپا

زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین پرسشنامه درخواست عضویت در اتحادیه اروپا را تکمیل کرده و تحویل این اتحادیه داد. این اقدامی برای شروع بررسی پیشنهاد عضویت اوکراین در اتحادیه اروپاست.

دفاع از ماریوپل در آخرین سنگر

مدافعان اوکراینی در ماریوپل با مقاومت خود، اولتیماتوم روسیه مبنی بر تسلیم یا مرگ را رد کردند.

مردم و جنگجویان اوکراینی که در یک کارخانه فولاد در آخرین سنگر مقاومت در شهر ماریوپل محبوس شده بودند، روز یکشنبه اولتیماتوم تسلیم یا مرگ روسیه را نادیده گرفتند و در برابر تصرف بندر استراتژیک حیاتی ایستادگی را ادامه دادند.

جهان در آستانه بزرگ‌ترین نبرد تانک‌ها پس از جنگ جهانی دوم

کارشناس‌های نظامی با بررسی داده‌های اطلاعاتی از صحنه‌های نبرد اوکراین اعلام کردند؛ حمله جدید روسیه می‌تواند بزرگترین نبرد تانک‌ها در تاریخ، پس از جنگ جهانی دوم باشد.

لیتوانی و حرف z

لیتوانی استفاده از حرف Z را به‌عنوان حمایت از جنگ روسیه در اوکراین ممنوع کرد. این حرف نشانه رسمی جنگ‌افزار‌های روسی در جنگ اوکراین است.

ادامه فشار آمریکا بر روسیه

والی آدیمو، معاون وزیر دارایی آمریکا در حاشیه نشست صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد آمریکا به فشار بر صنایع نظامی روسیه ادامه خواهد داد. وی گفت: «مرحله بعدی اقدامات ما این خواهد بود که ماشین جنگی روسیه را با از بین بردن دستگاه نظامی- صنعتی این کشور و زنجیره تأمین آن، ذره ذره نابود کنیم».

اقدامات فعالان صلح در ایتالیا

فعالان صلح سبز ایتالیا به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای ترغیب دولتهای اروپایی به توقف استفاده از سوخت‌های فسیلی، پیام «صلح، نه نفت» را با حروف بزرگ در کنار یک نفتکش روسی نوشتند.

عکس‌های ماندگار از جنگ اوکراین

در اینجا به بیست عکس ماندگار و تاثیرگذار که توسط عکاسان حرفه‌یی از صحنه‌های حملات روسیه به شهرهای اوکراین در هفته اول این جنگ گرفته شده است، توجه کنید.

خبرهایی از میهنمان ایران

پاسدار حسین شریعتمداری در کیهان امروز، بار دیگر تهدید به بستن تنگه هرمز بر روی کشتی‌های کره‌جنوبی کرد. تهدید قبلی او باعث عذرخواهی وزرات خارجه نظام آخوندی شده بود!

اوجی وزیر نفت رئیسی جلاد با اظهار این‌که دولت، سالانه ۸۰میلیارد دلار یارانه سوخت می‌دهد به زمینه‌چینی برای گران کردن مجدد سوخت پرداخت.

استاندار سابق گیلان و وزیر خاتمی شیاد: شکست پروژه حاکمیت یکدست

علی صوفی که استاندار سابق گیلان و وزیر تعاون در زمان دولت خاتمی شیاد بوده است در یک گفتگو با سایت حکومتی خبر آ‌نلاین با اشاره به پروژه یکدست کردن حاکمیت توسط خامنه‌ای و شکست آن گفت:

«آمارسازی در این دولت به‌شدت پررنگ است و برخی وزرا در ارائه آمارهای خلاف واقغیت، فعال‌تر هستند که با ناباوری مردم و انتقاد گسترده کارشناسان مواجه می‌شود. هدف‌گذاری یک دست کردن حاکمیت هم تاکنون ناکام مانده است».

واردات خودرو

سعیدی عضو مجلس ارتجاع در ادامه درگیری باندهای مافیای نظام بر سر واردات خودرو، با اشاره به کیفیت نازل خودروهای تولید داخل و عدم ایمنی آنها گفت:

«خودروی ملی یعنی افتضاح ملی، یعنی باز نشدن «ایربگ ها» در ۹۳درصد موارد، یعنی کشته شدن بیش از حدود ۲۰هزار نفر در سوانح رانندگی، یعنی ارابه مرگ! هیچ خانواده‌ای نیست که داغدار از دست دادن عزیزی در تصادفات نباشد؛ آیا مخالفت با واردات خودرو، سهیم شدن در این فاجعه انسانی نیست؟».

فضاحت عضو مجلس ارتجاع در اقدام به فراری دادن برادر کلاهبردارش

بر اساس ویدیوی منتشر شده در سایتهای حکومتی و شبکه‌های اجتماعی، فاطمه مقصودی عضو مجلس ارتجاع از بروجرد هنگام دستگیری برادرش که متهم به کلاهبرداری و ۵سال حبس است، توسط مأموران رژیم اقدام به فراری دادن برادر خود کرده است.

شایان یادآوریست این عضو مجلس رژیم همان نماینده‌ای است که در زمان سفر رئیسی جلاد به استان لرستان، در محل اعتراض کارگران حاضر شده و ضمن توهین به کارگران آنها را تهدید کرده بود

سقوط بیماران به زیر خط فقر با افزایش تعرفه‌ها

شورای عالی بیمه رژیم با افزایش ۲۸و نیم درصدی تعرفه‌های پزشکی، بر فاجعه دارو و درمان افزوده، و بخش بیشتری از مردم ایران را از دارو و درمان محروم کردند.

شایان یادآوریست سال گذشته معاون وقت وزارت بهداشت رژیم اعتراف کرده بود با افزایش تعرفه‌های پزشکی، ۶۱۲هزار نفر به زیر خط فقر درمان رفتند که با این اقدام جدید رژیم امسال هم تعداد بیشتری از هموطنانمان به زیر خط فقر خواهند رفت.

اخراج ۳۰۰نفر نیروهای قراردادی شهرداری توسط پاسدار زاکانی

پاسدار زاکانی در یک اقدام ضدمردمی، بدون اطلاع قبلی ۳۰۰نفر از نیروهای قراردادی شهرداری تهران را اخراج کرد. اکثر این افراد با مدارک کارشناسی ارشد و دکترا جذب شهرداری شده‌اند و رسانه‌های حکومتی از آ‌ن به‌عنوان یک تصفیه‌حساب سیاسی نام می‌برند.

ادامه اخاذی سازمان‌یافته حکومتی از مردم

اخاذی سازمان‌یافته حکومتی از مردم توسط مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی هم‌چنان ادامه دارد.

گزارشی از خبرنگار سیمای آزادی از گوهردشت کرج.

این را برای سیمای آزادی می‌گیرم. وانتی که جلوی من می‌بینید شبکه سیمای آزادی این وانتی که جلوی من می‌بیینید موتورهای مردم هستند که کلانتری گوهردشت کرج اینها تو خیابان افسران می‌گیرند بعد با وانتهای شخصی می برند داخل پارکینگ و پول پارکینگ را یک هزینه‌یی از صاحب موتور می‌گیرند و موتورها را آزاد می‌کنند تا کی تا کجا باید برویم تا کی باید زجر بکشیم. تا کی باید امنیت مالی جانی امنیت اقتصادی تاکی باید بیکاری بکشیم تا کی باید بدبختی بکشیم. تا کی باید ظلم به این مردم بشود.

آغاز به کار دادگاه کیفری آفریقای مرکزی

دادگاه کیفری ویژه جمهوری آفریقای مرکزی، که یک دادگاه ترکیبی متشکل از قضات داخلی و خارجی است، اولین محاکمه خود را پس از هفت سال از شروع تشکیل آن آغاز کرد.

قرار است این دادگاه به جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت متهمانی که در کودتای سال۲۰۰۳ در آن کشور دخیل بوده‌اند رسیدگی کند.

بارانهای سیل‌آسای آفریقای جنوبی

بیش از یک هفته پس از شروع بارانهای سیل‌آسا در یک استان آفریقای‌جنوبی، ساکنان این استان هم‌چنان در جستجوی مفقودشدگان هستند. در همین رابطه هزاران سرباز نیز در یک استان سیل‌زده مستقر شده‌اند.

مطالب مرتبط

نان بربری ۴هزار تومان ـ در یک نگاه

پنجاه‌وششمین روز حمله روسیه به اوکراین - تشدید نبردها در دونباس