پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا ـ ۲اردیبهشت۱۴۰۱

چارلز میشل، رئیس شورای اروپا گفت، اتحادیه اروپا هر کاری که ممکن است; برای کمک به اوکراین برای شکست نیروهای مهاجم روسیه انجام خواهد داد. زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین مجدداً بر تمایل خود برای پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا تأکید کرد و آن را «اولویت» خواند.

تحریم‌های جدید

جن ساکی، سخنگوی کاخ‌سفید در یک نشست خبری گفت تحریم‌های جدید واشنگتن علیه اتباع روسیه برای جلوگیری از فرار روسیه از تحریم‌ها می‌باشد.

احتمال ارسال تانک به اوکراین

آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر امور خارجه لتونی گفت: برلین احتمال ارسال تانک به اوکراین را رد نکرده است، او تأکید کرد در برلین &#۳۹;هیچ تابویی&#۳۹; در مورد ارسال خودروهای زرهی به اوکراین وجود ندارد.

سرعت گرفتن پیوستن به ناتو

دو ماه پس از حمله روسیه به اوکراین، سوئد و فنلاند در حال نزدیک شدن به ناتو هستند.

ماگدالنا اندرسون، نخست‌وزیر سوئد در کنفرانس مطبوعاتی مشترک اخیر با همتای فنلاندی خود، سانا مارین، گفت: ما باید واقعاً فکر کنیم که چه چیزی برای سوئد و امنیت و آرامش ما در این وضعیت جدید بهترین است.

سانا مارین نیز خاطرنشان کرد: «تغییر در چشم‌انداز امنیتی، جهت تضمین صلح برای فنلاند و منطقه در آینده ضروری می‌باشد».

شایان ذکر است که پارلمان فنلاند روز چهارشنبه ۳۱فروردین بحثی را درباره عضویت این کشور در ناتو آغاز کرد.

خبرهایی از میهنمان ایران

سفیر آمریکا در سازمان ملل: ممکن است به توافقی با ایران دست نیابیم

«لیندا توماس گرینفیلد» سفیر آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به این پرسش که به‌نظر می‌رسد توافق هسته‌یی با رژیم ایران به بن‌بست رسیده است؟ گفت: ما فعلاً توافقی نداریم و ممکن است به آن نرسیم.

سفیر آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به این‌که آیا احتمال می‌دهید موضوع پرونده هسته‌یی ایران بار دیگر به شورای امنیت برود، افزود: موضوع توافق با رژیم ایران در شورای امنیت مطرح نشده است اما اگر در این شورا مطرح شود برای رأی‌گیری و بحث درباره مسائل مورد اهتمام مشترک جهان آماده هستیم. این یکی از زمینه‌هایی بود که توانستیم با همه اعضای شورای امنیت همکاری نزدیک داشته باشیم.

در صورتی که این موضوع در شورای امنیت مطرح شود، من فکر می‌کنم رژیم ایران خواهد شنید که دنیا می‌خواهد در این زمینه اقدامی کند.

قیمت ۲۰۰میلیون تومانی خودروی پراید ملقب به ارابه مرگ

در حالیکه رئیسی جلاد مدعی پایین آوردن قیمتها شده بود، رسانه‌های حکومتی از افزایش قیمت پراید به بالای ۲۰۰میلیون تومان خبر دادند

شایان یادآوریست که کارگزاران رژیم از شش ماه پیش در ستاد تنظیم بازار وعده داده بودند قیمت خودرو را اصلاح خواهند کرد.

افزایش ۴برابری قیمت نان به‌خاطر نرخ تعیین‌شده برای گندم

رئیس حکومتی کانون انجمنهای صنایع غذایی و رئیس حکومتی اتحادیه نانوایان سنتی تهران ازافزایش ۴برابری قیمت نان و افزایش ۲برابری قیمت ماکارونی به‌علت نرخ تعیین شده برای گندم خبر دادند. بنا به گفته این دو مهره حکومتی نرخ اعلام شده برای هر کیلو گندم ۱۲۰۰۰تومان، باعث افزایش ۱۶۰۰۰تومانی قیمت آرد خواهد شد.

دفاع پاسدار شریعتمداری از وزیر کار بدنام آخوند رئیسی

پاسدار شریعتمداری مدیر کیهان خامنه‌ای در جریان تشدید درگیریهای دستجات درونی باند خامنه‌ای به دفاع تمام‌عیار از وزیر کار کابینه رئیسی جلاد پرداخت و مدعی شد اعتراضها علیه او به‌خاطر اخراج مدیران وزارت کار رژیم بوده است.

شایان یادآوریست که اظهارات و اقدامات عجیب و خاصه‌خرجی‌های میلیونی او به برنامه‌های تفریحی ـ پاسداری تلویزیونی به یکی از عوامل تشدید جنگ دستجات درونی باند خامنه‌ای تبدیل شده است.

کوچ زود هنگام عشایر چهارو محال و بختیاری به‌دلیل نابودی مراتع

عشایر کوچ نشین چهار محال و بختیاری به‌علت نابودی مراتع توسط عوامل حکومتی مجبور به کوچ زود هنگام شدند.

شایان یادآوریست که کوچ زود هنگام و ورود به مراتع جدید باعث کاهش تولید علوفه و ایجاد سیلاب و گردو غبار می‌شود. کارشناسان حکومتی معتقدند اگر دولت نهاده‌های مورد نیاز عشایر را تأمین می‌کرد، از این ضایعات و خسارتها جلوگیری می‌شد.

تشکیل یگانهای ویژه از زنان مزدور برای مقابله با قیام

پاسدار کرمی سرکرده یگان ویژه انتظامی رژ‌یم در وحشت از پیشتازی زنان قهرمان ایران در قیامهای آینده، در اعترافی دیرهنگام، به‌کار گیری یگان سرکوبگر متشکل از زنان مزدور رژیم را برای سرکوب اعلام کرد و گفت:

«از اسفند سال۱۴۰۰ اولین گردان زنان یگان ویژه، عملیاتی شد؛ به‌طوری‌که با گرفتن تجهیزات و لباس حتی در چند مورد حوادث و ناآرامی‌های سال گذشته در صحنه، حضور داشته و مأموریت انجام دادند. در سال گذشته این یگان در ۱۰استان مستقر بود؛ یک گردان هم در تهران مستقر است».

نبود راه مناسب برای عبور ازرودخانه و بازی با جان هموطنان

همزمان با سفر و خریدهای لاکچری همسر و فرزند و داماد قالیباف به ترکیه، کاربران شبکه اجتماعی با انتشار یک ویدیو از شرایط مشابهی که دیگر زنان این میهن با آن روبه‌رو هستند، گوشه‌یی از وضعیت فاجعه‌بار مردم ایران تحت حاکمیت آخوندی را در مقایسه با خانواده اشرافیت آخوندی حاکم به نمایش گذاشتند

قند و شکر دولتی در بازار کمیاب شد

پس از اعلام قیمت دولتی قیمت شکر، قند و شکر دولتی در بازار کمیاب و در بازار آزاد ۶۰ تا ۷۰درصد گران‌تر از نرخ اعلام شده به‌فروش می‌رسد.

قاسمعلی حسنی دبیر حکومتی اتحادیه بنکداران مواد غذایی به‌وجود مافیای حکومتی اعتراف کرد و گفت:

«تهیه محصول با قیمت مصوب، محدودیت‌های خاص خود را دارد، اما با قیمت آزاد هر محصولی را می‌توانید به وفور بیابید. پس وقتی از کمبود صحبت می‌شود، احتمالاً موضوع کمبود کالا با نرخ دولتی است».

سیل آفریقای جنوبی

پس از سیل ویرانگر هفته گذشته در آفریقای جنوبی، تیم های نجات این کشور هم‌چنان به‌دنبال پیدا کردن اجساد قربانیان سیل هستند.

جولیان آسانج

هواداران جولیان آسانج، بنیانگذار ویکی‌لیکس، در اعتراض به تصمیم قاضی انگلیس که رسماً اجازه استرداد وی به آمریکا را داد، تجمع کردند.

مطالب مرتبط

دعوت جهان عرب به اتحاد در برابر رژیم آخوندها ـ در یک نگاه

پنجاه‌وهشتمین روز حمله روسیه به اوکراین - تشدید حملات و حمایتها