حضور ۱۲۰ هزار غیرنظامی در شهر ماریوپل ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ حضور ۱۲۰ هزار غیرنظامی در شهر ماریوپل ـ ۳اردیبهشت۱۴۰۱

زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین: تقریباً ۱۲۰هزار غیرنظامی هنوز در ماریوپل، شهری که پس از تقریباً دو ماه توسط نیروهای روسی ویران شده، تحت محاصره‌اند.

تصاویر ماهواره‌یی

تصاویر ماهواره‌یی که روز پنجشنبه توسط شرکت مکسار تکنولوژی منتشر شد، گورهای دسته‌جمعی را در نزدیکی شهر محاصره‌شده ماریوپل نشان می‌دهد. مقامات ماریوپل، روسیه را به دفن ۹۰۰۰غیرنظامی در آنجا متهم کرده و گفتند که روسیه می‌خواهد قتل‌عام در این شهر بندری را پنهان کند.

گروه نبرد کا۲

تصاویر به‌دست آمده از گروه نبرد K-۲ که بخشی از تیپ مکانیزه ۵۴ نیروی زمینی اوکراین است، تهاجم نیروهای اوکراین و تخریب زرهیهای روسیه در شهری در نزدیکی «کراسنو هوریوکا» را نشان می‌دهد.

گروه نبرد K-۲ گفت: «جنگ ادامه دارد. این گروه امید خود را برای تصرف شهرک‌های جدید در منطقه دونتسک از دست نداده است».

خبرهایی از میهنمان ایران

تشدید بن‌بست مذاکرات

سرکرده سپاه ضد محمد که مسئول سرکوب قیام در تهران می‌باشد به شکاف موجود در حاکمیت آخوندی به‌علت بن‌بست مذاکرات در مورد تحریم سپاه اعتراف کرد و گفت:

«این روزها صحبت از محدود کردن سپاه پاسداران می‌شود. به تمام عناصر داخلی خود فروخته، فرو مایه و کسانی که با تفکر پوسیده غرب‌گرایانه مطالبی را بیان می‌کنند می‌گویم سپاه در هیچ زمان و مکانی محدود نخواهد شد».

اعتراف مشاور قالیباف به جنگ شدید در دستجات باند خامنه‌ای

فضاحت سفر لاکچری خانواده قالیباف به ترکیه به یکی از اصلی‌ترین محورهای جنگ باندها و دستجات درونی رژیم تبدیل شده است در تازه‌ترین اظهارنظر محمود رضوی مشاور قالیباف در این رابطه گفت:

«برخی نهادها پاسخ دهند که آیا شناسایی داماد، دختر و همسر محجبه رئیس مجلس با ماسک عادی بوده؟ جز کنترل اطلاعاتی، هیچ روشی برای کشف آنها وجود نداشت. این پروژه یک پروژه امنیتی بود. پای یک نهاد در میان است؟ هدف بعدی اینها چه کسی و کجاست؟».

اظهار نظر ارتجاعی نماینده خامنه‌ای در شیراز و تشدید سرکوب

امام جمعه و نماینده جنایتکار خامنه‌ای در شیراز در نمایش جمعه این شهر اعلام کرد شنیدن موسیقی حرام در اماکن عمومی ترویج گناه است، برخورد کنید.

ناظران صدور چنین احکام ارتجاعی و غیرقابل اجرایی توسط کارگزاران خامنه‌ای را بازتاب وحشت از قیام مردم ایران تلقی کرده که رژیم تلاش می‌کند با افزایش سرکوب، فضای ترس و سکون به جامعه القا کند.

کم کردن از حقوق سرایداران مدارس در تهران

در حالی‌که کارگزاران دولت رئیسی جلاد مدعی افزایش حقوق کارکنان دولت هستند، از حقوق فروردین‌ماه نیروهای سرایدار و خدمتگزار مدارس تهران یک میلیون تومان کم کردند در این رابطه سعید عسکری یکی از معاونان وزارت آموزش و پرورش رژ‌یم اعلام کرد:

«با توجه به محدودیتهای تخصیص اعتبارات ابلاغی در فروردین‌ماه که صرفاً پرداخت حقوق کارکنان است، پرداخت اضافه کار کارکنان شاغل در مشاغل خدماتی از اردیبهشت ماه، همانند سال گذشته استمرار خواهد یافت».

مفهوم این ابلاغیه حذف پرداختی‌های اضافه‌کاری کارکنان خدماتی از جمله سرایداران مدارس است.

ادامه درگیری بر سر پتروشیمی میان‌کاله

در ادامه درگیری مافیای حکومتی بر سر پروژه پتروشیمی میان‌کاله نماینده خامنه‌ای در مازندران از ایجاد این پروژه دفاع کرد و گفت، با ایحاد صنایع نباید برخورد سلبی شود.

شایان یادآوریست پروژه پتروشیمی میان‌کاله با اعتراضات مردم محل روبه‌رو شده است و پاسدار قالیباف رئیس مجلس رژیم پشت این چپاول و غارتگری می‌باشد.

راه اندازی گشتهای سرکوبگر موتوری در دانشگاه امیرکبیر

مزدوران سرکوبگر حراست دانشگاه امیرکبیر در یک اقدام سرکوبگرانه، گشتهای موتوری ویژ‌ه سرکوب دانشجویان در این دانشگاه راه‌اندازی کرده‌اند، این مزدوران موتورسوار به بهانه تذکر در مورد لباس و پوشش دانشجویان به آزار و اذیت آنان می‌پردازند.

تنش بین کوزوو و صربستان

در پی شلیک به گشتهای پلیس کوزوو، نماینده ویژه دبیرکل در کوزوو، شورای امنیت را در مورد برخی از «حوادث نگران‌کننده جدی» که در شمال این کشور رخ داده است، مطلع کرد و از رهبران کوزوو و صربستان خواست از لفاظیها بپریزند.

«کارولین زیاده» به کشورهای عضو گفت که «در چنین روزهای پیچیده‌ای، این رهبران مسئولیت اصلی کاهش تنشها را بر عهده دارند و نه دامن‌زدن به تنشها را».

۵۳ ماهواره جدید اسپیس ایکس

یک موشک «فالکون ۹ اسپیس ایکس» برای دوازدهمین بار در روز پنجشنبه اول اردیبهشت از ایستگاه فضایی «کیپ کاناورال» فلوریدا، به فضا پرتاب شد. این موشک حامل ۵۳ ماهواره اینترنتی «استارلینک اسپیس ایکس» برای افزودن به ماهواره‌های موجود در مدار می‌باشد.

مطالب مرتبط

زلنسکی از پرتغال خواست از تحریم جهانی نفت علیه روسیه حمایت کند ـ در یک نگاه

پنجاه‌ونهمین روز حمله روسیه به اوکراین - سفر دبیرکل به منطقه