تجمع سراسری معلمان و فرهنگیان همزمان با روز جهانی کارگر در شهرهای مختلف میهن

تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف میهن ـ ۱۱اردیبهشت۱۴۰۱

فرهنگیان و معلمان در اعتراض به وضعیت معیشتی و حقوق‌های ناچیز خود و عدم پاسخگویی به مطالباتشان امروز ۱۱اردیبهشت همزمان با فرا رسیدن اول ماه می، روز جهانی کارگر در شهرهای مختلف کشور تجمع اعتراضی برگزار کردند.

فرهنگیان خواهان اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری بوده و می‌گویند بعد از اجرای این قانون و اعمال رتبه‌بندی و همسان‌سازی واقعی باید حقوق هر معلم بازنشسته و شاغل به‌ویژه معلمان تازه استخدام و معلمان غیررسمی به بالای خط فقر برسد. پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۱۴۰۰ و معوقات حق‌التدریس پرداخت شود. هم‌چنین معلمان استخدام موقت به‌طور رسمی پذیرفته شوند.

هم‌چنین فرهنگیان در بیانیه‌شان برای روز کارگر می‌گویند همان‌طور که در سطح جهانی و بین‌المللی کارگران دارای مطالبات و منابع مشترک هستند در ایران نیز کارگران هم‌چون معلمان خواهان مطالبات و حقوقی هستند که از آنان سلب شده است.

افزایش دستمزد به بالای خط فقر، برخورداری از بیمه درمانی و تأمین اجتماعی مناسب، حق تشکل‌یابی مستقل و حق اعتصاب و تجمع از جمله مطالبات جدی کارگران است اما تاکنون پاسخ حاکمیت به این مطالبات مشت آهنین بوده است تا جایی که امروز تعدادی از فعالان کارگری با احکام سنگین قضایی روبه‌رو هستند حاکمیت آنان را زندانی می‌کند و اجازه تشکیل مجامع و جلسات را به آنان نمی‌دهد.

فرهنگیان ایران ضمن حمایت قاطع از مطالبات کارگران، خواهان پایان دادن به خط سرکوب و ارعاب و مختومه شدن پرونده فعالان کارگری و آزادی زندانیان کارگر است.

شهرهایی که تاکنون گزارش تجمع اعتراضی آنها به‌دستمان رسیده عبارتند از کرمانشاه، اراک،سقز،نورآباد فارس، همایون شهر ،شیراز،بوشهر ،کرج، الیگودرز، خرم آباد،یزد، دلفان ، اصفهان،هرسین،دهدشت، سنندج، لنگرود، مریوان، دهگلان،اسلام آباد غرب،شوشتر،گچساران ، اردبیل،شهرضا، رشت، تهران  و...

مطالب مرتبط

طنین شعارهای مقاومت در آستانه روز جهانی کارگر در شیراز

تجمع سراسری معلمان و فرهنگیان همزمان با روز جهانی کارگر با شعار؛ «معلم زندانی را آزاد کنید»