آخرین جلسه دادگاه دژخیم حمید نوری در استکهلم

آخرین جلسه دادگاه دژخیم حمید نوری در استکهلم ـ در یک نگاه ـ ۱۵اردیبهشت۱۴۰۱

روز گذشته تظاهرات ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان سربه‌دار همزمان با آخرین جلسه دادگاه دژخیم حمید نوری در استکهلم ادامه داشت.

روز چهارشنبه آخرین جلسه محاکمه دژخیم حمید نوری در دادگاه سوئد، به جرم دست داشتن در قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷، برگزار شد. آخرین جلسه، به استماع آخرین دفاعیات دژخیم قتل‌عام و وکلای مدافع او اختصاص داشت.

همزمان با محاکمه دژخیم حمید نوری از عاملان قتل‌عام۱۳۶۷، یک گردهمایی نیز در اشرف۳ برگزار شد.

جعل نامه توسط قالیباف

بیژن نوباوه عضو مجلس ارتجاع در جنگ دستجات درونی باند خامنه‌ای، پاسدار قالیباف را به جعل نامه متهم کرد و گفت: «مجلس به کجا می‌رود؟ وقتی رئیس دستگاه قانونگذاری برای بازگشت حیثیت مخدوش خودش، متن نامه میثاق با رهبری از سوی نمایندگان را به نفع خودش جعل می‌کند.

ترس از کجاست؟ اعاده حیثیت؟ و یا انتخابی جدید در هیأت رئیسه؟ مجلس را خونی تازه باید».

احمد نادری عضو مجلس ارتجاع

احمد نادری عضو مجلس ارتجاع در وحشت از پیامدهای گرانی افسار گسیخته کنونی، آنرا نتیجه

«آزادسازی قیمت‌ها» اعلام کرد و در حالی که کارگزاران دزد و غارتگر رژیم را «نئولیبرال» می‌خواند، با نگرانی به رئیسی جلاد هشدار داد و گفت: «جناب رئیس‌جمهور پیش از آن که دیر شود، جلوی نئولیبرال‌های ریش‌دار در دولت را بگیرید».

ادامه خاموشی ها

در حالی که رژیم مدعی ساختن نیروگاه برای مزدورانش در لبنان و هم‌چنین فروش برق به عراق است، «مالک شریعتی نیاسر» عضو کمیسیون انرژی مجلس ارتجاع، ضمن التماس به مردم، صنایع و دستگاههای اجرایی، برای صرفه‌جویی در مصرف برق در آستانه گرمای تابستان تأکید کرد: «احتمال خاموشیها هم‌چنان پابرجاست»

گرانی برنج

حسن تقی‌زاده رئیس حکومتی اتحادیه برنج فروشان بابل گفت: «قیمت برنج از شهریور سال گذشته (ابتدای فصل برداشت محصول) تا به امروز ۱۳۰درصد افزایش نرخ را تجربه کرده است».

کشف روغن خوراکی

کشف ۲میلیون لیتر روغن خوراکی در دو ماه

در حالی‌که که «امیر دلداری»، مدیر حکومتی دایره بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد، علت گرانی و کمبود روغن را «عرضه قطره چکانی از مبادی تولید» عنوان کرد، رسانه‌های حکومتی از «کشف بیش از ۶۰تن روغن خوراکی طی ۲۴ساعت گذشته در خراسان رضوی» و کشف بیش از ۲میلیون لیتر روغن خوراکی در دو ماه گذشته خبر دادند. روغن‌هایی که حتی پس از کشف شدن، هم‌چنان به‌صورت قطره‌چکانی وارد بازار می‌شوند.

گرانی

​​​مردم طاقت گرانی‌های بیشتر را ندارند!

«محمدرضا بادامچی» عضو پیشین مجلس ارتجاع با اشاره به گرانی‌های افسارگسیخته، با نگرانی از پیامدهای اجتماعی آن گفت: «مردم معترض هستند و می‌دانند» که وضعیت کنونی «چه گرانی‌هایی را پشت سر خواهد داشت».

بادامچی با اشاره به‌وعده‌های سرخرمن دولت رئیسی گفت: «هنگامی که این واکنش جامعه را می‌بینند، می‌گویند» ارز ترجیحی «حذف نشده و تکذیب می‌کنند. این‌ها مردم را چه چیزی فرض می‌کنند که هر روز یک حرفی می‌زنند و بعد هم آن را پس می‌گیرند؟».

گرانی نان

چنگ انداختن بر آخرین بازمانده سفره خالی مردم.

در ادامهٔ گرانی‌های افسارگسیخته، رژیم آخوندی در حال گران کردن نجومی قیمت نان است.

سایت حکومتی «تجارت نیوز» نوشت: «قیمت نان ساندویچی افزایش یافت. در سال جاری قیمت آرد این نوع نان از ۹۰۰تومان به ۱۲هزار تومان رسید. حال به‌نظر می‌رسد موج گرانی به نان ساندویچی و قیمت ساندویچ برسد».

خبرهایی از جنگ اوکراین

تحریم نفتی روسیه توسط کمیسیون اروپا

رئیس کمیسیون اروپا گفت: تا ۶ماه آینده نفت روسیه را کاملاً تحریم خواهیم کرد

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد کشورهای عضو تا پایان سال جاری میلادی، واردات نفت از روسیه را بر اساس طرح کمیسیون، کاملاً متوقف خواهند کرد.

بر اساس این طرح، واردات نفت خام روسیه تا ۶ماه آینده و محصولات جانبی نفتی روسیه تا پایان سال متوقف خواهد شد.

رئیس کمیسیون اروپا افزود: «اوکراین از همین ماه برای گذران امور جاری، به ۵میلیارد یورو کمک مالی احتیاج دارد» او از همه کشورها از جمله آمریکا خواست که در اینکار شرکت کنند.

کمک انگلستان به اوکراین

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلستان در یک سخنرانی آنلاین برای نمایندگان پارلمان اوکراین،

ضمن تحسین مقاومت اوکراین گفت: بسته جدید کمک به اوکراین، حاوی تجهیزات نظامی و غیرنظامی است .

روسیه قصد دارد ۹ماه «می» (۱۹ اردیبهشت) در ماریوپل رژه نظامی برگزار کند

سازمان امنیت ارتش اوکراین اعلام کرد روسیه آماده برگزاری یک رژه نظامی در روز ۹ «می» در بندر ماریوپل آماده می‌شود. به همین منظور «سرگیی کرنکو» معاون مدیر اداره ریاست‌جمهوری روسیه وارد ماریوپل شده است.

نهم ماه «می»، سالروز شکست ارتش آلمان نازی و تصرف برلین از سوی متفقین و به‌ویژه ارتش سرخ شوروی سابق است.

خانم «مایا ساندو» رئیس‌جمهور مولداوی در رابطه با تنشها در منطقه جدایی‌طلب «ترانس‌نیستریا» و انفجارهایی که هفته گذشته در آن رخ داد، گفت: «خطر قریب‌الوقوعی» ​​وجود ندارد.

همزمان رئیس‌جمهور مولداوی درخواست کشورش را برای پیوست به اتحادیه اروپا تکرار کرد.

افزایش کمکهای نظامی اتحادیه اروپا به مولداوی

اتحادیه اروپا تصمیم دارد برای جلوگیری از گسترش جنگ اوکراین به کشورهای همسایه، کمکهای نظامی بیشتری در اختیار مولداوی قرار دهد. این خبر را «شارل میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا در جریان سفرش به مولداوی اعلام کرد.

برنامه افزایش کمکهای تسلیحاتی اتحادیه اروپا به مولداوی چند روز پس از انفجارهایی با منشاء نامعلوم در جمهوری خودخوانده «ترانس‌نیستریا» اعلام می‌شود.

روسیه ورود نخست‌وزیر ژاپن را به این کشور ممنوع کرد

وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه‌یی ورود ۶۳ مقام دولتی ژاپن از جمله «فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر ژاپن را به روسیه ممنوع کرد.

روسیه، دولت ژاپن را به راه‌اندازی یک «کارزار روس‌ستیزانه بی‌سابقه» متهم کرده است.

شایان یادآوریست ژاپن از نخستین کشورهای آسیایی به‌شمار می‌رود که حمله روسیه به خاک اوکراین را رسماً محکوم کرد و به کارزار مجازات‌های اقتصادی بین‌المللی علیه مسکو پیوست.

وزارت دفاع ژاپن، شلیک موشک بالستیک کره شمالی به سمت دریا و سواحل شرقی ژاپن را محکوم کرد و این اقدام را غیرقابل قبول خواند.

شرکتهای معدنی درآفریقای جنوبی به‌علت این‌که زیرساختهای مناسب ریلی در این کشور وجود ندارد، اعلام کردند زغال‌سنگ خود را از طریق بنادر به کشورهای مقصد ارسال خواهند کرد.

مطالب مرتبط

منتخب گردهمایی در اشرف۳ـ همزمان با آخرین روز محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل‌عام۶۷

آیا حمید نوری محکوم خواهد شد؟ - مصاحبه با محمد محدثین