پیروزی بزرگ مقاومت ایران در دادگاه آنتورپ بلژیک

پیروزی بزرگ مقاومت ایران در دادگاه آنتورپ بلژیک ـ  در یک نگاه ـ ۲۱اردیبهشت۱۴۰۱

پیروزی بزرگ مقاومت ایران در دادگاه آنتورپ بلژیک با اعلام حکم دادگاه استیناف در بلژیک در مورد توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی مقاومت ایران در پاریس.

کنفرانس بین‌المللی درباره ضرورت سیاست قاطع علیه دیکتاتوری مذهبی و تروریستی تعطیل لانه‌های جاسوسی و اخراج مزدوران اطلاعات آخوندها از اروپا با سخنرانی آنلاین رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت.

ابراز وحشت سرکرده سپاه از فعالیت‌های مقاومت و خیزش‌های مردمی

ادامه سوز و گدازهای سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم از شکست‌های قضایی اخیر رژیم در دادگاههای اروپایی.

هزار کشته تصادف‌های جاده‌یی ایران تنها در سه هفته

فلاحت پیشه: مردم باید بدانند ۲۰ تا ۳۰میلیارد دلار پولشان در سوریه هزینه می‌شود.

ادامه بحران فقر و فروش اعضای بدن در ایران آخوندزده

تظاهرات ضددولتی در فیلیپین

افزایش اعتراضهای ضددولتی در سریلانکا

شورش در یک زندان اکوادور با دست‌کم ۴۳ کشته

اروپا به سوی ایجاد اتحادیه‌های جدید

شکست حزب سوسیال‌دموکرات آلمان در انتخابات منطقه‌ای

خطر لغو قراردادهای بوئینگ به‌علت ناایمن بودن برخی سیستم‌های آن

ابراز وحشت سلامی از قیام

پاسدار سلامی سرکرده کل سپاه پاسداران خامنه‌ای در وحشت از فعالیت‌های مقاومت و خیزش‌های مردمی گفت: مدام دروغ منتشر می‌کنند تا مردم به‌خیابان بیایند و مقابل نظام قرار بگیرند.

ادامه سوزوگداز رژیم از دادگاه سوئد

در حالی‌که سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم در رابطه با پرونده «احمدرضا جلالی» مدعی شده بود که «در رابطه با حکم جلالی درخواست بازنگری شده است»، روز گذشته سخنگوی قضاییه جلادان اعلام کرد: اجرای حکم اعدام «احمدرضا جلالی» قطعی است.

هزار کشته تصادف‌های جاده‌یی

ذبیح الله خداییان سخنگوی قضاییه جلادان با اذعان به عدم استاندارد بودن جاده‌های کشور و نا‌ایمن بودن خودروهای داخلی، از فاجعه تکان‌دهنده کشته شدن «هزار» نفر از هموطنانمان ظرف سه هفته خبر داد.

جنگ باندی

جعفرزاده ایمن آبادی عضو مجلس ارتجاع در جنگ باندهای نظام گفت: عده‌یی هر فسادی که می‌خواهند انجام می‌دهند بعد با عنوان این‌که «نظام» ضربه می‌بیند، آن را ماست‌مالی می‌کنند

۳۰ هزار میلیارد دلار هزینه در سوریه

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارتجاع گفت: رژیم «ایران ۲۰ تا۳۰ میلیارد دلار به سوریه کمک کرده و این پول را باید پس گرفت. او تأکید کرد: "ملت باید بدانند که پولشان کجا هزینه می‌شود» .

فروش اعضای بدن

کمر مردم زیر بار گرانی‌ها و فقر شکسته است!

این اذعان رسانه‌های حکومتی است که ناشی از شدت گرفتن گرانی‌های سرسام‌آور و سرایت آن به آخرین بازمانده سفره‌های مردم، یعنی نان است. گرانی‌هایی که در کنار بیکاری گسترده و دستمزد‌های ناچیز، به گفتهٴ کارشناسان رژیم، هر روز هزاران زندگی را از هم می‌پاشاند.

سایت «آخرین خبر» رژیم نیز با اشاره به این وضعیت، گزارشی دردناک از فروش اعضای بدن منتشر کرده است. حتی اعضایی که فروش آنها مساوی است با مرگ اهداکننده!

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

در فیلیپین

با اعلام نتایج انتخابات فیلیپین، تظاهراتی در اعتراض به تقلب و بی‌نظمی در جریان انتخابات برگزار شد. معترضان می‌گویند پیروزی پسر دیکتاتور سابق فیلپین، به‌علت تقلبات گسترده در انتخابات بوده است.

افزایش اعتراضات در سریلانکا و به آتش کشیدن خانه‌های نمایندگان مجلس

با افزایش اعتراضها به افزایش شدید قیمتها و قطع برق که از حدود یک ماه پیش در سریلانکا شروع شده است، در این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام شد و نخست‌وزیر ماهیندا راجاپاکسا نیز استعفا داد. در این اعتراضها تاکنون یک نماینده پارلمان سریلانکا کشته شده و دست‌کم ۱۴۰نفر زخمی شده‌اند و معترضان خانه‌های شماری از نمایندگان مجلس را به آتش کشیده‌اند.

۴۳ کشته در شورش زندان اکوادور

در جریان شورشی در یک زندان در اکوادور، دست‌کم ۴۳تن از زندانیان کشته شدند. پلیس می‌گوید این شورش مربوط به درگیری دو باند رقیب در زندان می‌باشد.

رئیس‌جمهور فرانسه خواستار یک «جامعه سیاسی جدید» در اروپا شد

ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه طرح تشکیل یک «جامعه سیاسی جدید» در اروپا را که شامل انگلستان و اوکراین هم بشود، داد. او گفت این ارگان جدید می‌تواند کشورهایی که نزدیک به عضویت در اتحادیه اروپا هستند را پوشش دهد.

رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد معاهدات اتحادیه اروپا نیاز به بازنگری دارد

او رسولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا از روند بازنگری معاهده‌های اتحادیه اروپا و کنار گذاشتن لزوم اجماع ۲۷کشور عضو ا تحادیه اروپا حمایت کرد و گفت که «من همیشه استدلال کرده‌ام که رأی‌گیری به‌اتفاق آرا در برخی حوزه‌های کلیدی دیگر معنا ندارد».

۱۳ کشور عضو اتحادیه اروپا، از جمله دانمارک، سوئد، فنلاند و بلغارستان با این پیشنهاد مخالف هستند.

شکست سنگین حزب صدراعظم آلمان در انتخابات منطقه‌یی در آلمان

بر اساس گزارش رسانه‌های آلمان و پیش‌بینی‌ها، سوسیال دمکراتها به رهبری شولتز در انتخابات منطقه‌یی متحمل شکست سنگینی شده‌اند. بر اساس همین نظرسنجی‌ها، اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان روز یکشنبه در یک ایالت شمالی به پیروزی آشکاری دست یافت.

آماده شدن هواپیمای جدید شرکت بوئینگ و خطر لغو قرارداد فروش آن

شرکت هواپیمایی آمریکایی «ایر لیز» که به شرکت‌های هواپیمایی، هواپیما اجاره می‌دهد اعلام کرد هواپیمای جدید بوئینگ ۷۷۷ ایکس را به‌علت عدم استاندارد بعضی ازسیستمهای آن ممکن است در لیست خرید خود نگذارد. در صورت اجرایی شدن این تصمیم، ممکن است کل قراردادهای فروش بوئینگ ۷۷۷ایکس لغو شوند.

تولید نرم افزاری برای پرواز هوایپماها بدون خلبان

یک «استارت آپ» آمریکایی، نرم افزاری را توسعه داده است که می‌تواند با سیستم‌های کنترل پرواز موجود ادغام شود تا هواپیماهای معمولی قادر به پرواز بدون خلبان باشند.

مؤسس این «استارت آپ» وعده داد: چند سال دیگر شبکه‌های تاکسی هوایی برقی را به‌صورت منطقه‌یی یا حتی در مسافت‌های طولانی در حال کار مشاهده خواهید کرد.

مطالب مرتبط

گزارش تلویزیون سراسری کانال ۲ بلژیک ـ حکم دادگاه علیه مزدوران رژیم

حکم دادگاه استیناف بلژیک؛ پیام‌ها و پیامدها