اعتراض جوانان شورشی دزفول علیه رژیم به‌خاطر گرانی روزافزون با شعار مرگ بر رئیسی

 اعتراض جوانان شورشی دزفول علیه رژیم به‌خاطر گرانی روزافزون با شعار مرگ بر رئیسی ـ دریک نگاه ـ ۲۲اردیبهشت۱۴۰۱

شب گذشته جوانان شورشی دزفول با شعار «مرگ بر رئیسی» و «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» خشم و اعتراض خود را علیه رژیم به‌خاطر گرانی روزافزون نشان دادند.

شب گذشته اهالی ماهشهر در وردی شهر «جراحی» در اعتراض به گرانی‌های فزاینده، اقدام به بستن خیابان و روشن کردن آتش نمودند.

سه‌شنبه ۲۰اردیبهشت جوانان ایذه در اعتراض به گرانی‌های افسارگسیخته دست به تظاهرات زده و در خیابانهای این شهر راهپیمایی کردند.

روز گذشته شماری از هموطنان در شهرک صنعتی اصفهان در اعتراض به ۷برابر شدن قیمت گاز دست به یک تجمع اعتراضی زدند.

فضای ملتهب شهرها و حکومت نظامی اعلام نشده در برخی مناطق

خبرهای دریافتی از شهرهای مختلف میهن، حاکی از فضای انفجاری جامعه است. بنا به اخبار منتشر شده، در برخی از شهرهای جنوب کشور از جمله بندرعباس، سوسنگرد و رامهرمز فضای حکومت نظامی برقرار است.

نیروهای سرکوبگر رژیم شدیداً خیابان‌ها را کنترل می‌کنند و گشت و یگان ویژه در خیابان‌ها پیوسته حضور دارند.

در خبر دیگری از مشهد گزارش‌شده که کلانتریهای این شهر از روز سه‌شنبه در آماده‌باش قرار گرفته‌اند و قرار است از «پنجشنبه شب» در خیابان‌ها مستقر شوند.

ابراز وحشت از مجاهدین

پاسدار غلامرضا سلیمانی سرکرده بسیج ضدمردمی در وحشت از مجاهدین گفت: دشمن با استفاده از ابزارهایی مانند فضای مجازی سعی در دلسردی مردم دارد و با تولید محتوا در سالنهای مجهز در آلبانی، به رصد و ارسال پیام‌های تولید شده خود می‌پردازد.

سکوت حکومتی درباره اعتراضهای مردم اهواز

سایت حکومتی دیده‌بان در یک تصفیه‌حساب باندی در مطلبی با عنوان «چرا نماینده مردم اهواز حاضر نیست درباره اعتراضات مردم اهواز حرف بزند» از پاسخ «مجتبی یوسفی» نماینده رژیم در اهواز مبنی بر این‌که «دیگر با من تماس نگیرید!» خبر داد و نوشت: «مجلس یازدهم به گواه بسیاری از تحلیلگران نه تنها نماینده مردم نیست بلکه آنها نماینده شورای نگهبانی هستند که با نظارت استصوابی توانستند راهی بهارستان شوند».

صف‌های طولانی مواد خوراکی در شهرها

تصاویر دریافتی از شهرهای مختلف میهن، صف‌های طولانی مردم را برای خرید مواد خوراکی پایه نشان می‌دهد

استمرار سونامی گرانی‌ها

قیمت آرد ۱۳برابر شد و ماکارونی با افزایش ۲۰۰درصدی قیمت روبه‌روست.

سایت حکومتی شفقنا در گزارشی دربارهٔ شتاب گرانی مواد غذایی و نایابی آنها نوشت:

«قیمت آرد از کیلویی ۲۷۰۰تومان به کیلویی ۱۶هزار و ۹۰۰تومان» رسیده است. اکنون کارگران که توان خرید گوشت کیلویی ۲۰۰هزار تومان یا برنج کیلویی ۹۰هزار تومان را نداشتند، دیگر حتی نمی‌توانند ساندویچ بی‌کیفیت هم بخرند. چرا که قیمت نان ساندویچی هم رشدی چند ده برابری داشته است.

هشدار عضو مجلس ارتجاع به رئیسی درباره تحمل مردم

قاسم ساعدی عضو مجلس ارتجاع با هشدار به آخوند جلاد رئیسی گفت: «ظرفیت و آستانه تحمل مردم هم حدی دارد. عدم‌مدیریت در امر نظارت، می‌تواند حوادثی مثل ۹۶ و ۹۸ را حاصل شود و شاید خطر، جدی‌تر هم باشد، چون تأمین نان و معیشت مردم به خطر افتاده است».

گزارش رافائل گروسی به پارلمان اروپا

به گزارش رسانه‌های رژیم، رافائل گروسی روز سه‌شنبه در پارلمان اروپا گفت: در چندماه گذشته آژانس توانست آثار اورانیوم غنی‌شده در مکانهایی را شناسایی کند که هرگز توسط رژیم ایران به‌عنوان مکانهایی که فعالیتی در آن صورت می‌گرفته، اعلام نشده بود.

واکنش رژیم به سخنان گروسی

کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم در واکنش به سخنان گروسی گفت: سخنان رافائل گروسی درباره کشف اورانیوم در مکانهای اعلام‌نشده و عدم پاسخگویی جمهوری اسلامی، عجیب و دور از انتظار بود.

با خبرهایی از دیگر نقاط جهان

ادامه تظاهرات در سریلانکا

منع آمد و شد در سریلانکا پس از درگیریهای مرگبار که به کشته شدن ۵نفر در تظاهرات انجامید، تمدید شد.

پس از درگیریهای خشونت‌بار که معترضان خواستار استعفای «گوتابایا راجاپاکسا»، رئیس‌جمهور به‌علت بحران اقتصادی شدند، دولت سریلانکا هزاران نیروی نظامی و پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد و به سربازان دستور داد به سمت معترضان شلیک کنند.

تظاهرات مردمی در مکزیک

تظاهرات هزاران نفر در مکزیکوسیتی در اعتراض به عدم پاسخگویی دولت درباره فاجعه ناپدید شدن فرزندانشان.

هزاران خانواده از سراسر مکزیک برای تظاهرات روز مادر در دهم ماه می‌در مکزیکوسیتی تجمع کردند و خواستار عدالت برای پسران و دختران ناپدید شده‌شان شدند.

گزارش مقام اطلاعاتی آمریکا درباره جنگ اوکراین

یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گفت روسیه برای یک جنگ طولانی در اوکراین آماده می‌شود

«آوریل هینس» روز سه‌شنبه ۲۰اردیبهشت به قانونگذاران آمریکایی گفت: «ارزیابی ما این است که روسیه برای یک درگیری طولانی در اوکراین آماده می‌شود که در جریان آن، به‌دنبال اهدافی فراتر از دونباس است».

او هم‌چنین اظهار داشت: روسیه به مرور زمان روی ضعیف شدن عزم غرب حساب باز کرده و با تداوم جنگ، این نگرانی وجود دارد که در ماه‌های آینده، سیر تحولات دگرگون شود.

گفتگوی نخست وزیران انگلستان و سوئد پس از نشست امنیتی

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلستان روز گذشته برای بررسی طرح الحاق فنلاند و سوئد به ناتو به این کشورها سفر کرد. انگلستان دو توافق برای ارائه تضمینهای امنیتی متقابل به فنلاند و سوئد را امضا کرده است. اندرسون نخست‌وزیر سوئد، هم گفت این پیمان می‌تواند شامل حمایت نظامی در مواقع بحران باشد.

شرکت ماکرون در مراسم روز لغو برده‌داری

ماکرون در مراسم بزرگداشت روز ملی لغو برده‌داری در مستعمرات فرانسه شرکت کرد

امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در مراسمی در باغ لوکزامبورگ در پاریس به‌مناسبت یادبود روز ملی لغو تجارت برده و برده‌داری شرکت کرد.

احتمال حضور ترامپ در توئیتر

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، ممنوعیت توئیتر در مورد حضور ترامپ رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، در این شبکه اجتماعی را لغو خواهد کرد. ماسک این ممنوعیت را «از نظر اخلاقی اشتباه و کاملاً احمقانه» خواند.

روباتی که روی خودروها نقاشی می‌کند

یک روبات با فناوری جدید رنگ پاشی، آثار هنری یک کودک اعجوبه هشت ساله را بر روی ماشین در کمتر از ۳۰دقیقه باز تولید کرده است.

شرکت مشهور ABB به‌تازگی موفق به طراحی و تولید نوعی روبات شده است که می‌تواند نقاشیهای شخصی یا آثار هنری مورد نظر صاحب ماشین را با دقت، کیفیت و ماندگاری بالا روی خودرو نقاشی کند.

مطالب مرتبط

خروش جوانان شورشی در دزفول و ماهشهر با شعار مرگ بر رئیسی

مسعود رجوی به جوانان شورشگر: بعد از کرونا خامنه‌ای و رئیسی می‌خواهند با گرانی و گرسنگی قتل‌عام کنند...