تظاهرات در شهرهای میهن

تظاهراتظاهرات در شهرهای میهن ـ دریک نگاه  ـ ۲۳اردیبهشت۱۴۰۱

مرگ بر گرانی با شعار مرگ بر دیکتاتور!

طنین شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و رئیسی. رئیسی حیا کن مملکتو رها کن در شهرهای میهن!

ادامه تظاهرات در شهرهای مختلف میهن: جونقان، دورود لرستان، ایذه، اندیمشک و اهواز،

در ایذه مأموران جنایتکار نیروی انتظامی با شلیک به روی مردم، چند تن را مجروح کردند.

در «جونقان» جوانان شورشی با آتش زدن لاستیک در وسط خیابان، مسیر تردد مأموران سرکوبگر را بستند. یک پایگاه بسیج ضدمردمی این شهر را تسخیر کرده و تا نیمه‌شب به جنگ و گریز با پاسداران ادامه دادند.

در «دورود لرستان» جوانان شورشی با مأموران درگیر شدند و جنگ و گریز در این شهر تا ساعتها ادامه داشت.

در اندیمشک، مأموران جنایتکار نیروی انتظامی به روی مردم آتش گشودند، جنگ و گریز جوانان شورشی اندیمشک با نیروهای سرکوبگر تا ساعتها ادامه یافت.

اعتراف خبرگزاری حکومتی ایرنا به تظاهرات و اعتراضهای مردم در شهرهای مختلف کشور

خبرگزاری حکومتی ایرنا به برگزاری تظاهرات در برخی شهرهای میهن اعتراف کرد و نوشت:

در شهرهای درود لرستان، ایذه، اندیمشک، یاسوج، دزفول، جونقان و فشافویه تظاهراتی برعلیه گرانی‌های اخیر برپا شد، این رسانه رژیم به شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر رئیسی اشاره‌یی نکرد.

تکذیب تظاهرات مردم توسط نماینده رژیم

در حالی‌که رسانه‌های حکومتی از تظاهرات مردم در شهرهای خوزستان از جمله در شهر دزفول خبر داده‌اند، «ورناصری» نماینده رژیم از مسجد سلیمان در یک اظهارنظر احمقانه گفت:

«هیچ تجمع اعتراضی در استان خوزستان نداشته و نداریم، برگزاری هر گونه اعتراض در خوزستان را تکذیب می‌کنم، فیلمهای منتشر شده «واقعی» نیستند، سرعت اینترنت در استان خوزستان عالی است».

شایان ذکر است که مردم قهرمان دزفول طی شبهای گذشته با شعار «مرگ بر خامنه‌ای، رئیسی- توپ، تانک، فشفشه آخوند باید کشته شد، به خیابان‌ها آمده و لرزه بر اندام رژیم آخوندی انداختند.

خبرهایی از سونامی گرانی‌ها

افزایش قیمت صددرصدی «شیرخام»

عضو انجمن صنایع لبنی از گران شدن دوباره شیرخام خبر داد.

در یک خبر دیگر تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد نهادهای حکومتی، کالاهای اساسی را به‌کشورهای دیگر صادر می‌کنند.

مردم قرار است از کالاهای اساسی محروم شوند

خبرگزاری حکومتی ایلنا، نوشت: کارگران «بعد از محرومیت از ساندویچ فلافل و سوسیس که هفته قبل اتفاق افتاد، اکنون قرار است از کالاهای اساسی دیگر هم محروم شوند».

این رسانه‌های حکومتی اذعان کرد: « کارگرانی دستمزد ناچیز و زیر خط فقرشان را هر چندماه یکبار می‌گیرند؛ اما هر روز با آزادسازی جدید قیمتها مواجه می‌شوند و بخشی از قدرت خرید به تاراج رفته‌شان باز هم از دست می‌رود».

ابراز وحشت پاسدار سلامی از اینترنت

پاسدار حسین سلامی سرکرده جنایتکار سپاه جهل و جنایت با اذعان به وضعیت زار و نزار رژیم گفت: «دشمن با استفاده از ماهواره، اینترنت و با شایعه، فراخوان تجمع و تحریک می خواهد ما را در خانه‌هایمان شکست دهد «. وی سپس با اعتراف به تنفر اجتماعی از ولی‌فقیه ارتجاع افزود: به خامنه‌ای «حمله، اهانت و جسارت» شد، اما غمگین و محزون نشد»

قاچاق سازمان‌یافته سوخت

قاچاق سازمان‌یافته سوخت در شرایطی ادامه دارد که سوخت‌بران زحمتکش بلوچ توسط نیروهای جنایتکار انتظامی سرکوب می‌شوند،

همایون صالحی، رئیس حکومتی کانون انجمنهای صنفی جایگاه‌داران، از قاچاق سازمانیافه سوخت خبر داد و گفت: وقتی از خط لوله یکی از بنادر، سوخت برداشت می‌شود، این قاچاق مربوط به کامیون‌دار و کولبر نیست، مطمئناً قاچاق سوخت بسیار سازمان‌یافته است و توسط جایگاه‌دار انجام نمی‌شود «.

۱۴ میلیون ایرانی هنوز واکسن کرونا نزده‌اند!

قادری رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد: حدود ۱۴میلیون نفر از مردم کشور هنوز دوز اول واکسن کرونا را هم تزریق نکرده‌اند و از میان افرادی که نوبت اول واکسن را دریافت کرده‌اند، ۶میلیون نفر دوز دوم را نیز تزریق نکرده‌اند. ۲۶میلیون نفر از مردم هم دوز سوم واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند.

اعتراض فرانسه به رژیم

فرانسه خواستار آزادی فوری دو شهروند گروگان گرفته شده خود در روز چهارشنبه توسط رژیم ایران شد. وزارت امور خارجه فرانسه این دستگیری بی‌اساس را محکوم کرد و سفیر رژیم ایران در پاریس را در اعتراض به این دستگیری، به وزارت‌خارجه فرانسه فراخواند.

دولت سریلانکا مقرات منع رفت وآمد را به‌طور موقت کاهش داد و مردم از این فرصت برای تأمین مایحتاج خود استفاده کردند.

اوکراین صادرات گاز روسیه را به اروپا در نقطه ترانزیتی شرق این کشور متوقف کرد و علت آن را سرقت گاز صادراتی توسط نیروهای تحت‌حمایت روسیه اعلام کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین درخواست فنلاند برای عضویت در ناتو را یک اقدام غیردوستانه فنلاند و اتحادیه اروپا خواند و تهدید کرد درخواست فنلاند، یک "تغییر بنیادی در سیاست خارجی آن کشور" است که روسیه را ناگزیر از پاسخگویی می‌کند.

مطالب مرتبط

خبر فوری ـ تظاهرات تهران، ایذه، دزفول و شهرهای خوزستان

خیزش و اعتراضهای مردمی در اهواز، ایذه، شهر کرد، دورود، جونقان، تهران و اندیمشک در اعتراض به گرانی