سرکرده جنایتکار پلیس تهران ـ انگشت اتهام به سمت پلیس به‌عنوان حافظ امنیت نشانه می‌رود

وحشت سرکرده جنایتکار پلیس تهران، انگشت اتهام به سمت پلیس به‌عنوان حافظ امنیت نشانه می‌رود ـ در یک نگاه ـ ۲۶اردیبهشت۱۴۰۱

حسین رحیمی سرکرده جنایتکار پلیس تهران در وحشت از سرنوشت نیروهای سرکوبگر رژیم گفت: پس از هر رخدادی انگشت اتهام به سمت پلیس به‌عنوان حافظ امنیت نشانه می‌رود. پلیس بر اساس وظیفه خود به انجام وظیفه می‌پردازد

وحشت از قیام

وزارت کشور رئیسی جلاد در وحشت از قیام و هر گونه تجمع جوانان طی بخشنامه‌یی اعلام کرد تمامی مسابقات فوتبال در سطح لیگهای برتر یک و دو و سه در ورزشگاهها بدون تماشاگر برگزار می‌شود و علت آن را «وضعیت شکنندهٴ بیماری کرونا» عنوان کرد.

تظاهرات و قیام

خشم و خیزش در شهرهای میهن!

شامگاه یکشنبه ۲۵اردیبهشت، به‌رغم اقدامات و تدابیرگسترده سرکوبگرانه، اعتراضات مردمی علیه گرانی وارد پنجمین روز خود شد.

شهرکرد از جمله شهرهایی بود که شب‌گذشته خبر قیام در آن منتشر شد. این در شرایطی بود که رژیم تلاش کرد با قطع اینترنت، از انتشار خبرهای قیام در شهرها جلوگیری کند.

مردم خشمگین و جوانان شورشی در شهرکرد با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر رئیسی، دست به تظاهرات زده و تصویر بزرگ خامنه‌ای را پایین کشیدند. جوانان دلیر شهر کرد با مأموران جنایتکار انتظامی که به سمت تظاهر کنندگان گاز اشک آور پرتاب کرده بودند درگیر شدند و به مقاومت پرداختند.

شنبه شب نیز جوانان شورشگر سورشجان در نزدیکی شهر کرد با شعار توپ، تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه تظاهرات کردند

محمدرضا صباغیان عضو مجلس ارتجاع گفت: قیمت اجاره مسکن طی یک‌سال گذشته ۴۵درصد افزایش یافته و خانه‌یی که هزینه رهن آن در سال گذشته ۴۵۰میلیون تومان بوده، اکنون به ۷۵۰میلیون تومان رسیده است.

هادی هاشمی سرکرده اسبق پلیس راه رژیم در یک جنگ باندی با اشاره به مافیای حامی خودروسازان گفت: پشت سر خودروساز مافیایی قرار دارد که از آن حمایت کرده و کشور را به سکوت وادار می‌کند.

بنا‌به گزارشهای دریافتی روز شنبه دو کودک در منطقه دشتیاری هنگام برداشتن آب از هوتک (برکه آبی که برای جمع‌آوری آب آشامیدنی از آن استفاده می‌کنند) به داخل آن سقوط کرده و جان باختند. معلم جوان روستا نیز در تلاش برای جان این دو کودک، در هوتک غرق شد و جان خود را از دست داد.

در یک رویداد مشابه، یک کودک دیگر هم در روستای «عیدو بازار» در حادثه‌یی مشابه غرق شد.

رضی حاجی آقامیری عضو شورای حکومتی شهر تهران گفت: سازمان زمین شهری و آبفا گزارشهایی داده‌اند که فرونشست زمین در حال گسترش است و وضعیت جالب نیست، بگونه‌ای که حوالی بزرگراه آزادگان فرونشست داریم. فرونشست جدی است و در برخی نقاط اتفاق افتاده است».

آقامیری رئیس هیأت مدیره شرکت صادرات قالی گفت: با اقدامات غیرکارشناسانه در سالهای اخیر فرش ایرانی را مقطوع النسل کردند. از زمانی که همتی مصوبه تعهد ارزی بانک مرکزی را گذاشت در واقع تیرخلاص را به این بخش زده شد.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

ضربه به حزب‌اله مزدور رژیم در انتخابات لبنان

رویترز گزارش داد: نتایج اولیه انتخابات پارلمانی در لبنان نشان می‌دهد حزب‌الله لبنان با تحمل یک ضربه، برخی از کرسیهایش را از دست داد. و حزب رقیب کرسی‌های جدیدی به‌دست آورد.

پوتین رئیس‌جمهور روسیه در پیامی به رئیس‌جمهور فنلاند، کنارگذشتن بیطرفی و پیوستن به ناتو را یک اشتباه خواند و گفت اینکار به روابط دو کشور آسیب می‌رساند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اولین نشست سران در واشنگتن با رهبران انجمن کشورهای جنوب شرقی آسیا را آغاز یک &#۳۹;عصر جدید&#۳۹; در روابط بین آمریکا و اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا خواند .

معاون ناتو گفت اعضای ناتو به درخواست‌های فنلاند و سوئد مثبت نگاه می‌کنند و ازعضویت آنها به‌عنوان «نزدیک‌ترین شرکا» ی ناتو استقبال می‌کند.

روز یکشنبه ۲۵اردیبهشت اولین ماه گرفتگی کامل سال‌جاری انجام شد، این ماه گرفتگی باعث شد که ماه به‌طور موقت قرمز دیده شود. این ماه گرفتگی در همه نقاط کره زمین یکسان مشاهده نشد

دیدار هئیتی از سناتورهای جمهوریخواه از کی‌یف

یک گروه از سناتورهای جمهوریخواه به سرپرستی «میچ مک‌کانل» در کی‌یف با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین دیدار وگفتگو کردند.

سناتور میچ مک‌کانل حمایت گستردهٔ دو حزبی از اوکراین در واشنگتن را مورد تأکید قرار داد و گفت:

«دفاع از اصل حق حاکمیت، حمایت از ثبات در اروپا و اعمال هزینه بر تجاوز آشکار روسیه، تأثیری مستقیم و حیاتی روی امنیت ملی آمریکا و منافع حیاتی آن دارد. کمک به اوکراین برای پیروزی در این جنگ کاملاً در راستای منافع ملی ماست».

رئیس‌جمهور اوکراین در این دیدار از هیأت آمریکایی خواستار شناسایی دولت روسیه به‌عنوان یک دولت حامی تروریسم شد.

راه‌اندازی پروژه نامه‌رسانی با پهپاد به مناطق درافتاده در انگلستان

اداره پست انگلستان تصمیم دارد پروژه نامه‌رسانی با پهپاد به مناطق دورافتاده را راه‌اندازی کند.

شرکت پست انگلستان می‌خواهد ۵۰ مسیر هوایی برای جابه‌جایی محموله‌های پستی ایجاد کند و تا سه سال آینده ۲۰۰پهپاد به ناوگان این پروژه اضافه کند. پهپادها به‌علت وزن سبک و بدون سرنشین بودن، سوخت کمتری مصرف می‌کنند و می‌توانند تولید گاز کربینک را تا ۳۰درصد کاهش دهند. این پهپادها می‌توانند تا صدکیلو گرم بار را دوبار در روز به این مناطق برسانند.

مطالب مرتبط

تظاهرات مردم دلیر و به‌جان آمده شهر کرد از گرانی با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر رئیسی

تظاهرات یاران شورشگر در حمایت از قیام مردم و جوانان شورشی در شهرهای میهن