گرانی و کمیابی نان و رو آوردن مردم به خرید سیب زمینی

به‌دنبال حذف ارز ترجیحی و گرانی سرسام‌آور کالاهای اساسی، نان هم به سختی به دست هموطنان می‌رسد ـ ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۱

به اظهارات شماری از هموطنانمان در شهرهای مختلف در رابطه با گرانی و کمیابی نان توجه فرمایید:

یک خانم هموطن:  با سلام امروز ۲۶/۲/۱۴۰۱ هستش نانوایی محل ما الآن پنج روز هستش که پخت نمی‌کنه و یک برگه نوشته به‌علت این‌که آرد نداریم تا اطلاع ثانوی نان پخت نمی‌کنیم. من رفتم از مغازه نون بسته‌یی خریدم این نانها ببینید که چه‌قدر کوچولو هم هستش خریدم ۱۹هزار نزدیک ۲۰هزار تومان. چهار تا دونه نونه. حالا آرد هم که اصلاً نیست. این هم از فروشگاه خریدم فروشنده می‌گفت که بخر که قیمت جدیدش عوض شده. این هستش وضع ما حتی نان هم گیرمان نمیادش.

یک  جوان هموطن:  الآن میزان یارانه‌ای که بردند بالا، اصلاً برابری نمی‌کنه با این افزایش قیمتها. چهار تا قلم جنس به‌قول خودشون رفته بالا، ولی خب، تمامی اجناس الآن افزایش قیمت پیدا کردند. یعنی ما قبلاً میومدیم با برای مثال با ۵۰۰تومان سه تا کیسه پلاستیک جنس می‌خریدیم الآن با ۵۰۰تومان یک کیسه هم به‌زور میشه. الآن اون بالایی‌هاش که هیچی. ولی اون پدری که کارگره، جوانی که دستش توی جیب خودشه می‌خواد زندگی آینده‌اش رو بسازه واقعا خیلی سخته.

یک هموطن :  این‌جا میدون تره‌بار جنت‌آباد هست. مردم همه رو آوردند به سبزیجات. همه دارند سیب‌زمینی و پیاز می‌خرند که آپ‌پز بخورند هیچ خبری از مرغ و تخم‌مرغ نیست با قیمتهای جدید.

یک هموطن دیگر:  با سلام امروز ۲۶اردیبهشت مشهد، این فکر کنم دهمین یا پانزدهمین نانوایی است که تونستیم دو تا نون بالأخره بگیریم ازش. سر صبح می‌خواهیم برویم سر کار. اصلاً وضعیت جنگی‌ایه، قرمز.

مطالب مرتبط 

خیزش هموطنان در شهر گلپایگان در اعتراض به موج گرانی‌ها ـ خبر فوری

گرانی و شلیک توپخانه شوک‌های قیمتی دولت رئیسی!