وحشت نیروهای سرکوبگر  از خیزش جوانان دزفول

وحشت نیروهای سرکوبگر  از خیزش جوانان دزفول ـ در یک نگاه ـ ۲۹اردیبهشت۱۴۰۱

گذشته در وحشت از خیزش جوانان دزفول، نیروهای سرکوبگر از مناطق مختلف وارد شهر شدند که مورد تمسخر جوانان قرار گرفتند.

رژیم با قطع اینترنت هم‌چنان تلاش می‌کند اخبار خیزش در شهرهای مختلف را پنهان کند. به تصاویر جدیدی از خیزش هموطنان شهرکردی توجه کنید.

فاکس نیوز در گزارشی با انتشار فیلمی از عملیات کانونهای شورشی نوشت: سران رژیم ایران با فشار مردم مواجه هستند، مردمی که به اقتصاد به گِل نشسته این رژیم اعتراض می‌کنند.

پاسدار جنایتکار سلامی سرکرده سپاه، با هشدار نسبت به اوضاع و احوال این روزهای رژیم گفت: «اگر به موقع عمل نکنیم و به‌سرعت در سنگرها حاضر نشویم و مقدمات نبرد را از قبل آماده نکرده باشیم، دشمن بر ما غالب می‌شود».

فربد عضو هیأت مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی گفت: نرخ لبنیات ۸۷درصد افزایش یافته است. قیمت شیر از کیلویی ۶هزار و ۴۰۰تومان به کیلویی ۱۲هزار تومان ارتقا پیدا کرد

روزنامه آفتون بلادت سوئد به‌نقل از مؤسسه تحقیقات دفاعی سپو، نسبت به‌فعالیتهای جاسوسی رژیم ایران در این کشور هشدار داد

معین الدین سعیدی عضو مجلس ارتجاع در مورد ساختار فاسد نظام بانکی رژیم آخوند گفت: «نظام بانکی ما ربا اندر ربا اندر ربا است».

گرانی مسکن

گرانی نجومی مسکن، کمر مردم را شکسته است.

سایت حکومتی شرق، در گزارشی تصویری به گرانی‌های سرسام‌آور قیمت و اجاره‌بهای مسکن، اذعان کرد و گفت که در دوران رئیسی این گرانی‌ها بسیار شدیدتر شده است.

این سایت حکومتی هم‌چنین گفت بسیاری از مردم که تا پیش از این آپارتمانهای ۱۲۰ تا ۱۳۰متری داشتند، مجبورند با همان هزینه اکنون در پی آپارتمانهای ۶۰متری باشند.

توئیت نماینده کنگره آمریکا

دان بیکن نماینده کنگره آمریکا: مردم ایران خواستار حکومتی هستند که به حقوق‌بشر آنها احترام بگذارد. مردم ایران خواهان آزادی و حکومتی هستند که آنها بتوانند به آن احترام بگذارند. ما امیدواریم که روزی به‌زودی شاهد ایرانی باشیم که از آزادیهای شهروندان خودش محافظت کند، یک ایران، عاری از سلاح هسته‌یی و در صلح با همسایگانش، و جدایی دین از دولت باشد.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

وزیر امور اروپایی فنلاند می‌گوید دلیل پیوستن ما به ناتو بیرحمی است که از جانب روسیه در جنگ اوکراین مشاهده می‌کنیم زیرا مردم ما می بینند که چه همسایه‌ای داریم.

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد در صورت حمله روسیه به فنلاند و سوئد حتی در فاصله‌یی که این دو کشور منتظر پیوستن به ناتو هستند، اتحادیه اروپا از آنها دفاع خواهد کرد.

پس از انتشار ویدئوی کشتار جمعی دست‌کم ۴۰ سوری توسط ارتش و شبه‌نظامیان اسد توسط آسوشیتدپرس و دفن آنها در یک گور جمعی، ۱۷ سازمان مردم‌نهاد سوری از شورای امنیت سازمان ملل خواستار تحقیق در این مورد شدند.

رسانه‌های بین‌المللی خبر دادند که جعبه سیاه هواپیمای چینی که در ماه مارس گذشته سقوط کرد نشان می‌دهد که سقوط این هواپیما به‌صورت عمدی بوده و توسط فردی که به کابین خلبان آمده بود انجام شده است.

رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش دادند «کیم جونگ اون» حاکم این کشور با انتقاد از سکون و بی‌تحرکی مقامات عالی کشورش در برابر شیوع کرونا، اقدامات آنان را ناپخته و ناکافی خواند. این اظهارات در پی گسترش موج سنگین کرونا در کره شمالی است.

لوکاشنکو رئیس‌جمهور بلاروس قوانین مربوط به مجازات اعدام در این کشور را از روز چهارشنبه ۲۸اردیبهشت تغییر داد. تا از این پس هر گونه اقدام اپوزیسیون را که دولت آن را تروریستی تلقی کند، مشمول مجازات اعدام شود.

انتشار غیرمنتظره انتقاد‌های یک نظامی قدیمی روسیه از جنگ اوکراین در تلویزیون این کشور

به‌نوشته «نیویورک تایمز» آمریکا، سرهنگ بازنشسته میخائیل خوداریونوک، طی برنامه «۶۰قیقه» در شبکه «روسیه ـ ۱» به مجموعه‌یی از مشکلاتی اشاره کرد که باعث شکست روسیه در رسیدن به اهداف مورد نظر در اوکراین می‌شود، از جمله پایین بودن روحیه، اتحاد کشورهای غربی بر علیه روسیه و اقدام روسیه در گردآوری تعداد زیادی نیروی سرباز توجیه نشده از مناطق دوردست.

خوداریونوک گفت: ما در یک انزوای ژئو سیاسی کامل به‌سر می‌بریم و تمام جهان بر علیه ما است، حتی اگر نخواهیم این وضعیت را به رسیمت بشناسیم»، وی گفت: «منابع روسیه در زمینه نظامی، سیاسی و تکنیکی محدود است.

مقاومت مردم اوکراین

مردم جنوب اوکراین به خبرنگارانی که از جنوب اوکراین بازدید می‌کنند می‌گویند ما مردمی با اعتماد به‌نفس و سرسخت هستیم و متجاوزان را از خانه‌مان بیرون خواهیم راند زیرا اینجا خانه ماست و نمی‌خواهیم آن را به دشمن بدهیم.

گشوده شدن درهای کاخ ریاست‌جمهوری کره به روی مردم

کاخ سابق ریاست‌جمهوری کره جنوبی بعد از ۷۴سال به روی بازدیدکنندگان باز شد. این کاخ در دامنه یک کوه بنا شده است که به‌شدت محافظت می‌شد و ورود برای عموم به داخل آن ممنوع بود.

ساخت خودروهای الکتریکی

شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی اعلام کرد که قصد دارد تا سال۲۰۳۰ حدود ۱۶میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار در ساخت خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کند.

مطالب مرتبط

قتل یک هموطن در دزفول توسط ماموران سرکوبگر نیروی انتظامی

ای‌بی‌سی نیوز: اعتراضات خونین در ایران فقط به قیمت مواد غذایی نیست