تلویزیون رژیم: یک سر این فراخوانها برای تظاهرات را که بگیریم به مجاهدین می‌رسیم

تلویزیون رژیم: یک سر این فراخوانها برای تظاهرات را که بگیریم به مجاهدین می‌رسیم ـ ۳۰اردیبهشت۱۴۰۱

رویترز: نیروهای امنیتی رژیم ایران روز پنجشنبه برای متفرق کردن معترضان ضددولتی در چندین استان، گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور شلیک کردند. معترضان خواستار سقوط سران رژیم ایران شده‌اند.

رویترز: تصاویر شبکه‌های اجتماعی روز پنجشنبه معترضان را نشان می‌دهد که تصاویر خامنه‌ای، را سوزانده و شعار می‌دهند ما حکومت آخوندی را نمی‌خواهیم.

روزنامه الشرق‌الأوسط: نیروهای امنیتی رژیم ایران روز پنجشنبه برای متفرق کردن معترضان ضددولتی در چندین استان، گلوله‌های مستقیم و گاز اشک‌آور شلیک کردند و اعتراضات ناشی از افزایش قیمت مواد غذایی هم‌چنان گسترش یافت.

عفو بین‌الملل: احمد رضا جلالی دکتر «سوئدی» ایرانی تبار به گروگان‌گرفته شده، در معرض تهدید اعدام تلافی‌جویانه به‌منظور تحویل دادن اسدالله اسدی و حمید نوری توسط بلژیک و سوئد قرار دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد احمد جلال رضا عبدالله، تسهیل کننده مالی حزب‌الشیطان و پنج نفر از همکاران او و ۸ شرکت وابسته به حزب‌الشیطان در لبنان و عراق را لیست‌گذاری کرده است

آخوند مصباحی مقدم عضو خبرگان ارتجاع: افزایش ۱۰الی ۲۰درصدی قیمتها، گِرهی از هزار توی مشکلات اقتصاد ایران باز نمی‌کند.

بیش از ۹۰درصد جامعه دیگر امکان خرید مرغ ندارند!

سایت حکومتی بازار در گزارشی درباره حذف ارز ترجیحی توسط رئیسی جلاد نوشت: «ظرف یک هفته گذشته فروش مرغ و تخم‌مرغ به‌یک‌سوم کاهش یافته است. الآن مردم به‌دنبال جگر مرغ و سنگدان، دل و حتی پوست مرغ هستند».

این سایت حکومتی افزود: مردم «توان خرید مرغ ۳۰هزار تومانی را هم نداشتند، چه رسد به خرید مرغ ۶۰هزار تومانی».

گرانی مسکن

تیغ جراحی اقتصادی رئیسی تنها بر گلوی مردم است!

سلطانی، اقتصاددان حکومتی در گفتگو با رسانه‌های رژیم دربارهٴ گرانی سرسام‌آور مسکن گفت: «سهم ۳۵درصدی هزینه مسکن از سبد خانوار، اکنون از ۶۰درصد هم فراتر رفته است».

این اقتصاددان حکومتی اذعان کرد که علت این وضعیت، دزدی‌ها و رانت‌خواریهای حکومتی است وی گفت: «برای رانتهایی که در کشور ایجاد شده، نامی جز غارت نمی‌شود گذاشت. اما دولت (رئیسی) علاقه‌یی برای مقابله با آن ندارد و برای تأمین کسریهای خود، شوک قیمتی را در دستور کار قرار می‌دهد».

سلطانی گفت: «مردم می‌بینند که تیغ جراحی اقتصادی» رئیسی، فقط برای آنان تیز است!

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

دیدار وزیردفاع آمریکا و عربستان

وزیر دفاع آمریکا در دیدار معاون وزیر دفاع عربستان که برای شرکت در کمیته مشترک استراتژیک دو کشور به واشنگتن سفر کرده است، گفت: با عربستان درباره فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم ایران در منطقه هم‌نظر است.

دیدار جو بایدن

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا با سران کشورهای سوئد و فنلاند دیدار کرد. موضوع این دیدار درخواست پیوستن این دو کشور به ناتو بود. بایدن تأکید کرد ناتو یک پیمان دفاعی است. "ماگدالنا اندرسون"نخست‌وزیر سوئد، در نشست خبری مشترک با رؤسای‌جمهور فنلاند و آمریکا در واشنگتن گفت: حمله روسیه به اوکراین باعث شد درخواست پیوستن به ناتو را مطرح کنیم.

هولوکاست

دو تن از قربانیان هولوکاست پس از ۷۸سال با یکدیگر دیدار کردند.

جورج برچی و فرانک شاتز ، دو تبعه مجارستان هستند که ۷۸سال پیش با یکدیگر از اردوگاه کشتار جمعی نازی‌ها فرار کردند. روز گذشته این دو پس از ۷۸سال در لس‌آنجلس با یکدیگر دیدار کردند

مطالب مرتبط

عناوین خبرهای ایران و جهان ـ پنجشنبه

واشینگتن پست: تظاهرکنندگان در سراسر ایران خواستار مرگ خامنه‌ای و رئیسی و سقوط رژیم هستند