بازداشت شماری از هموطنان اهل ملکشاهی به خاطر تظاهرات علیه گرانی

بازداشت شماری از هموطنان اهل ملکشاهی به خاطر تظاهرات علیه گرانی ـ ۳۱اردیبهشت۱۴۰۱

پاسدار «القاصی مهر» سرکرده نیروی سرکوبگر انتظامی ایلام روز پنجشنبه به رسانه‌های حکومتی گفت: شامگاه چهارشنبه ۲۸اردیبهشت شماری از هموطنان اهل ملکشاهی به‌علت تظاهرات اعتراض به گرانی و حمایت از قیام در دیگر شهرها بازداشت شده‌اند.

از سوی دیگر رسانه‌های محلی گزارش دادند پس از تظاهرات و بازداشت‌ها، شامگاه چهارشنبه گروهی ناشناس به سوی کلانتری ملکشاهی تیراندازی کرده و با نیروهای مستقر در کلانتری درگیر شدند، پس از آن نیز در ساعت ۲ بامداد بانک صادرات ملکشاهی به آتش کشیده شده و ساعت ۳ بامداد یگ درگیری دیگر با نیروهای انتظامی روی داد.

اهالی ملکشاهی گفتند بازداشتها به‌علت ناتوانی رژیم در مقابله با تظاهرات مردم و ناتوانی در مقابله با مهاجمان به پاسگاه و بانک صادرات ملکشاهی بوده است.

سعیدی، امام جمعهٔ خامنه‌ای در قم: دشمنان نظام به‌دنبال ضربه زدن به نظام با آشوب‌های اخیر هستند. مردم باید کاملاً به هوش باشند و رد پای دشمن را در این آشوب‌ها مشاهده کنند.

آخوند علم‌الهدی: دشمن می‌خواهد ولایت فقیه را از ما بگیرد (نیروهای نظام). توجه کنند که منتظر ورود نیروی انتظامی نباشند و خودشان احساس وظیفه کنند.

فرافکنی آخوند لایینی، امام جمعه خامنه‌ای در ساری: تمام دنیای استکبار بسیج شده است تا این جراحی اقتصادی دولت سیزدهم انجام نشود. می‌خواهند به‌مردم القا کنند نظام ناکارآمد است.

یک خودروی مهمات نیروهای سرکوبگر رژیم در ورامین منفجر شد. ارگانهای رژیم علت را ترکیدن لاستیک و آتش گرفتن مهمات اعلام کردند.

محمد حسین عادلی، دیپلمات رژیم و رئیس پیشین بانک مرکزی: هیچ‌کدام از کشورهای همسایه ما، رابطه عادی با نظام ندارند چون از تحریم‌ها می‌ترسند.

روز گذشته شاخص هوای قصر شیرین در وضعیت قهوه‌ای، یعنی خطرناک و بحرانی وضعیت هوا قرار گرفت.

به گزارش دیدبان حقوق‌بشر سوریه، در اولین ساعات بامداد امروز محموله‌های تسلیحاتی رژیم ایران در فرودگاه دمشق که در حال انتقال به حزب‌الله لبنان بود، هدف حملات هوایی اسراییل قرار گرفت، دست‌کم ۳تن کشته و خسارت‌های مادی فراوانی به‌بار آمد.

معاون امور مجلس رئیسی

حسینی، معاون امور مجلس رئیسی جلاد تلاش کرد بر خشم عمومی به‌خاطر گرانی‌های سرسام‌آور ناشی از حذف ارز ترجیحی توسط رئیسی، سرپوش بگذارد.

معاون رئیسی، نفرت اجتماعی از رژیم را ناشی از «توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمن» نامید و گفت: «دشمن با فضاسازیهای کاذب تلاش می‌کند تا مردم را از اقدامات دولت رئیسی ناامید کند!».

حسینی هم‌چنین اعتراف کرد رژیم دچار «مشکلات و تنگناهای» مختلف است و یک قلم هر ماه ۱۰هزار میلیارد تومان بدهی قبلی دارد.

این مواضع سراسیمه در شرایطی است که دولت رئیسی در حال گران کردن نجومی و شتابان تمامی کالاهای اساسی مردم است.

آخوند شهیم، از ائمه جمعه‌بازار خامنه‌ای: مردم در کوچه و خیابان به آخوندها بدگویی می‌کنند

مردم در کوچه و خیابان به آخوندها بدگویی می‌کنند!

آخوند شهیم، از ائمه جمعه‌بازار خامنه‌ای به‌شدت فقر مردم، به‌خاطر طرح غارتگرانهٔ حذف ارز ترجیحی اذعان کرد. او هم‌چنین به تشدید نفرت عظیم اجتماعی از آخوندهای حکومتی ابراز نگرانی کرد و نسبت به متزلزل شدن رژیم هشدار داد.

«... بعضی در زیر این طرح دارند له می‌شوند ما هم داریم می‌بینیم اما چاره‌ای نیست راه دیگری نیست! بحران پیش می‌آید اگر این اتفاق نیفته...

اینهم وضعیتی است که می‌بینید در هر کجا هر اتفاقی افتاد جبهه‌ها و نگاهها اول به سمت روحانیت می‌رود اینقدری که دارند متزلزل می‌کنند جامعه اعتقاد جامعه را نسبت به روحانیت نسبت به هیچ قشر دیگری را نمی‌بینیم تو کوچه و خیابان و بازار رد می‌شوی اولین بدگویی که می‌کنند به قشر روحانیت است. ». .

پول رژیم در کره

پول‌های بلوکه شدهٔ رژیم ایران، گروگان سیاستهای ضدمردمی اتمی آخوندها

در جریان نشست پرسش و پاسخ سخنگوی کاخ‌سفید و مشاور امنیت ملی آمریکا، که پس از سفر بایدن به کره جنوبی برگزار شد، خبرنگاران دربارهٔ پول‌های مسدود شدهٔ رژیم در کرهٔ جنوبی سؤال کردند.

جیک‌سولیوان، مشاور امنیت ملی باید پاسخ داد: موضع ما این است که تا زمانی که رژیم ایران به پیشبرد برنامهٔ هسته‌یی خود ادامه می‌دهد، تحریم‌ها علیه این رژیم باید ادامه یابد.

سولیوان ادامه داد: آمریکا با متحدانش کار می‌کند تا حفظ فشار بر رژیم ایران از طریق تحریم‌ها ادامه یابد.

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

سفر رئیس‌جمهور آمریکا به آسیای شرقی

روز گذشته جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا سفر خود به آسیای شرقی را آغاز کرد. نخستین مقصد بایدن کرهٔ جنوبی است. رئیس‌جمهور آمریکا در این سفر ضمن دیدار با همتای خود از کارخانهٔ ساخت تراشه‌های کامپیوتری سامسونگ نیز بازدید کرد.

ژاپن، ایستگاه بعدی بایدن در این سفر است.

مطالب مرتبط

عناوین خبرهای ایران و جهان ـ جمعه

مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در ۶۰ثانیه – جمعه ۳۰اردیبهشت۱۴۰۱