مقاله سناتور توریسلی در نیوجرسی گلوب ـ با حضور پمپئو کنار خانم رجوی همه شکاف ها کنار گذاشته شد

نیوجرسی گلوب آمریکا مقاله سناتور رابرت توریسلی با عنوان: وزیر پمپئو به انقلاب جدید ایران چشم دوخته است ـ ۳۱ اردیبهشت۱۴۰۱

با حضور مایک پمپئو در کنار خانم رجوی همهٔ شکافها و شک و تردیدها کنار گذاشته شد

فقط یک گروه جنبش اپوزیسیون ایرانی با منابع، پشتیبانی و رهبری برای جایگزینی رژیم وجود دارد

مقاله سناتور توریسلی در نیوجرسی گلوب

سناتور رابرت توریسلی طی مقاله‌یی در نیوجرسی گلوب، می‌نویسد: «حمایت مایک پمپئو، وزیر امور خارجهٔ قبلی آمریکا از مقاومت ایران در کمپ اشرف در آلبانی در این هفته ممکن است فصل آخر را به‌داستان انقلاب جدید ایران اضافه کند. قطعات بالأخره سر جای خود قرار گرفتند.

پس از انقلاب سال۱۳۵۷، ایران شاهد دهه‌ها آزار، شکنجه و استبداد بوده است. ترکیبی از منفعت شخصی و بی‌توجهی خوش‌خیالانه جامعه بین‌المللی، به‌رژیم تهران این فرصت را داد تا منبع اصلی تروریسم حکومتی در جهان را تقریباً بدون مانع ایجاد کند.

۴دهه امتیاز دادن برای تشویق رژیم به‌تغییر رفتارش توسط دولتهای غربی در دو سوی اقیانوس اطلس، کافی است تا شکست این رویکرد را تشخیص بدهیم.

وزیر خارجه پمپئو، گفت: «یک عامل مفقود جدی در سیاست ایالات‌متحده در قبال ایران فقدان حمایت سیاسی از اپوزیسیون سازمان‌یافته بوده است».

وی افزود: «تحت رهبری خانم رجوی، شورای ملی مقاومت در حال پی‌ریزی یک جمهوری آزاد، مستقل و دمکراتیک در ایران است».

سناتور توریسلی در ادامه مقاله خود می‌افزاید: «مجاهدین خلق پیشاپیش روابط قوی‌یی با کنگره ایالات‌متحده و تعداد بسیاری از نمایندگان پارلمان در سراسر اتحادیه اروپا برقرار کرده بود. هارپر نخست‌وزیر پیشین کانادا و وزرای خارجه جان برد از کانادا، جولیو ترتزی از ایتالیا و میشل آلیو ماری به‌طور مکرر در برنامه‌های مجاهدین خلق شرکت کرده‌اند.

حضور مایک پمپئو در هفته گذشته در کنار خانم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران، عنصر جدیدی را اضافه کرد. همه شکافها و شک و تردیدها کنار گذاشته شد. فقط یک جنبش اپوزیسیون ایرانی با منابع، پشتیبانی و رهبری برای جایگزینی رژیم وجود دارد.

این واقعیتی است که خود رژیم از طریق چندین توطئه برای حملات تروریستی علیه سازمان و تمرکز تقریباً وسواس‌گونه‌اش بر فعالیت‌های این سازمان به‌بهترین وجه نشان داده است. کانونهای سازماندهی‌شده که توسط مجاهدین خلق ایجاد شده‌اند اکنون در سراسر کشور تظاهرات را ترویج می‌کنند. آنها در حال ایجاد اپوزیسیون متحد متمرکز بر روی صحنه‌یی هستند که ظاهراً مایک پمپئو با سخنان خود آن‌را تشخیص داد.

مطالب مرتبط 

ای.یو. ریپورتر ـ پمپئو در بازدید از مقر اپوزیسیون ایران در آلبانی خواستار حمایت بیشتر از مقاومت ایران شد

کن بلکول: سفر پمپئو به‌اشرف۳ یک چراغ‌راهنما برای عملی‌ترین و مناسب‌ترین سیاست در قبال ایران است