تیراندازی در پتروشیمی دهلران ـ در یک نگاه

در اولین ساعات امروز، حراست پتروشیمی دهلران توسط افراد ناشناس هدف تیراندازی قرار گرفت ـ در یک نگاه ـ ۳خرداد۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری تروریستی تسنیم، در اولین ساعات بامداد امروز گشت حراست پتروشیمی دهلران توسط افراد ناشناس هدف تیراندازی قرار گرفته و یک مأمور رژیم مجروح شد.

کانال حکومتی خبر فوری: در تاریخ ۲۸آبان ۱۴۰۰ معاونت پیشگیری سازمان آتش‌نشانی آبادان در خصوص ساختمان فرو ریخته (متروپل) هشدار داده بود ولی سرانجام آن هشدار، فقط نشنیده گرفتن هشدار و ریزش ساختمان بود... !

ادامه خشم و اعتراض مردم آبادان در پی فرو ریختن یک ساختمان ۱۰طبقه با دهها کشته و مجروح، که دهها نفر هم‌چنان در زیر آوار مانده‌اند.

فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس ارتجاع با اشاره به صادرات برق گفت: «باید به مردم بگوییم که ما نیاز به تأمین ارز داریم و به همین دلیل روند صادراتی ادامه می‌یابد و به همین دلیل باید صبر داشته باشیم که ممکن است منجر به دو ساعت خاموشی در روز شود».

نجف زاده عضو کمیسیون عمران مجلس ارتجاع گفت: در عمر ۹ماهه دولت اتفاق جدیدی در حوزه مسکن رخ نداده الآن ضرب آهنگ کار در تولید مسکن به‌شدت کُند است و بسیاری از شهرها و استانها هنوز به مرحله تأمین زمین نرسیدند که باعث شده التهاب در بازار مسکن بیشتر شود.

غریب‌نواز، کارشناس حکومتی دفتر مطالعات رفاه: در دو شهرستان هرسین و خرمشهر حدود ۹۶درصد از کودکان در معرض ترک‌تحصیل نیازمند حمایت مالی هستند و اگر سیستم حمایت اجتماعی نتواند از آنها حمایت کند بازمانده از تحصیل می‌شوند.

جمالی نوبندگانی عضو پیشین مجلس ارتجاع در لاپوشانی سیاستهای تروریستی رژیم و انزوای جهانی ناشی از آن گفت: اروپایی‌ها دست در تحریم‌های ثانویه آمریکا دارند. دقت کنید که مایل به فروش گاز به اروپایی‌ها هستیم اما آنها نمی‌خرند.

 

رسوایی تلویزیون رژیم

تلویزیون حکومتی برای سرپوش گذاشتن بر سیاست غارتگرانه رئیسی تحت عنوان جراحی اقتصادی، این‌روزها گزارشهایی پخش می‌کند که در آنها عده‌یی دستچین شده از تأثیر مثبت یارانه‌ها در بهبود زندگی خود می‌گویند

این اقدام آن‌چنان رسواست که مورد تمسخر رسانه‌های خود رژیم هم قرار گرفته است. از جمله کانال حکومتی چند ثانیه با صداگذاری روی یکی از این گزارشهای تلویزیون رژیم نوشت: «فرض کن در دنیایی موازی، صدا و سیمایی داشتیم که حرفِ دلِ مردم را می‌گفت!»

 

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

حمله به شهردار دست‌نشانده اشغالگر زاپوریژیا در ا وکراین

اداره امور نظامی اوکراین در منطقه «زاپوریژیا» اعلام کرد «آندری شوچیک» (یک همدست دشمن) که از سوی مسکو به سمت شهردار شهر «زاپوریژیا» منصوب شده، در یک عملیات پارتیزانی هدف حمله قرار گرفت و به‌شدت مجروح شد.

 

تشدید تب مسابقه تسلیحاتی در پی جنگ اوکراین.

به گزارش «ساوت چاینا مورنینگ پست» چین مشغول ساخت و آزمایش موشکهای مافوق صوتی است که می‌توانند خودروهای در حال حرکت را با دقت کسری از ثانیه نابود کنند

 

خسارات جنگی روسیه

نیروهای مسلح اوکراین، خسارت‌های جنگی روسیه تا تاریخ ۲۳ماه مه را اعلام کرد.

این خسارتها عبارتند از:

۲۹۲۰۰ سرباز

۲۰۴فروند هواپیما

۱۲۹۳دستگاه تانک

۱۷۰ فروند هلیکوپتر

۳هزار و ۱۱۶دستگاه نفر بر

۱۳ قایق و کشتی

۶۰۴ سامانه توپخانه

۴۷۶ پهپاد

۲۰۱ سکوی پرتاب موشک

۴۳دستگاه تجهیزات ویژه

تعداد ۹۳ سامانه ضدهوایی

۲۲۰۶ وسیله نقلیه جنگی و تانکر سوخت

۱۱۰ موشک کروز

بیش از ۱۰۰میلیون آواره در جهان

فیلیپو گراندی رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد برای اولین بار تعداد آوارگان در سراسر دنیا از مرز صد میلیون نفر گذشت. این آژانس گفت جنگ در اوکراین به تنهایی ۱۴میلیون نفر به تعداد آوارگان جهان اضافه کرده است

 

آلمان به‌دنبال یافتن جایگزین گاز روسیه

شولتز صدراعظم آلمان در پی یافتن جایگزینی برای گاز روسیه راهی آفریقا شد. جنگ اوکراین اروپا را برای رسیدن به منابع گاز کشورهای آفریقایی به تکاپو انداخته است.

سنگال اولین ایستگاه شولتز است اما می‌توان به موزامبیک، نیجریه، غنا، ساحل عاج و لیبی هم به‌عنوان صادرکنندگان احتمالی گاز به آلمان اشاره کرد.

 

دریاچه حمرین عراق در آستانه نابودی

بزرگترین منبع آب در شمال شرقی بغداد یا همان دریاچه حمرین در آستانه خشک شدن کامل است. این دریاچه که دریاچه سد دیاله نیز خوانده می‌شود تمام مناطق دیاله را آبیاری می‌کند.

عون ذیاب، مشاور ارشد وزارت منابع آب عراق روز جمعه با اعلام این خبر اضافه کرد: «میزان آب دریاچه حمرین شدت کاهش پیدا کرده است و مخازن در حال حاضر تنها صد و سی میلیون متر مکعب آب دارد، در حالی که به‌طور طبیعی بیش از دو میلیارد متر‌مکعب آب را نگه می‌دارد».

به گفته این مسئول عراقی، این وضعیت علل متعددی دارد. از جمله خشکسالی طولانی‌مدت و کاهش آبرسانی از رودخانه سیروان به‌دلیل سد زدن و برنامه‌های تغییر مسیر آب در بخش ایرانی رودخانه.

 

مقابله ژاپن با جاسوسی و سرقت فناوری

دولت ژاپن از دانشگاههای این کشور خواسته است تا به‌منظور جلوگیری از جاسوسی و سرقت فناوری توسط کشورهایی مانند چین، تحقیقات بیشتری در مورد دانشجویان و پژوهشگران خارجی خود به‌ویژه دانشجویان چینی انجام دهند.

بر اساس آمارها، دانشجویان چینی ۴۴درصد از حدود ۲۸۰هزار دانشجوی خارجی دانشگاههای ژاپن را در سال۲۰۲۰ تشکیل داده‌اند.

فرآیند باز بینی جدید داوطلبانه است و عمدتاً بر دانشجویانی متمرکز است که بورسیه دولتی چین را دارند یا در حوزه فناوریهای دفاعی فعال هستند.

پیش‌تر آژانس اطلاعاتی ژاپن دریافته بود که ۹ محقق چینی پس از گذراندن دوره تحقیق در فناوریهای پیشرفته موشکهای مافوق صوت در این کشور، به پکن بازگشته و در بخش نظامی چین مشغول به کار شده‌اند.

 

مطالب مرتبط

اطلاعیه روابط عمومی سپاه پاسداران عصر یکشنبه پاسدار سرهنگ صیاد خدایی هدف ترور قرار گرفت ـ در یک نگاه

اعتصاب کارگران پروژه‌یی پتروشیمی گچساران، تجمع اعتراضی نیروهای پیمانکاری وزارت نیرو در تهران ،تاکسیرانی شهرستان بوکان و مالکین اصطلک