شمار جان باختگان ساختمان متروپل آبادان ۱۱ تن اعلام شد

در حالی که کارگزاران رژیم مدعی اتمام عملیات نجات در ساختمان متروپل آبادان هستند، شمار جان‌باختگان این فاجعه ۱۱تن اعلام شد ـ ۳خرداد۱۴۰۱

ساعاتی پیش از اعلام این خبر، رئیس سازمان مدیریت بحران رژیم گفته بود که احتمالاً تعدادی در زیرزمین متروپل همچنان گرفتار هستند. وی تعداد مصدومان را ۳۹تن اعلام کرد.

رئیس هلال احمر رژیم نیز مدعی شد: تعداد مصدومان این حادثه به ۳۹نفر افزایش یافته است.

در همین حال، حکومت آخوندی پس از دو روز و در پی شدت گرفتن اعتراضات علیه بی‌عملی رژیم در جلوگیری از ساختن بدون استاندارد یک ساختمان ۱۱طبقه، مجبور شد در وحشت از انفجار خشم مردم، در شهرهای آبادان و خرمشهر عزای عمومی کند.

 

به اعتراف رسانه‌های حکومتی، مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد مهندس ناظر پروژه ساخت برجهای دوقلوی متروپل بارها غیراستاندارد بودن روش ساخت این ساختمان را به شهرداری رژیم در آبادان گوشزد کرده است

بر اساس این گزارشها آخرین درخواست مهندس ناظر برای توقف پروژه به دو ماه پیش برمی‌گردد. شهرداری آبادان نه تنها به درخواست توقف پروژه ترتیب اثر نداه بلکه همزمان مجوز افتتاح رستوران و کافه در طبقات اولیه این ساختمان هم به مالک داده است.

 

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ارتجاع گفت: اخبار و اطلاعاتی که به دست می‌رسد حاکی از آن است که مجوزهای قانونی برای احداث و توسعه این بنا داده نشده و سازنده ساختمان متروپل از رانت نزدیکی به مسئولان استانی و مسئولان منطقه آزاد اروند استفاده کرده است.

خبرگزاری حکومتی ایسنا نیز نوشت: «مجتمع برج های دوقلوی متروپل به قدری سست بود که ستون اصلی و حمال مجتمع ها نشست کرده و شکم داده بود. تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی نیز چنین چیزی را نشان می‌داد. مالک، داربستهایی در اطراف پروژه کشیده بود که برخی مدعی هستند با هدف پنهان‌کاری وضعیت وخیم پروژه ایجاد شده بود.

 

رئیسی جلاد برای چاره‌جویی از انفجار خشم مردم پس از سقوط ساختمان متروپل آبادان، معاونش پاسدار محسن رضایی و پاسدار وحیدی، وزیر کشور خودش را به منطقه به آبادان اعزام کرد. اما نمایندگان رئیسی جلاد که در محل فاجعه ظاهر شده بودند، با خشم و نفرت مردم مواجه شدند.

 

در یک اقدام نمایشی دیگر برای فرونشاندن خشم مردم، قضاییه دژخیمان اقدام به دستگیری ۱۰تن از جمله شهردار فعلی و دو شهردار قبلی رژیم در آبادان کرد. ناظران پروژه ساخت این ساختمان نیز جزء دستگیر شدگان هستند.

در همین حال، اخبار ضدونقضی از کشته شدان مالک متروپل توسط رسانه‌ها و کارگزاران رژیم منتشر می‌شود. خبر کشته‌شدن این فرد پس از افشای رابطهٔ بسیار نزدیکش با سپاه پاسداران و سر کردگان آن منتشر شده است. در حالی که دادستان رژیم در خوزستان اعلام کرد حسین عبدالباقی مالک هلدینگ سازنده متروپل کشته شده، کانال تلگرامی شبکه خبر فوری رژیم این خبر را تکذیب کرد و نوشت: فردی که در فضای مجازی شباهت به حسین عبدالباقی دارد و همه را به اشتباه انداخته، هادی یدالله آبادانی و کارگر پالایشگاه آبادان است.

 

عبدالباقی مالک متروپل کسی است که ارتباط گسترده او با مافیای سپاه از جمله پاسدار سعید محمد، سرکرده سابق قرارگاه ضد خاتم، در شبکه‌های اجتماعی به‌طور گسترده منتشر شد.

رسانه‌های حکومتی هم‌چنین از جلوگیری از انتقال هوایی آتش‌نشانی تهران به آبادان خبر دادند.

رسانه حکومتی عصر ایران نوشت: برای اعزام هوایی نیروهای آتش‌نشانی تهران به آبادان همکاری نشد و به همین دلیل زمینی اعزام شدند. با توجه به زیرآوار ماندن دهها نفر تأخیر در رسیدن این نیروها می‌تواند جبران‌ناپذیر باشد.

مطالب مرتبط

اعتراض مردم خشمگین به پاسدار رضایی و پاسدار وحیدی در محل ساختمان فرو ریخته متروپل

اعتراض مردم خشمگین آبادان به پاسدار محسن رضایی و وحیدی، وزیر کشور رئیسی جلاد