نگرانی خانواده ها از ناتمام گذاشتن جستجو و تخریب کامل ساختمان متروپل ـ در یک نگاه

در حالیکه هموطنان زیر آوار محبوس هستند رژیم آخوندی قصد دارد ساختمان متروپل آبادان بطور کامل تخریب کند ـ در یک نگاه ـ ۴خرداد۱۴۰۱

در حالی که بسیاری از هموطنان، کماکان زیر آوار ساختمان متروپل آبادان محبوس هستند، بر اساس گزارشهای مردمی، رژیم آخوندی قصد دارد ساختمان را به‌طور کامل تخریب کند.

 

فاجعه فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان هم‌چنان در صدر خبرهاست. خدمات امدادی آن‌چنان ضعیف و ناکارآمد است که هموطنان‌مان با وسایل ابتدایی و حتی ظروف غذا، خود دست‌اندرکار آواربرداری شده‌اند.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران رژیم: حدس می‌زنیم تعدادی در زیرزمین متروپل گرفتار باشند.

در وحشت از خشم مردم، دادستان جنایتکار رژیم در خوزستان مدعی شد: تاکنون ۱۰نفر از مقصران حادثه ساختمان متروپل دستگیر شدند.

 

خامنه‌ای و تبلیغاتش از جمله ترانه «سلام فرمانده» او در جریان فاجعه فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان، در میان تلخکامی هموطنان مصیبت‌زده‌امان به سوژه‌ای برای طعن و لعن مردم تبدیل شده است.

 

سایت حکومتی دیده‌بان نوشت: خبرهای متناقض از عبدالباقی! کدام را باور کنیم؟ خبرگزاری تسنیم، دو خبر متفاوت درباره بازداشت و مرگ مالک ساختمان تجاری «متروپل» آبادان منتشر کرده که شبهه‌برانگیز است.

 

 

یک خبرنگار حوضه خوزستان در توئیتر نوشت: خبر مرگ حسین عبدالباقی مالک برج متروپل دروغ است!شخصا با کسی صحبت کردم که خروج وی از برج را دیده! مگر دیروز دادستان خبر بازداشت او را نداد؟! چطور نیمه‌شب تصمیم به مرگ او گرفتند؟!چقدر از مرگ ساختگی آن قاتل به جیب زدند؟!

 

سایت حکومتی اقتصاد ۲۴ نوشت: پیمان جبلی رئیس رادیو تلویزیون رژیم گفت: ما برای ما متروپل شبکه خبر را به خط کردیم... دستور بود که حتی یک ساعت و دو ساعت (به این موضوع بپردازید) و بس است دیگر.

 

پولتیکو از قول یک مقام ارشد غربی: بایدن تصمیم نهایی خود را گرفته؛ سپاه در لیست تروریسم باقی می‌ماند.

 

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره آینده برجام گفت: اروپا در جریان مذاکرات برجام با کشور و دولت ما بازی کرد. ادامه دادن مذاکرات برجام اشتباه بود.

 

اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی رژیم در یک جلسه حکومتی نسبت به افشاگریها درباره سیاستهای ویرانگر رژیم هشدار داد و گفت: «بسیار مهم و حساس است که با نگاه جهادی با جریان مخربی که ذهن مردم ایران را هدف قرار داده، مقابله کنیم!».

 

کلودیا تنی نمایندگان کنگرهٴ آمریکا: مردم ایران طولانی‌ترین قربانیان وحشیگری رژیم ایران هستند و بس! زمان آن فرا رسیده که بایدن در کنار اکثریت ایرانیان مخالف این رژیم سرکوبگر بایستد.

 

بیانیه حزب موسوم به «جمهوریت ایران اسلامی» در یک جدال باندی با دولت رئیسی جلاد: «دولت نازپرورده نتوانسته هیچ گشایشی در اقتصاد و معیشت مردم ایجاد کند».

 

بر پایه گزارشات رسانه‌های حکومتی تمام ادارات، مدارس و دانشگاههای ۱۳استان به‌علت آلودگی هوا، روز چهارشنبه تعطیل است.

 

جنگ گرگها

در حالی‌که خامنه‌ای با مهندسی و حذف باندهای رقیب و آوردن رئیسی جلاد، در پی یکدست کردن حاکمیت خود بود، جدال درون باند خودش شدت می‌گیرد. در آستانهٴ انتخابات هیأت رئیسهٔ مجلس ارتجاع، سایت حکومتی انتخاب در گزارشی تصویری، به این جنگ‌وجدال شدید در باند خامنه‌ای، تحت عنوان اصول‌گرایان، اذعان کرد.

 

 

پیدا شدن نوزاد در سطل زباله

فاجعه‌ای دیگر در ایران آخوند زده

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، روز یکشنبه اول خرداد، در منطقهٔ نازی‌آباد تهران، مردم در یک سطل زباله، نوزادی زنده را در کیسة زباله پیدا کردند.

این فاجعه، واکنش‌های گسترده‌یی در شبکه‌های اجتماعی داشت و مردم، خامنه‌ای و رژیم ویرانگرش را آماج نفرین و خشم خود کردند.

پس از چند ساعت رسانه‌های رژیم به‌خاطر بازتاب گستردهٔ اجتماعی این فاجعه، مجبور شدند این خبر را تأیید کنند.

 

در پی تیراندازی در یک مدرسه ابتدایی در تکزاس، دست‌کم ۲۱ کودک و ۲ مربی، جان‌باخته و شماری زخمی شدند.

 

اولاف شولتز صدراعظم آلمان در سفر خود برای تأمین جایگزین گاز روسیه وارد آفریقای جنوبی شد. او پیش‌تر از سنگال و نیجر دیدار کرده بود. آلمان در تلاش است گاز مصرفی خود را به‌جای روسیه از دیگر کشورها تهیه کند.

 

مقامات لبنانی با استفاده از جرثقیل، بخش‌هایی از دیوار بتنی را که توسط نیروهای امنیتی در سال۲۰۲۰ برای جلوگیری از دسترسی مردم ناراضی به ساختمان پارلمان این کشور ایجاد شده بود، برداشتند.

 

در حالی که اوکراین سومین ماه تهاجم روسیه را سپری می‌کنند، ساکنان کی‌یف به قربانیان ۳ماهه جنگ، ادای احترام کردند. پرچم‌های کوچک و عکس قربانیان، تعداد کشته‌شدگان جنگی را نشان می‌دهد.

 

سربازان ذخیره جدید اوکراین برای دفاع از سرزمین خود آموزش می‌بینند

همزمان با طولانی شدن تهاجم روسیه، تعداد بیشتری از اوکراینیها یا در ارتش ثبت نام کرده یا به نیروهای ذخیره ارتش خود فراخوانده می‌شوند. این سربازان ذخیره در حال گذراندن دوره‌های ویژه‌ای هستند تا با کسب مهارت‌های لازم، از کشور خود دفاع کنند. بسیاری از این داوطلبان را زنان تشکیل می‌دهند.

مربیان نیروی‌های دفاع مدنی عجله دارند تا این افراد را در اسرع وقت برای جنگیدن آماده کنند.

 

 

سران ژاپن، آمریکا، هند و استرالیا در توکیو نشست «کواد» را برگزار کردند

اجلاس سران پیمان ۴ گانه موسوم به «کوآد» در توکیو با نشست رئیس‌جمهور آمریکا و نخست وزیران استرالیا، ژاپن و هند برگزار شد. این ۴کشور به‌دنبال زمینه مشترک برای مقابله با نفوذ اقتصادی و نظامی رو به رشد منطقه‌یی چین هستند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این اجلاس با اشاره به جنگ روسیه در اوکراین گفت: ما در تاریخ مشترک خود، در حال عبور از این «ساعات تاریک» هستیم.

 

بایدن: سیاست «ابهام استراتژیک» آمریکا در قبال تایوان تغییر نکرده است

جو بایدن یک روز پس از آن‌که با اظهاراتش مبنی بر آمادگی برای اعزام نیرو برای دفاع از تایوان، خشم چین را برانگیخت، گفت: هیچ تغییری در سیاست ایالات متحده در مورد تایوان وجود ندارد. دیروز هم که بیانیه‌ام را خواندم، همین را گفتم.

آمریکا از دیرباز یک سیاست «ابهام استراتژیک» در تصمیم‌گیری درباره مداخله نظامی برای حفاظت از تایوان در صورت حمله چین اتخاذ کرده و تاکنون به مهیا کردن آنچه که تایوان برای دفاع از خود نیاز دارد اکتفا کرده است.

 

نمایشگاه «۱۰۰ سالگی ربات ها» در ریودوژانیرو

نمایشگاهی در ریودوژانیرو صد و یکمین سال ساخت رباتیک را با نمایشگاه“ ۱۰۰سال روبات ها ”جشن می‌گیرد.

این نمایشگاه، فناوری را به‌عنوان بزرگترین متحد انسان در حمایت از تکامل معرفی می‌کند. چه در هنر، چه در زمینه سلامتی و چه حتی در ساده‌ترین کارهای روزمره.

کلمه «ربات» که ۱۰۰سال پیش خلق شد، از ریشه“ کارِ بدون مزد ”می‌آید و به‌معنای بردگی و بیگاری است. از آن زمان تاکنون تغییرات بسیاری در این ماشین‌ها به‌وجود آمده است. سال۱۹۲۸ و هشت سال پس از اختراع این واژه بود که“ دو مخترع، یک ربات واقعی ساختند. نام نخستین ربات «اریک» بود که معدود عکس‌هایی از آن وجود دارد.

مطالب مرتبط

شمار جان باختگان ساختمان متروپل آبادان ۱۱ تن اعلام شد

آبادان چشم به راه عزایزانش!