وزارت خارجه یونان از رژیم ایران خواست کشتیهای یونانی را آزاد کند و این اقدام رژیم را دزدی دریایی نامید ـ در یک نگاه

وزارت خارجه یونان از رژیم ایران خواست کشتیهای یونانی را آزاد کند و این اقدام رژیم را دزدی دریایی نامید ـ در یک نگاه ـ ۹خرداد۱۴۰۱

وزارت‌خارجه یونان از رژیم ایران خواست فوراً کشتی‌های گروگان گرفته شده یونانی را آزاد کند و این اقدام رژیم را «دزدی دریایی» نامید که بر رابطه رژیم با اتحادیهٔ اروپا تأثیر منفی خواهد گذاشت.

 

هشدار شورای حکومتی شهر شیراز: احتمال تکرار حادثه متروپل آبادان در شیراز هم وجود دارد.

 

محسن هاشمی رئیس پیشین شورای حکومتی شهر تهران: مشکل اقتصاد کشور با این جراحی و حذف قیمت ارز تدریجی حل نمی‌شود.

 

در ادامهٔ گرانی‌های بی‌وقفه، رژیم آخوندی قیمت لاستیک خودرو را از روز یکشنبه ۲۵ تا ۳۰درصد افزایش گران‌تر کرد.

 

وقاحت علم‌الهدی: فسق و فجور جامعه را فراگرفته است!

در حالی که گرانی‌های سرسام‌آور کمر مردم را شکسته، آخوند علم‌الهدی، امام جمعه خامنه‌ای در مشهد و پدرزن رئیسی جلاد، با دجالگری گفت: «امروز در عرصه زندگی اجتماعی با ناملایماتی روبه‌رو هستیم که این ناملایمات قابل‌تحمل است، اما ناملایمات نسبت به (ولایت‌فقیه) قابل‌تحمل نیست!».

علم‌الهدی با وقاحت گفت: «امروز فسق و فجور، فضای جامعه را در بر گرفته» و با این تهمت آخوندی از نیروهای سرکوبگر، تحت عنوان آمران به‌معروف خواست میزان سرکوبگری را بالا ببرند.

 

افشای یک فقره فساد دیگر

یک فقره فساد دیگر در حاکمیت آخوندی از جیب مردم.

بهزادیان، عضو اتاق بازرگانی رژیم اعتراف کرد که ۳تن از اعضای هیأت رئیسهٔ این نهاد حکومتی، ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان ودیعه و ۱۹۴میلیون تومان اجاره خانه خود را از بودجه اتاق بازرگانی برداشته‌اند و این رویه مدتها ادامه داشته است.

 

گرانی

کالاها بی‌وقفه گران می‌شود!

موسی غنی‌نژاد، اقتصاددان حکومتی در گفتگو با رسانه‌های حکومتی گفت: دولت رئیسی «مدام می‌گوید که نمی‌گذارد کالاهاگران شود، ولی می‌بینیم کالاها بی‌وقفه گران می‌شوند.

 

اوکراین

«کی‌یرا» رودیک نماینده پارلمان اوکراین گفت نیروهای مسلح اوکراین ۳۰درصد از تانکهای مدرن روسی را طی سه ماه منهدم کردند. اگر ما به‌سرعت از متحدان‌مان تسلیحات دریافت کنیم، می‌توانیم این تعداد را دو و سه برابر کنیم.

همزمان وزارت‌خارجهٔ انگلستان گفت سیاست مماشات با روسیه باطل است و «راه‌حل مبارزه با تجاوزگر، مماشات نیست، بلکه باید با عمل و قدرت در مقابل آن ایستاد.

 

کشاورزی در اوکراین در بحبوحه گلوله‌بارانها

گلوله‌باران ادامه دارد. اما کشاورزان به‌امید برداشت محصول در صلح، می‌کارند.

یورونیوز در گزارشی تلاش کشاورزان اوکراین برای کاشت در زمینهای کشاورزی را بازتاب داد. شهرها و مزرعه‌های این کشاورزان در معرض گلوله‌بارانهای پیاپی ارتش روسیه است، اما آنها با این امید که برداشت محصولشان را در شرایط صلح انجام دهند، هم‌چنان به «کاشت» ادامه می‌دهند.

 

در پی انفجار بمب در سومالی توسط تروریستهای تکفیری الشباب، ۵نظامی این کشور کشته و ۲نظامی نیز زخمی شدند.

مطالب مرتبط

یونان محموله نفت رژیم را که در یک کشتی توقیف شده بود، تحویل آمریکا داد

وزارت‌خارجه یونان: توقیف دو کشتی یونانی توسط رژیم ایران یک دزدی دریایی است