رویترزـ نیروهای رژیم ایران از گاز اشک‌آور و تفنگ ساچمه‌ای علیه تظاهر کنندگان استفاده کردند ـ در یک نگاه

 انتشار فیلم هایی از خیزش بزرگ مردم آبان  توسط خبرگزاری رویترز ـ ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

آبادان ـ تظاهرات، تیراندازی، پرتاب گاز اشک‌آور و مقاومت مردم در جریان درگیری و جنگ و گریز جوانان شورشگر آبادانی با مزدوران سرکوبگر

تهران ـ نازی آباد ـ تظاهرات با شعار مرگ خامنه‌ای در همبستگی با قیام آبادان. درگیری جوانان و جنگ و گریز جوانان با مزدوران سرکوبگر

حمایت از آبادان در ورزشگاه آزادی تهران با فریادهای آبادان، آبادان

بوشهر ـ تظاهرات با شعار مرگ بر دیکتاتور

کرمانشاه ـ تظاهرات در همبستگی با قیام آبادان

تظاهرات در سمنان.

تظاهرات یاران شورشگر در برلین، بروکسل، اسلو، یوتوبوری، سیدنی، آرهوس در حمایت از قیام آبادان و سایر شهرهای میهن.

بروکسل تایمز: ایرانیان در بروکسل در حمایت از مردم ایران تظاهرات کردند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی گزارشی تأکید کرده رژیم ایران پاسخ لازم را به‌سؤالات آژانس در مورد مراکزی که در آنها آثار اورانیوم غنی‌شده پیدا شده بود، نداده است.

خبرگزاری رویترز: عدم پیشرفت مطرح شده در گزارش آژانس می‌تواند موجب یک رویارویی دیپلماتیک جدید با غرب در جلسه هفته آینده شورای حکام شود.

خبرگزاری بلومبرگ: رژیم ایران در حالی‌که در تحقیقات سنگ‌اندازی می‌کند، غنی‌سازی اورانیوم را افزایش می‌دهد.

سوزوگداز نماینده رژیم آخوندی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به گزارش رافائل گروسی: گزارش گروسی منعکس‌کننده همکاریهای گسترده جمهوری اسلامی با آژانس نیست.

خبرنگار پولیتیکو به‌نقل از یک منبع دیپلماتیک گزارش داد که احتمالاً در هفته آینده درباره یک قطعنامه علیه ایران بحث خواهد شد؛ این‌که آیا چنین قطعنامه‌یی تصویب می‌شود یا خیر سؤال دیگری است.

بازتاب رویترز

خبرگزاری رویترز ضمن انتشار فیلم‌هایی از خیزش بزرگ مردم آبادان در ۸خرداد، گزارش داد: «نیروهای رژیم ایران به سمت مردم تظاهرات کننده آبادانی گاز اشک‌آور شلیک کردند. فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهند مردم در مقابل نیروهای رژیم ایران مقاومت می‌کنند. رویترز افزوده: نیروهای رژیم ایران از گاز اشک‌آور و تفنگ ساچمه‌ای علیه تظاهر کنندگان استفاده کردند.

حمله وحوش خامنه‌ای به خودروی چند هموطن

بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، وحوش گارد ویژهٔ خامنه‌ای در شیراز، برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، با وحشی‌گری، خودروی چند هموطن را تخریب کردند. این اقدام موجی از خشم و نفرت مردم را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشت.

شیراز ـ ولیعصر، قصرالدشت-خرداد۱۴۰۱

کی‌را رودیک، نماینده پارلمان اوکراین: سیاستمداران و مردم اوکراین هیچ زمینی را تسلیم نخواهند کرد ما تا آخرش می‌جنگیم. استراتژی ما خیلی ساده است. ما تا آخرش خواهیم جنگید.

مراسم کشته‌شدگان در آمریکا

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در مراسم گرامی‌داشت کشته‌شدگان بر اثر تیراندازی در تگزاس، شرکت کرد. این تیراندازی هفتهٔ گذشته در یک مدرسه صورت گرفت که بر اثر آن ۱۹ دانش‌آموز و دو معلم جان باختند».

مطالب مرتبط 

خیزش مردم آبادان و استمرار قیام ـ تیک تاک

افزایش جان‌باختگان متروپل و تصاویر جدید از تظاهرات مردمی