سایت حکومتی انتخاب ـ اگر پرونده ما به شورای امنیت ارجاع شود - دریک نگاه

سایت حکومتی انتخاب: اگر پرونده ما به شورای امنیت ارجاع شود -دریک نگاه  ـ ۱۳خرداد۱۴۰۱

شرط لازم برای برگزاری مذاکرات پسا وین، در خوش‌بینانه‌ترین حالت، اجرای قطعنامه‌های فصل هفتمی شورای امنیت خواهد بود.

واقعا در یک‌قدمی اعلام شکست مذاکرات قرار داریم.

روزنامه حکومتی جهان صنعت با تیتر «یک قدمی قطعنامه» نوشت: «گل بود به سبزه هم آراسته شد. وضعیت مذاکرات هسته‌یی و امیدواری به احیای برجام خیلی خوب بود، گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم ضمیمه شد تا بر موج نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها به احیای برجام افزوده شود.

آژانس ادعا کرده که ایران هم‌چنان به سؤالات در خصوص منشاء ذرات اورانیوم یافت‌شده در سه سایت هسته‌یی اعلام‌نشده، پاسخ نداده است.

اما اگرپرونده به شورای امنیت برود، چین و روسیه هم تاثیری نخواهند گذاشت، چرا که احیای برجام نیازمند یک قطعنامه جدید است. به‌نظر می‌رسد که واقعاً در یک‌قدمی اعلام شکست مذاکرات قرار داریم».

احمد زیدآبادی از باند مغلوب نظام نسبت به آینده صدور نفت رژیم هشدار داد و نوشت:

رهبران اتحادیه اروپا در مورد کاهش نود درصدی واردات نفت از روسیه تا آخر سال جاری میلادی به توافق رسیدند. این تحریم عمدتاً دامن صادرات مخفیانه نفت نظام را خواهد گرفت! چرا؟

زیدآبادی ادامه نوشت: چون روسیه با استفاده از روابط خاص خود با مشتریهایِ پشت‌پرده نفت نظام به‌خصوص چین، آنها را تا اندازه‌ای جایگزین کشورهای اروپایی برای صادرات نفت خود خواهد کرد.

بدین ترتیب، صادرات مخفیانه نفت نظام، بازار خود را از دست می‌دهد و روسیه جایگزین آن می‌شود.

سرکرده فضای مجازی سپاه در همدان: دشمن به‌دنبال هک کردن اذهان مردم است!

پاسدار ربیعی، سرکرده فضای مجازی سپاه پاسداران در همدان، نسبت به‌شدت تهاجم دشمن برانداز نظام، و تأثیرگذاری آن بر اذهان، سوزوگداز کرد.

پاسدار ربیعی گفت: «دشمن به‌دنبال هک کردن اذهان مردم است. امروز ما با جنگ شناختی و ادراکی تمام‌عیار دشمن مواجه هستیم».

سرکرده فضای مجازی سپاه در همدان با سوزوگداز گفت: «در این جنگ متأسفانه اعتقادات عناصر نظام می‌لرزد و آسیب می‌بیند. باید همه را در برابر حمله روانی دشمن واکسینه کنیم».

پاسدار قالیباف، رئیس مجلس ارتجاع در یک انشاالله درمانی مبتذل مدعی شد دولت رئیسی و مجلس ارتجاع، انشاالله روزبه‌روز تورم و گرانی را کاهش می‌دهند.

یادآوری می‌گردد همتی، رئیس پیشین بانک مرکزی رژیم، اخیراً گفت: گرانی‌های سرسام‌آور کنونی پیش‌درآمد موج گرانی، در اواخر خرداد و تیرماه است.

ضرب و جرح وحشیانه دو هموطن توسط نیروی سرکوبگر ا نظامی در روستای آدران کرج.

بر اساس گزارشها و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای سرکوبگر خامنه‌ای، دو تن از هموطنان را در روستای آدران نزدیک کرج بازداشت و سپس به‌طرز وحشیانه‌ای به ضرب و جرح آنها پرداخت.

نیروی انتظامی رژیم ادعا کرده بود آنها سارق هستند. اما ساکنان آن منطقه، این ادعا را رد کردند

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

در یک همه‌پرسی سرنوشت ساز، مردم دانمارک به افزایش همکاری نظامی کشورشان با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند.

در آستانه صدمین روز جنگ اوکراین، یونیسف، اعلام کرد از هر سه کودک اوکراینی دو کودک بر اثر جنگ، آواره شده‌اند.

روزنامه «اکونومیک دیلی» وابسته به کمیته مرکزی حزب کمونیست چین اعلام کرد: جنگ اوکراین به ما هشدار داد که با واردات بیش از ۷۰درصد نفت و ۴۰درصد گاز خود از کشورهای خارجی، نسبت به وابستگی خود به انرژی خارجی، تجدید نظر کنیم.

روز پنجشنبه، در حالی‌که سرمایه‌گذاران از افزایش اخیر قیمت نفت سود بالایی کسب کرده بودند، قیمت نفت، در یک روند پیش‌بینی نشده و پیش از یک جلسه کلیدی تولید کنندگان نفت، کاهش یافت.

سازمان ملل‌متحد در آستانه پایان آتش‌بس دو ماهه در یمن در روز گذشته، اعلام کرد که «نشانه‌های اولیه و مثبت» از طرف‌های درگیر در مورد

تمدید توقف درگیریها در سراسر کشور دریافت کرده است.

سازمان ملل اعلام کرد پس از درخواست آنکارا برای استفاده از نام Türkiye (ترکیه) به جای Turkey (ترکی)، این نام، جایگزین نام قبلی شد.

شماری از پناه‌جویان مصری، سوری و سودانی که انگلستان قصد دارد آنها را به «روآندا» بفرستد، دست به اعتصاب غذا زدند.

در جریان یک تیراندازی در محوطه بیمارستان شهر «تولسا» ی آمریکا، ۴تن کشته شدند. پلیس «تولسا» گفت مهاجم پس از تیراندازی دست به خودکشی زد.

مطالب مرتبط
روزنامه حکومتی آرمان ـ گروسی ایران را به شورای امنیت فرستاد ـ در یک نگاه


فریدون مجلسی: به‌نظر می‌رسد در جلسه بعدی شورای حکام شاهد تصویب قطعنامه‌یی علیه ایران باشیم