شهرداری تهران در اطلاعیه‌یی کارکنان خود را از روشن کردن کامپیوترها منع کرد ـ دریک نگاه

در یک نگاه ـ شهرداری تهران در اطلاعیه‌یی کارکنان خود را از روشن کردن کامپیوترها منع کرد ـ ۱۶خرداد۱۴۰۱

نگاهی به خلاصه برخی خبرها

غیرقابل استفاده ماندن کامپیوترها و سایت‌های شهرداری رژیم در تهران ۵روز پس از تسخیر توسط کانون‌های‌شورشی

ابراز نگرانی رئیس دفتر خامنه‌ای از سقوط نظام

ابزار انزجار مردم نسبت به سیاست حکومتی نابود کردن جوجه‌‌های ماشینی

۱۴ میلیون و۶۰۰ هزار سوری نیازمند کمکهای جهانی

تنش هوایی بین استرالیا و چین

افزایش تعداد تلفات در آتش‌سوزی انبار شیمیایی بنگلادش

شهرداری تهران

با گذشت چند روز از تسخیر دوربین‌ها و سایتهای شهرداری رژیم در تهران توسط کانونهای شورشی، شهرداری آخوندها در تهران در یک اطلاعیه به کارکنان شهرداری گفت از روز دوشنبه، ۱۶خرداد تا «اطلاع ثانوی» از روشن کردن کامپیوترهای‌شان خودداری کنند.

در این اطلاعیه که روز یک‌شنبه، ۱۵خرداد منتشر شده، علت این دستور «مشکل پیش‌آمده در سامانه‌های شهرداری تهران و به‌خصوص پرتال داخلی شهر تهران» عنوان و تأکید شده است که تنها «برخی دستگاهها» و فقط برای انجام «امور ضروری» آن هم با «مسئولیت بالاترین مقام» و با «همآهنگی حراست سازمان فن‌آوری و اطلاعات شهر تهران» امکان فعال شدن دارند.

آخوند سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی ولی‌فقیه ارتجاع از شاخ شکستگی خامنه‌ای خبر داد و با هشدار و نگرانی نسبت به آینده نظام گفت اگر ما از این رهبری که موهبت الهی است، عدول کنیم خدا قومی دیگر را جایگزین ما خواهد کرد

رامین پاشایی معاون اجتماعی فرهنگی سرکرده پلیس سرکوبگر انتظامی گفت: تهیه کنندگان کلیپ‌های امحای جوجه‌ها را در استانهای اردبیل، قزوین و خراسان شناسایی کردیم. این تصاویر در بین ۷۰ تا ۸۰میلیون کاربر فضای مجازی منتشر شده است. ۶ هزار تماس و کامنت در این باره داشتیم

دهنوی، عضو مجلس ارتجاع در دعوای باندهای نظام آخوندی گفت: نگرانیم دولت و اپراتورها به‌زودی صنعت ارتباطات کشور را به صنعت خودروسازی دیگری تبدیل کنند تا مردم حسرت اینترنت سایر کشورها را داشته باشند.

بلومبرگ از قول بزرگ‌ترین دلال مستقل نفت خام (گروه ویتول) نوشت: با توجه به افزایش قیمت بنزین در آمریکا، احتمالاً بایدن با وجود مخالفت دوحزبی در کنگره، تصمیم بگیرد برخی تحریم‌های نفتی رژیم ایران را کم کند.

وزیر خارجه آخوندها با ابراز نگرانی از تصویب قطعنامه در شورای حکام گفت: اگر بانیان قطعنامه ضدایرانی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روش تهدید را دنبال کنند، مسئول همه عواقب آن خواهند بود.

انتخاب

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ ضمن هشدار نسبت به وخامت اوضاع معیشتی در سوریه گفت، ۱۴میلیون و ۶۰۰هزار سوری نیازمند کمک هستند و ۹۰درصد آنها زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

بایدن رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اعلام حمایت از اوکراین گفت: شاید اوکراین مجبور شود در راستای توافق در مذاکرات، به روسیه زمین بدهد.

روزنامه اسراییلی یدیعوت احارانوت نوشت: یکی از علل تعویق سفر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، قوت گرفتن احتمال سقوط دولت «بنت» است.

استرالیا اعلام کرد یک جت جنگی چینی با انجام مانورهای خطرناک، ایمنی یکی از هواپیماهای تجسسی دریایی این کشور را بر فراز دریای جنوبی چین تهدید کرد و آن را مجبور به بازگشت به پایگاه خود نمود.

در پی انفجار و آتش‌سوزی عظیم در یک انبار عظیم کالا و مواد شیمیایی در بنگلادش که دو روز است ادامه دارد، شمار تلفات دست‌کم به ۲۸نفر رسید.

شرکت هواپیمایی کی ال ام هلند اعلام کرد به‌علت ترافیک سنگین مسافر در تعطیلات ملی و شرایط نامناسب آب و هوایی و کمبود نیروی امنیتی، دهها پرواز خود را لغو کرده است.

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی اعلام کرد بیش از ۲۳درصد از سهام گروه بانکی کاپیتال بانک که یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های بانکی در اردن، عراق، خاورمیانه و شمال آفریقاست را خریداری می‌کند.

مطالب مرتبط

جایگاه و اهمیت عملیات تسخیر دوربین‌های کنترلی رژیم در تهران توسط کانون‌های شورشی ـ روی خط ایران

شهرداری تهران در اطلاعیه‌یی کارکنان خود را از روشن کردن کامپیوترها منع کرد