تجمع و راهپیمایی روز دوشنبه کارگران شهرداری شوش در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان ـ دریک نگاه

روز دوشنبه کارگران شهرداری شوش در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان تجمع و راهپیمایی کردند ـ دریک نگاه ـ ۱۷خرداد۱۴۰۱

  بی‌اعتنایی به خواسته‌های برحق‌شان مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگی، دست‌کم در ۱۸استان با شعارهای مرگ بر رئیسی، مرگ بر این دولت مردم فریب،  تجمع واعتراض کردند در حالی‌که تورم سر به فلک می‌زند و قیمت بسیاری از کالاهای اولیه چند برابر شده، حقوق بازنشستگان فقط ۱۰درصد افزایش یافته است.

کارگران شهرداری شوش روز دوشنبه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان اقدام به تجمع و راهپیمایی کردند.

جمشید عدالتیان اقتصادان حکومتی: ما که نفهمیدیم رئیسی کجای این اقتصاد را می‌خواهد جراحی کند؟ اگر دولت صرفاً قصد حذف ارز ترجیحی را دارد، نامش اصلاح است نه جراحی.

مهرداد لاهوتی عضو پیشین مجلس رژیم: در مذاکرات اتمی برخی تصور می‌کنند این دولت است که تصمیم‌گیرنده نهایی است؛ در صورتی که این‌طور نیست و مسیر مذاکرات معطوف به اراده حاکمیت است. دولت رئیسی در مذاکرات احیای برجام کاره‌ای نیست

رسانه‌های تایلندی از جمله "بانکوک پست" از آماده‌باش سطح بالای پلیس در مورد حضور جاسوسان رژیم ایران در این کشور خبر دادند.

خبرگزاری حکومتی ایمنا: آتش‌نشانی در دو سال گذشته ۹۳۰ اخطاریه ایمنی به اداره‌کل آموزش و پرورش تهران فرستاده، اما در پاسخ اقدام مناسبی انجام نشده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران با صدور اطلاعیه اعلام کرد: صبح دوشنبه ۱۶خرداد، جلادان خامنه‌ای در یک جنایت بزرگ، ۱۲ زندانی از جمله یک زن را در زندان مرکزی زاهدان به‌صورت دستجمعی اعدام کردند.

مقاومت ایران ملل‌متحد و عموم مراجع مدافع حقوق‌بشر و هم‌چنین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به‌محکوم کردن اعدامهای جنایتکارانه در ایران و اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی محکوم به اعدام فرامی‌خواند.

به‌دنبال جلسه روز دوشنبه شورای حکام، ند پرایس سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: ما مصمم هستیم و با هم‌پیمانان و شرکا در سراسر جهان تعامل می‌کنیم که در صورت فقدان برجام تضمین کنیم رژیم ایران قادر نباشد به‌سلاح اتمی دست پیدا کند.

از سوی دیگر، غریب آبادی نماینده سابق رژیم در آژانس در جلسه شورای حکام گفت: امیدوارم که کشورهای درگیر و آمریکا سر عقل بیایند و از ثبت رسمی این پیش‌نویس قطعنامه‌شان خودداری بکنند چرا که خودشان می‌دانند این موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع و فعالیت‌های هسته‌یی نظام خواهد شد.

پاسدار اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز با استیصال گفت: دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تصاویر ضبط شده دوربینها وابسته به سرنوشت برجام است.

«کابوس اجاره!»

سایت حکومتی انتخاب در گزارشی تصویری با‌عنوان «کابوس اجاره»، به‌گرانی سرسام‌آور قیمت مسکن و اجاره اذعان کرد و به وعده‌های دولت رئیسی برای ساخت یک میلیون مسکن در ماه حمله کرد. این سایت حکومتی نوشت: «چه شد که قیمت مسکن و اجاره تبدیل به‌کابوسی برای مردم شد؟»

خبرهایی از دیگر نقاط جهان

زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین در بازدیدی از خطوط مقدم نبرد در شرق اوکراین گفت پیروزی در این جنگ برای آ‌یندگان ماست و ما باید برای بچه‌های خود بجنگیم

نیروهای مسلح اوکراین موفق شدند در یک ضدحمله غافلگیرانه، کنترل نیمی از شهر «سی وی یرو دونتسک» را به‌دست بگیرند، آنها اعلام کردند به عقب‌راندن نیروهای روسی ادامه خواهد یافت.

نخست وزیر اسلواکی و صدراعظم اتریش در مورد حل چالش بزرگ صادرات غلات از بنادر اوکراین در دریای سیاه گفتگو کردند. نخست‌وزیر اسلواکی درباره مسدود شدن بنادر در دریای سیاه گفت، با ادامه این وضعیت با چالش جدی تأمین غلات و مواد غذایی روبه‌رو می‌شویم ۰۸۱۲ - آتش‌نشانان دربنگلادش برای سومین روز متوالی، تلاش خود برای مهار آتش‌سوزی گسترده یک انبار مواد شیمیایی را ادامه دادند، تاکنون دست‌کم ۴۱نفر در این رخداد جان‌باخته‌اند.

ساکنان یکی از محلات پایتخت هندوستان از مقامات این شهر خواستند که بزرگترین محل دفن زباله این شهر را پس ازآتش‌سوزی‌ای که در آن به‌وقوع پیوست، جابه‌جا کنند

دانشمندان برای اولین بار موفق شدند پیوند گوش مصنوعی توسط چاپگر سه بعدی را در مورد یک زن انجام دهند، این گوش مصنوعی از سلولهای در آزمایشگاه رشد داده شده همین خانم است.

طوفان و بارش تگرگ شدید در آلمان باعث انباشت توده‌ها ی تگرگ به ارتفاع نیم متر شد.

هشدار افزایش تعداد پناهجویان آفریقایی به‌علت بحران غذایی جهان

روز دوشنبه ۱۶خرداد وزیران کشور پنج دولت ایتالیا، یونان، قبرس، مالت و اسپانیا، نسبت به افزایش قریب‌الوقوع تعداد پناهجویان و مهاجران آفریقایی به‌علت بحران غذایی جهانی هشدار داده و خواستار همبستگی بیشتر اتحادیه اروپا برای مدیریت این چالش شدند.

وزیر کشور ایتالیا خواستار افزایش کمک به کشورهای مبداء مهاجران شد

دریای مدیترانه در بیش از یک دهه گذشته به «قبرستان مهاجران» مشهور شده است. هر ساله هزاران پناهجوی عمدتاً آفریقایی، در راه رسیدن به دروازه‌های اروپا، جان خود را در این دریا از دست می‌دهند.

وزارت کشور آلمان: آموزش نئونازیهای آلمان در روسیه

وزارت کشور آلمان در پاسخ به پرسش یک نماینده پارلمان این کشور اعلام کرد:

«اعضای سازمان جوانان حزب راست‌گرای افراطی ان‌. پ. د. و یکی از کوچک‌ترین احزاب نئونازیهای آلمان به نام "راه سوم"در گذشته، در دوره‌های یک مرکز آموزشی شبه‌نظامی در روسیه شرکت کرده‌اند. این مرکز توسط سازمان راست افراطی"جنبش امپراتوری روسیه" در سن پترزبورگ اداره می‌شود.

مطالب مرتبط

علت خیزش بازنشستگان در ۱۸استان کشور چیست؟ ـ روی خط ایران
تجمع اعتراضی بازنشستگان تأمین اجتماعی در شهرهای میهن