سوزش بی‌پایان ـ روی خط ایران

روی خط ایران ـ سوزش بی‌پایان ـ ۲۱خرداد۱۴۰۱

روز ۱۲خرداد ۱۴۰۱، خبری تمام توجهات را به خود جلب کرد. ۵۱۳۸ دوربین نظارتی و بیش از ۱۵۰ سرور شهرداری رژیم در تهران تسخیر شد. شهرداری رژیم ابتدا گفت «لحظاتی اینترانت داخلی شهرداری از دسترس همکاران خارج شد» اما این لحظات به ساعتها و روزها تبدیل شد و هنوز این مشکل به قوت خود باقی است.

رئیس شورای شهر قلابی تهران گفت: «خوشبختانه با تلاش صورت گرفته از روز سه‌شنبه ۱۷ خردادماه، مجدداً خدمت‌رسانی از سوی شهرداری آغاز می‌شود»

اما روز ۱۸خرداد، سایت حکومتی اعتماد نوشت: «در حال حاضر سامانه‌های خدمت‌رسانی شهرداری تهران برای بررسی‌های بیشتر فنی توسط سازمان فاوا، موقتاً از دسترس خارج‌شده است». اما تا امروز هنوز هیچ‌کدام از سامانه‌ها و سایت‌های مرتبط با شهرداری تهران در دسترس قرار نگرفته‌اند و هنوز زمانی برای بازگشت به شرایط عادی اعلام‌نشده است»

مهره‌های باند خامنه‌ای هم تلاش کردند به هر شکل ممکن این موضوع را کم‌اهمیت جلوه دهند؛ یا آن را به این یا آن کشور و سازمان امنیتی مرتبط کنند؛ زیرا ضربه آن‌قدر بزرگ است که نمی‌توانند در رابطه با آن سکوت کنند و از طرف دیگر حرفی برای گفتن ندارند. در چنین بن‌بستی تلاش هر مهره و کارشناس حکومتی، بیشتر عمق فاجعه را نمایان می‌کند؛ زیرا دوگانگی و تناقض در آنچه بیان می‌کنند نشان از آشفتگی پس از ضربه را نمایان می‌کند.

مطالب مرتبط

علت اوجگیری اعتراضات بازنشستگان چیست؟ ـ روی خط ایران

وحشت رئیس شورای شهر تهران از تسخیر سامانه‌های شهرداری