سخنرانی مایک پنس در گردهمایی مجاهدین در اشرف۳

سخنرانی مایک پنس چهل وهشتمین معاون رئیس‌جمهور آمریکا در گردهمایی مجاهدین در اشرف۳ ـ ۲ تیر۱۴۰۱

در گردهمایی مجاهدین در اشرف۳ خانم مریم رجوی ضمن خوش آمد گویی به آقای پنس گفت:

آمدن شما و خانم پنس به اشرف۳ همزمان شده است با خیزش‌های مردم ایران از اقشار گوناگون در شهرهای مختلف کشور شامل تهران، اهواز، اصفهان، شوش، زنجان و رشت که در حال قیام هستند و کانون‌های شورشی هم در شهرهای شورشی در حال جنگ هستند.

شما لحظاتی پیش در موزه مقاومت بخش کوچکی از درد و رنج مردم ایران و مقاومت در مقابل دیکتاتوری آخوندی را مشاهده کردید. الآن در این سالن هزار زندانی سیاسی شکنجه شده در دیکتاتوری سلطنتی و دیکتاتوری دینی حضور دارند. بعضاً حتی ۱۰ تا ۱۲ عضو فامیل خود را از دست داده‌اند.

شما فتوا و حکم خمینی درباره اعدام همهٔ مجاهدین سر موضع را می‌دانید. این گواه یک مقاومت همه‌جانبه و بی وقفه برای یک ایران آزاد و دموکراتیک است.

خانم رجوی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت:

جامعه ایران آماده تغییر و در شرایط تغییر است و دنیا آنرا به چشم می‌بیند.

قیامها با شدت در نقاط مختلف کشور جرقه می‌زند.

از آن سو رژیم پاسخی جز سرکوب و اعدامهای فزاینده یا شکنجه در زندانهایش ندارد.

مردم ایران حق دارند که به مقاومت برخیزند. مثل جنگ های استقلال آمریکا، چون آخوندها به واقع کشور ما را اشغال کرده‌اند (به همین خاطر). مردم در شعارهایشان می‌گویند: دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست.

مقاومت ایران یک نمونه تاریخی این حقیقت است که ایستادگی یک خلق می‌تواند مسیر تاریخ را به‌سوی آزادی تغییر دهد.

کانونهای شورشی در یک سال گذشته بیش از ۲۳۵۰ کارزار ضداختناق را که هموار کننده راه قیامها بود، در سراسر ایران پیش بردند.

خانم رجوی تأکید کرد:

مجاهدین با اعتقاد به یک اسلام دمکراتیک، آنتی‌تز مؤثری در برابر ایدئولوژی شوم آخوندها هستند. نگاه کنید که آنها به نام اسلام در همسایگی ایران از عراق تا سوریه و لبنان و فلسطین و یمن چه کرده‌اند.

ولی اسلام ما استبداد و زن‌ستیزی را رد می‌کند. حقوق ملیتهای تحت ستم را نادیده نمیگیرد. ما راه مسیح و راه موسی و راه محمد را از یکدیگر جدا نمی‌دانیم.

این آلترناتیو با برافراشتن پرچم جدایی دین و دولت، هم راه‌حل ایران بسوی دمکراسی و هم آنتی‌تز پدیده شوم بنیادگرایی اسلامی در کل منطقه است.

رژیم آخوندها بیشترین تلاش را برای پوشاندن همین حقیقت به‌عمل آورده است. شیطان‌سازی مقاومت، سانسور اخبار آن یا انکار پایگاه مردمی مقاومت برای پوشاندن این حقیقت است. وقتی توهم اصلاح‌طلبی کنار می‌رود، آن وقت شیخ پای شاه نبوده را به میان می‌کشد تا تفرقه بیندازد و قیام را پاسیو کند.

بله، حاکمان تهران در ضعیف‌ترین نقطه خود قرار گرفته‌اند. آنها با خیزش مردم ایران برای تغییر مواجهند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت افزود:

امروز جهان به‌وضوح می‌بیند که سیاست مماشات با آخوندها شکست‌خورده است.

این رژیمی است که به دیپلماتش بمب می‌دهد تا آنرا درگردهمایی مقاومت ایران با حضور صدهاتن سیاستمداران برجسته بین‌المللی منفجر کند.

این رژیم دوربین‌های آژانس در مراکز اتمیش را از کار می‌اندازد و سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر به‌کار میگیرد.

بله رژیم آخوندی هیچ‌گاه دست‌یابی به سلاح اتمی به‌عنوان ضامن بقای حکومت خود را کنار نگذاشته‌اند. این بخشی از مأموریت رئیسی است.

- جامعه بین‌المللی باید مکانیسم ماشه را فعال کند.

-پرونده نقض حقوق‌بشر و تروریسم این رژیم مخصوصاً قتل‌عام زندانیان سیاسی و کشتار معترضان در قیام آبان باید به شورای امنیت برود.

- سران رژیم باید به‌خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت محاکمه شوند.

سخنان  آقای مایک پنس

ممنونم از این استقبال گرمتون خانم رجوی افتخار بزرگی است برای من و همسرم که امروز اینجا هستیم. در اشرف ۳ در آلبانی جایی که فروغ جاودان آزادی برای ایران شعله‌ور هست.

وهم‌چنین افتخاری است برای ما که اینجا هستیم در برابر در خانه بسیاری از ایرانیان آزادیخواه خانه‌یی برای امید برای یک ایران آزاد و دمکراتیک می دانید که من بیش از ۵ هزار مایل سفر کردم از خانه خودم از ایندیانا تا امروز در اینجا باشم چون ما یک آرمان مشترک رو با هم به اشتراک گذاشتیم یعنی آزادی مردم ایران از چند دهه استبداد و تولد دوباره یک ایران آزاد و شکوفا و دمکراتیک

می‌خواهم از همه شما قدردانی کنم بسیاری از شما درد و رنج بسیاری کشیده‌اید. ممنونم که این‌طور ایستادگی کردید برای آزادی. این اولین فرصتی است که من دارم در آلبانی باشم از بعد از این‌که معاونت از پایان دوره معاونت ریاست جمهوری‌ام و هر چند از جانب دولت آمریکا صحبت نمی‌کنم ولی قطعاً دیدگاه میلیونها میلیون آمریکایی رو دارم اینجا ابراز می‌کنم. به همه اونهایی که اینجا جمع شدند می‌گویم از جمله بسیاری آمریکایی هم میهن من که مردم آمریکا با شما هستند در حالی که شما از آزادی دفاع می‌کنید. از آزادی در ایران دفاع می‌کنید و برای آن تلاش می‌کنید

از صمیم قلب می‌دانم چون در کنگره خدمت کردم و هم‌چنین فرماندار و معاون رئیس‌جمهور مردم آمریکا بودم و می‌دانم که مردم آمریکا از اهداف شما حمایت می‌کنند برای یک ایران مبتنی بر جدایی دین و دولت و آزاد که قدرتهایش رو از یک حکومت منتخب گرفته باشد.

از سال ۱۳۹۶ تا آبان ۹۸ وقتی که رژیم ایران شلیک کرد به معترضانی که آنجا بودند و ۱۵۰۰ تن از آنها را بیرحمانه کشت. در دوران دولت ترامپ - پنس مفتخرم که آمریکا گوشهایش را به خواسته‌های مردم ایران نبست و ما در برابر جنایتهای بیشمار رژیم ایران سکوت پیشه نکردیم. ما با افتخار در کنار مردم آزادیخواه ایران ایستادیم، ما توافق اتمی فاجعه‌بار با رژیم ایران رو لغو کردیم که بسته‌های حاوی دهها میلیارد دلار و پالتهای مملو از پول نقد رو برای این رژیم سرازیر کرده بود تا از آن برای سرکوب مردم و حمایت از حملات تروریستی استفاده کند. تحریم‌های قوی و فلج کننده علیه سپاه پاسداران اعمال کردیم. ما یک کارزار حداکثر فشار رو اعمال کردیم و رژیم رو مجازات کردیم به‌خاطر تجاوزگریهایش و سرکوب علیه مردم ایران

و هم میهنان من در کنار شما ایستاده‌اند برای هدفتون در برقراری یک ایران دمکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت و آزاد که مبتنی بر حاکمیت مردم باشه و حق رأی رو مردم داشته باشند همون چیزی که مردم آمریکا همیشه خواهانش بوده‌اند

امیدوارم که این تشویقی برای شما باشه. شما خیلی درد و رنج کشیده‌اید و وقایع زیادی رو پشت سر گذاشته‌اید از درد و رنج. همیشه می‌گویند قبل از طلوع تاریکی هست و من اعتقاد دارم که بی‌رحمی این رژیم اون چیزی که می‌بینیم نشون میده که هیچ موقع این رژیم به اندازه امروز ضعیف نبوده. چهار پنجم ایرانیان اکنون زیر خط فقر هستند، فساد فراگیر شده و روشنه که مردم ایران جونشون به لب رسیده و آماده تغییر هستند. این رژیم دارد تلاش می‌کند و انگار که داره چنگ زده به قدرت و اون رو حفظ می‌کنه ولی من به‌نظر م این رژیم همه حتی اعضای احزاب دسته‌بندیها و دستجات خودش رو هم حذف کرد ولی بزرگترین شواهد ضعف ایران گزینش ابراهیم رئیسی است که رئیس‌جمهور رژیم ایران باشه. هم‌چنان که همه شما می دانید و تاریخ هم ثبت شده ۳۰ سال پیش رئیسی از مسئولان جوخه‌های اعدام بود امروز در موزه راه می‌رفتیم اونجایی که این تاریخ به ثبت رسیده. رئیسی یک قاتل کشتار جمعی بیرحم و مسئول قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ است. گزینش او به‌عنوان رئیس‌جمهور هدفش سرکوب داخلی و ناامید کردن مردم ایران هست تا اونها سکوت پیشه کنند. ولی این موضوع به ضرر به عکس خودش تبدیل شده واکنش برعکس داشته مردم ایران مردم شجاع ایران هرگز به سکوت نخواهند شد در برابر شرارت

امروز من به شما پیوستم و تضمین بدیم که جنایتهای رئیسی بی‌پاسخ نخواهد بود او حق ندارد در رأس حکومتی باشه که مردم ایران بر مردم ایران حکومت می‌کنه او باید محاکمه بشه به‌خاطر جنایتهایش علیه بشریت و به‌خاطر نسل‌کشی که ۳۰سال پیش در اون دست داشته و از ۳۰سال پیش تاکنون

هیچ موقع جنبش مقاومت ایران این‌قدر قوی نبوده ما امروز از اون بیشتر دریافتیم. کانونهای شورشی در ایران جنبش مرکز امید مردم ایران هستند. وسیله‌یی برای تغییر از داخل کشور در قیامهایی که اعتراضاتی که هر روز ادامه داره و هر روز قوی‌تر میشه. در حالی که رژیم داره ضعیف‌تر میشه. امروز معلمان بازنشستگان و همه اعتراض می‌کنند و اعتراضات سریعاً به شهرهای مختلف منتشر میشه ما امیدواریم این شعله ادامه پیدا کنه در مردم آزادیخواه. هم‌چنان که امروز هم شنیدم این شعله بیش از هر زمانی روشن‌تر از هر زمانی به یمن شما فروزان هست.

ما قاطعانه در کنار مردم ایستاده‌ایم. این رژیم حاکم همیشه این دنیا رو اینطوری می‌خواهد فریب بده تا باور کنند آلترناتیوی وجود نداره برای وضعیت کنونی ولی یک آلترناتیو موجود هست. وجود داره. به‌خوبی سازماندهی شده و تماماً ذیصلاح و با حمایت مردمی که در رأس اون مریم رجوی هست و همه اونهایی که امروز در اشرف ۳ گردهم آمدند و امید می‌بخشند به مردم شما در ایران

کانونهای شورشی شما متعهد به حقوق‌بشر و آزادی و دموکراسی هستند برای همه مردم و این یک دیدگاه برای ایران آزاد. و امیدی و الهام‌بخش برای همه جهان. مریم رجوی برنامه ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای اینده ایران متضمن آزادی بیان آزادی اجتماع آزادی برای همه مردم ایران که رهبرانشان را انتخاب کنند. همون پایه‌هایی که بنیادهایی که یک ایران اینده رو در واقع خواهد ساخت. رژیم تهران می‌خواهد دنیا رو فریب بده تا باور کنند که تظاهر کنندگان می‌خواهند به دیکتاتوری شاه برگردند. ولی می خواهم به شما تضمین بدهم ما فریب دروغهای آنها را نمی‌خوریم. پس بگذارید از همه شما که اینجا هستید بپرسم تا همه دنیا بشنوند. آیا مردم ایران می خواهد یک دیکتاتور دیگر را با دیکتاتور دیگری جایگزین کنند؟ یا مردم ایران می‌خواهند در آزادی و دموکراسی برای همه مردم ایران زندگی کنند

روزی خواهد رسید که آخوندها حکومتشان را از دست خواهند داد و یک روز جدید طلوع خواهد کرد و این آینده شروع خواهد شد آینده‌یی از صلح، ثبات و آزادی برای مردمان خوب ایران و جهان

انشاالله که خدا ما را در این رابطه یاری کند

مطالب مرتبط 

دیدار مایک پنس معاون سابق رئیس جمهور آمریکا از موزه شهیدان در اشرف۳

مریم رجوی: مقاومت ایران، راه‌حل آزادی و دمکراسی است