آسوشیتدپرس ـ انتشار عکسهای حضور مایک پنس در اشرف۳ ـ در یک نگاه 

در یک نگاه ـ خبرگزاری آسوشیتدپرس با اننشار عکسهایی خبر حضور مایک پنس در اشرف ۳ را منعکس کرد ـ ۳تیر۱۴۰۱

آسوشپتدپرس با انتشار عکسهایی نوشت: پنس و همسرش کارن پنس به همراه خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران با بیش از ۳۰۰۰ تن از اعضای مجاهدین مستقر در اشرف ۳ دیدار کردند.

مایک پنس هنگام بازدید از موزه مقاومت حلقه گل نثار شهدای مجاهد خلق کرد.

وایر خبرگزاری فرانسه با انتشار عکسهای مختلف از حضور مایک پنس در اشرف ۳ نوشت: پنس و همسرش کارن پنس به همراه مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران از موزه مقاومت در اشرف ۳ که پایگاه مجاهدین خلق ایران در مانز آلبانی است بازدید کردند.

مایک پنس و خانم کارن پنس هنگام بازدید از این موزه حلقه گل بر پای تصاویر شهدای مجاهد گذاشتند.

دیوید دروکر از مشاوران مایک پنس در توئیتر خود نوشت: مایک پنس روز پنجشنبه در آلبانی با مخالفان ایرانی صحبت می‌کند. سفر وی به این کشور بخشی از یک برنامه سفر متراکم برای بحث در مورد مسائل کلیدی داخلی و بین المللی در شرایطی است که جمهوری خواهان برای نامزدی کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ آماده می شوند.

وزارت خارجه سوئد از شهروندانش خواست به دلیل وضعیت امنیتی از سفر به ایران خودداری کنند. چرا که رژیم ایران به اشکال مختلف نارضایتی خودش را از تداوم محاکمه حمید نوری ابراز داشته است.

واکنش خبرگزاری سپاه پاسداران: این بیانیه در شرایطی صادر شده که تنش‌ها در روابط با سوئد به دلیل محاکمه «حمید نوری» شدت گرفته است.

ساعاتی پس از پخش شایعاتی در مورد ترور آخوند حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، پاسدار سلامی، سرکرده کل سپاه پاسداران، پاسدار سرتیپ محمد کاظمی را جایگزین او کرد. 

آخوند رسایی عضو سابق مجلس رژیم: عزل و برکناری حسین طائب از ریاست سازمان اطلاعات سپاه، خبرسازترین عزل است، این جراحی، سبب ارتقای امنیت در کشور خواهد شد.

امیرعبداللهیان، وزیر خارجه رژیم در تماس با وزیر خارجه چین گفت جمهوری اسلامی آمادگی دارد با حسن نیت و جدیت به یک توافق پایدار و با حفظ منافع نظام دست یابد.

احمدی دیپلومات سابق رژیم در سازمان ملل: بلاتکلیفی را می‌توان ویژگی عمده برجام در این دوره بشمار آورد. برجام دوره‌های مختلفی را تا کنون از سر گذرانده، اما هیچگاه اینچنین در ورطه بلاتکلیفی گرفتار نبوده است.

رسانه‌های حکومتی: فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی چناران به ضرب گلوله کشته شد.

رئیس هیأت مدیره نظام پزشکی رژیم: اگر وضعیت همین‌گونه ادامه پیدا کند تا پنج سال آینده با فقر شدید پزشک در کشور مواجه می‌شویم. ۳۰درصد پزشکان در دو سال گذشته مطب‌های خود را در تهران تعطیل کرده‌اند.

رسانه‌های حکومتی: کم‌آبی در استان تهران از مرز هشدار گذشته و میزان مصرف آب در این استان ۷۶درصد بیشتر از منابع آب تجدیدپذیر استان است و این میزان هر روز کم‌تر و کم‌تر می‌شود.

تروریستها در پوش تاجر و توریست

خبرگزاری فرانسه با انتشار خبر دستگیری هشت تن از تروریستهای اعزامی رژیم آخوندی در استانبول به نقل از رسانه‌های ترکیه نوشت: رژیم ایران مأمورانی را در پوشش تاجر، توریست و دانشجو به استانبول اعزام کرد تا اسرائیلی‌ها را در انتقام گیری از قتل صیادخدایی و سایر حملات ترور کنند. مأموران اعزامی رژیم ایران به چهار گروه دو نفره از تروریستها تقسیم شده‌ بودند تا بهتر بتوانند اهداف اسرائیلی خودشان را ردیابی کنند.

روزنامه حریت چاپ ترکیه گزارش داد: یکی از اهداف عوامل رژیم برای عملیات تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی در ترکیه، سفیر سابق این کشور و همسرش بودند که در هتلی در استانبول اقامت داشتند.

وزیر خارجه اسرائیل طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد: مقام‌های امنیتی ترکیه یک توطئه تروریستی رژیم ایران علیه شهروندان اسرائیل کشف کرده است. به‌خاطر این اقدام از ترکیه تشکر می‌کنم.

وی افزود: در هفته گذشته به‌خاطر اقدام ترکیه علیه تروریستهای رژیم ایران یکی از اتباع اسرائیلی در ترکیه نجات پیدا کرده است.

صوفی استاندار و وزیر سابق دولتهای قبلی حکومت آخوندی وضعیت مردم را همانند اسیر در اردوگاههای نظامی توصیف کرد.

وی گفت: مردم به ستوه آمده و هر روز که بیدار می‌شوند، نه تنها حقی از آن‌ها اعاده نمی‌شود که حقی هم تضییع می‌شود. مسئولان از فشار حداکثری آمریکا می‌گویند، اما فشار‌هایی که دولت و امثال قوه مقننه بر مردم وارد می‌کنند به مراتب از فشار‌های حداکثری بیشتر است.

ما دیدیم که نفوذی‌ها تا کجا نفوذ کرده‌اند. برخی تصمیمات و سیاست‌ها جاهلانه به گونه‌ای است که گویی مردم در حال زندگی در یک اردوگاه نظامی هستند و اسیر شده‌اند و آنها هرکاری دلشان می‌خواهد با مردم می‌کنند.

 خبرهایی از دیگر نقاط جهان: 

رهبران اتحادیه اروپا هم‌زمان با چهارمین ماه جنگ اوکراین در روند سریع اعطای وضعیت نامزدی به این کشور و نیز مولداوی برای عضویت در این اتحادیه موافقت کردند.

اوکراین «منتظر چراغ سبز» نشست اتحادیه اروپا  که پنج‌شنبه و جمعه در بروکسل برگزار می‌شود هست  تا وضعیت خود را به‌عنوان نامزد اتحادیه اروپا تأیید کند.

آلمان مرحله هشدار را برای کم کردن واردات گاز از روسیه آغاز کرده است. گاز روسیه هنوز از طریق خطوط لوله به آلمان جریان دارد، اما با سرعتی رو به کاهش است

مقامات لیتوانی اعلام کردند که تحریم های اتحادیه اروپا را علیه کالینینگراد در دریای بالتیک روسیه اعمال خواهند کرد و تاکید کردند این موضوع بمعنی محاصره منطقه کالینینگراد نیست.

هواداران اپوزیسیون سنگال بر علیه نتایج انتخابات با بهم کوبیدن قابلمه‌ و ماهیتابه تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

ایلان ماسک  صاحب کمپانی خودروسازی تسلا می گوید کارخانه های خودروسازی جدید تسلا در برلین و تگزاس میلیاردها دلار ضرر می کنند.

 

مطالب مرتبط

مهم‌ترین اخبار ایران و جهان در ۶۰ثانیه – پنجشنبه ۲تیر۱۴۰۱

ادامه اعتصاب سراسری کارگران داربست‌بند در شهرهای مختلف ـ در یک نگاه

دیدار مایک پنس معاون سابق رئیس جمهور آمریکا از موزه شهیدان در اشرف۳